Deniz adamlarının eşleri sohbete VİRA diyelim

Genckading

Çok özlemek ceza değil lütuftur.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2017
4.658
6.130
Burda birileri var mı

Genckading

Çok özlemek ceza değil lütuftur.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2017
4.658
6.130

efeada

Popüler Üye
Pro Üye
17 Ocak 2012
1.872
87
Herkese merhabalar,
Buraya girmeyeli ne kadar uzun zaman olmuş. Şumu farkettim en son kızım 1 yaşındayken girmişim ve şuan 7,5 yaşında🥰🙏🏻
Benim eşim 1. Kaptan ve aktif olarak hala çalışıyor. 4 aylık kontratlarla uzakyol gemi kaptanlığı yapıyor. Onunla 16 yıldır birlikte ve 11 yıllık evliyiz çok şükür🙏🏻 Bu mesleği yaptığı için ve ayrı kaldığımız için zorlukları oldu ama hiçbir zaman bu kavga gürültü veya ayrılmayı düşünecek duruma getirmedi. En zoru çocuk olduktan sonraydı. Çünkü bende ailemde ayrı bir şehirdeyim. Hastalık vb durumlarda zorlandım ama hepsi gelip geçiyor. Etrafımda çevremde sevdiğim arkadaş ve dostlar edindim. Eşim denizdeyken zaman nasıl geçiyor anlamıyorum birde çocuk büyüyüp ödevler dersler kurslar falan zaman su gibi akıp geçiyor. Eşim 40 ben 37 yaşındayım. Yaklaşık bir 10 yıl daha bu işi yapmayı planlıyor. Şükür evimiz arabamız birikimimiz bu meslek sayesinde oldu. Ayrılık zor ama getirisi güzel. Ülkenin şartları malum. Şuan bu durumu artı olarak düşünüp geleceğini herkes garanti altına almalı. Gençken ayrılık insana zor geliyor ama zaman ve yaş ilerledikçe herşeyin ne kadar çabuk unutulduğunu görüyorsunuz. Tavsiyem eşiniz, nişanlınız ve sevgiliniz denize gidecekse destek olun. Unutmayın onlar bizden daha zor bir ortamda. Ve en önemlisi o yokken güçlü olmayı öğrenin. En ufak birşeyde aile vs destek beklerseniz hep birilerine muhtaç olup destek görmek istersiniz ve bu da sizi güçlü yapmaz, ayaklarınızın üzerinde durmazsanız bu ayrılığa alışamaz ve hayatı ikinizede zindan edersiniz. Tek başına nelere katlanıp neler başarabildiğinizi görüncede herşey daha kolay yaşanabilir olacaktır. Hem unutmayın bu sektörde uzun ayrılık kadar uzuuuunnn tatillerde var. Hangi meslekte dilediğiniz kadar izin yapma hakkı varki😍😍 4-6 ay 7/24 bir arada olmak o kadar güzelki, o gemide geçirilen ayrı günlerin acısı kat be kat çıkıyor🥳🤩
Hayat güzel kuşlar uçuyor, Allah daha kötü ayrılıklar vermesin. Sağlıklıyız hayattayız ve sevdiğimiz kişi bizler için çalışıyorsa bizede sabırla sevgiyle beklemek düşer🙏🏻🤗💖

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2784 gün geçti.