Deneme sürecinde bırakmak ??

Flower__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
1.952
1.729
Üniversiteyi bitirdikten sonra bir yemek firmasında deneme sürecine başladım diyetisyen olarak. Ama meslek tanımımdan farklı işler de yaptırılmaya çalısılıyor sacma sekilde.bugün 5 günlük deneme sürecimin 3. günüydü. Bulasık ve depo taşıma yapan personelleri var ama onun dışında paketleme konusunda personelleri eksik.Muhasebeci abla mutfakta da çalısiyor,dısarı firmalarla görusmeye gidiyor filan.yani çok sacma.bugün de muhasebeci kendi dısarıdayken bana marketten deterjan aldırdıgında ve gün içinde 2 şoförlerini 5 aydır sigortam yok deyip bana dert yandığımda buranın hic bana göre olmadıgını anladım. Mesleğimi hastanede yapmak benim icin daha iyi olacak.
Aklıma takılan şu ki deneme sürecim 5 gündü. 3. günümde arayıp devam etmeyecegimi söylemek saçma olur mu çünkü onlar 3 gün denemede bile bana güvenip muhasebecisini 5 günlük tatile çıkardı.bu da ayrı saçma zaten 😂

Bekliyorduk bunu geçen konunuzdan.😂
Maaşınızı belirlediler mi? Belirlenmediyse bırakın derim. Deneme süreci nasılsa

Deneme süreci iki taraf için de denemedir. İstediğiniz an bırakabilirsiniz.

Ancak izin konusunda sizden teyit aldılarsa ve siz de ok. verdiyseniz etik olmaz.
Benden teyit almadılar. Bugün çıkmadan önce muhasebeci izindeyken onun yoklugunda yapmam gereken birkac seyi söyledi ama o da benim yapmam gereken bir iş değil

Bekliyorduk bunu geçen konunuzdan.😂
Maaşınızı belirlediler mi? Belirlenmediyse bırakın derim. Deneme süreci nasılsa
Yaa evet o konuda haklı olanları alıntılayıp yazacaktım hakli ciktınız deyip tavsiye alacaktım ama yeni konu açayım dedim. Bu saatten sonra iş konularımda en önemli yol gösterenim burdaki kisiler olacak. Bu kadar mı net tahminler olur 😂😂

Yaa evet o konuda haklı olanları alıntılayıp yazacaktım hakli ciktınız deyip tavsiye alacaktım ama yeni konu açayım dedim. Bu saatten sonra iş konularımda en önemli yol gösterenim burdaki kisiler olacak. Bu kadar mı net tahminler olur 😂😂
😂😂
Aslında çok aşikardı ya 1 hafta sonra düşününce sende anlayacaksın “ay nasıl kabul ettim” diye ama olayın içindeyken anlayamayabiliyor insan😂

Üniversiteyi bitirdikten sonra bir yemek firmasında deneme sürecine başladım diyetisyen olarak. Ama meslek tanımımdan farklı işler de yaptırılmaya çalısılıyor sacma sekilde.bugün 5 günlük deneme sürecimin 3. günüydü. Bulasık ve depo taşıma yapan personelleri var ama onun dışında paketleme konusunda personelleri eksik.Muhasebeci abla mutfakta da çalısiyor,dısarı firmalarla görusmeye gidiyor filan.yani çok sacma.bugün de muhasebeci kendi dısarıdayken bana marketten deterjan aldırdıgında ve gün içinde 2 şoförlerini 5 aydır sigortam yok deyip bana dert yandığımda buranın hic bana göre olmadıgını anladım. Mesleğimi hastanede yapmak benim icin daha iyi olacak.
Aklıma takılan şu ki deneme sürecim 5 gündü. 3. günümde arayıp devam etmeyecegimi söylemek saçma olur mu çünkü onlar 3 gün denemede bile bana güvenip muhasebecisini 5 günlük tatile çıkardı.bu da ayrı saçma zaten 😂
Sen buraya yemek firması yazdığında
Yemek sektöründe Calışan biri aynı bunları demişti sana. Şoför paketleme yapar gıda mühendisi alışveriş seklinde örnek vermişti. Tam da bu olmuş.
Deneme sürecinde de bırakabilirsin ama madem sana güvenip muhaseveciye izin vermişler 2 gün idare ediver. Sana iş tanımın dışında bişey yaptırırlarsa yapmam de. En azından yemek firması gördün 2 3 gün deme ne öğrensen kardır tecrübedir

Size yaparsın yaparsın he diye yıktılarsa hoş değilde birde kalmış 2 günün boşver dayan bence sonrada ardına bakma. Özel sektör genel olarak böyle maalesef ya 🤦‍♀️🤷🏻‍♀️

aman ablam koş çık oradan. evet özel sektörde işin olmayan şeyleri de yapabiliyorsun ama saydığın şeyler oranın çok problemli bir firma olduğunu gösteriyor. Devam etmemeni öneriyorum :KK43:

Sen buraya yemek firması yazdığında
Yemek sektöründe Calışan biri aynı bunları demişti sana. Şoför paketleme yapar gıda mühendisi alışveriş seklinde örnek vermişti. Tam da bu olmuş.
Deneme sürecinde de bırakabilirsin ama madem sana güvenip muhaseveciye izin vermişler 2 gün idare ediver. Sana iş tanımın dışında bişey yaptırırlarsa yapmam de. En azından yemek firması gördün 2 3 gün deme ne öğrensen kardır tecrübedir
Deneme sürecindeki bir diyetisyene muhasebecinin sorumlulugunu zoraki şekilde vermemeleri gerekecegini anlarlar hiç olmazsa 😂
3 gün denemede bu aşamaya geldiyseler çalısmaya başlasam daha neler görecektim kim bilir. Evet yemek firması görmüş oldum.Artık kariyerimi sadece diyet yazmak konusunda ilerleteceğim

😂😂
Aslında çok aşikardı ya 1 hafta sonra düşününce sende anlayacaksın “ay nasıl kabul ettim” diye ama olayın içindeyken anlayamayabiliyor insan😂
Ben işe başlamayı çok istiyordum. Onun için hiç olmazsa ortamı görmüş olurum deyip başladım. Dün firma sahibini aradım.ulaşamayınca mesajda açıkladım durumu.özet olarak yapacagım işin bir diyetisyen olarak meslek tanımıma uygun olmadığını gördugüm için deneme sürecine devam etmeyecegimi yazdım.
O da sabah mesaj görüp mesaj atmış "olumsuz durumları çözebilirdik ama yine de sen bilirsin kardeşim.Hesap numaranı at ödeme çıkaralım sana" yazmış.
Hâlâ düşünüyorum erken mi davrandım diye.galiba iflah olmam ben 😂😂

Genc arkadasim bosver deneye yanila bulacaksin guzel bir is.hic uzulme. Bundan sonra artik yemek firmalarinda calismazsin deneyim oldu

X