Depremzedelere yapılan yardımlar hakkında ama çok onemli

Dert bende derman sende

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2018
2.203
5.079
Yöneticilere yalvarıyorum lütfen engel yemek istemiyorum. Konumu kapatmayin lütfen
Kısaca konudan bahsetmek gerekirse ben depremzedeyim suan başka ile geldim. Bugün bir numara aradı benden IBAN isim soyisim ve banka ismi istedi. İşte .......vakfından arıyoruz sizinle telefonda görüşmüştük size nakdi yardım çıktı IBAN verin dediler.bende size muracat etmedim ben dedim sadece afada ve kaymakliga verdik bilgimizi dedim. O da bizim bütün bilgilerimizi saydı . 4 kisilik ailesiniz şu ilde şurada kalıyorsunuz işte şu okul mezunu şu iş yerinde calismissiniz çocuklar şu yaşta siz şu yastasiniz diye. Ama o süreçte biz o kadar çok kisyle ve kurumla gorsutuk ki ben hatırlamıyorum. Belki de konusmusuzudr. Bu arada söylediği şeyleri çok yer sordu bize ne iş ypardiniz kac kisisniz nerde kalıyorsunuz şuan vs gibi.
Arkadaşım yanımdaydı o da gönder dedi .bende attım bilgileri ama sonra içime şüphe düştü . Acaba bı sıkıntı olur mu IBAN vermekten. Bu kadar olayın içinde birde başka şeylerle uğraşmak istemiyorum.
Bilgisi olan yazabilir mi
Belki yasaktır diye vakıf ismi yazmadım. Ama yasak değilse yazabilirim adını.
Güncelleme: dün parayı yatırdılar. TC istemediler.
Araştırdığımda gerçekten telefonla konuşmuş. Ama çok yerle konuştuğumdan hatirlamadim ben. Ama bizzat gidip başvuru yapmadım. Gıda vs yardımı yapıyorlar normalde. Ama şimdi nakdi yardım yapmaya karar vermişler tek seferlik .
Merak edenler için ilçe muftusu ulaşmıştı bize bir ihtiyacniz var mı diye. Bilgilerimizi almıştı onların yaptığı kayıt sonucu bu vakıf ödeme yapmış. Diyanet işleriyle alakalı bir ödeme değil ama.

Son düzenleme:
Birçok kurum dediğim mesela AFAD kaymakamlik il sağlık müdürlüğü müftülük jandarma sosyal dayanışma vakfı vs gibi birçok yer bize ulaşıp sürekli sorular sordular. Kayıt aldılar. Ama bu arayan yer varmiydi aralarında bilmiyorum

Yani bizi araştırın isterseniz daha sonra iban verirsiniz diyebilirlerdi, niye bu kadar ispat çabasına girdiklerine takıldım biraz.
Sadece iban mı yoksa tc gibi başka bilgiler de talep ettiler mi ?
Bu arada dolandırılmak da benim en büyük fobimdir. Taahhüt bitecek diye aradıklarında bile onay vermem. Kurumsal hattan arayıp teyit ederim o derece şüpheci biriyim bende.
Umarım bir sorun yoktur çok geçmiş olsun 🙏🏻

Dediğim gibi esnek hesabımı yukselttim para lazım olursa kullanalım diye birde bı arakadasim cocuklara lazım olursa kullan diye küçük bir miktar gönderdi sadece esnek hesaptan korkuyorum onun faizi filan da oluyor ya
Yok korkmayın herkes birbine IBAN atıyor hatta bazı ünlüler yardım amacıyla falan herkese açık şekilde iban koyuyor

Yöneticilere yalvarıyorum lütfen engel yemek istemiyorum. Konumu kapatmayin lütfen
Kısaca konudan bahsetmek gerekirse ben depremzedeyim suan başka ile geldim. Bugün bir numara aradı benden IBAN isim soyisim ve banka ismi istedi. İşte .......vakfından arıyoruz sizinle telefonda görüşmüştük size nakdi yardım çıktı IBAN verin dediler.bende size muracat etmedim ben dedim sadece afada ve kaymakliga verdik bilgimizi dedim. O da bizim bütün bilgilerimizi saydı . 4 kisilik ailesiniz şu ilde şurada kalıyorsunuz işte şu okul mezunu şu iş yerinde calismissiniz çocuklar şu yaşta siz şu yastasiniz diye. Ama o süreçte biz o kadar çok kisyle ve kurumla gorsutuk ki ben hatırlamıyorum. Belki de konusmusuzudr. Bu arada söylediği şeyleri çok yer sordu bize ne iş ypardiniz kac kisisniz nerde kalıyorsunuz şuan vs gibi.
Arkadaşım yanımdaydı o da gönder dedi .bende attım bilgileri ama sonra içime şüphe düştü . Acaba bı sıkıntı olur mu IBAN vermekten. Bu kadar olayın içinde birde başka şeylerle uğraşmak istemiyorum.
Bilgisi olan yazabilir mi
Belki yasaktır diye vakıf ismi yazmadım. Ama yasak değilse yazabilirim adını.

İban bilgilerinizi paylaşmanızdan hiçbir şey olmaz merak etmeyin. Elden almadığınız para olduğu için sorun yok

Yani bizi araştırın isterseniz daha sonra iban verirsiniz diyebilirlerdi, niye bu kadar ispat çabasına girdiklerine takıldım biraz.
Sadece iban mı yoksa tc gibi başka bilgiler de talep ettiler mi ?
Bu arada dolandırılmak da benim en büyük fobimdir. Taahhüt bitecek diye aradıklarında bile onay vermem. Kurumsal hattan arayıp teyit ederim o derece şüpheci biriyim bende.
Umarım bir sorun yoktur çok geçmiş olsun 🙏🏻
Araştırmayi Google den yaptim. İşte deprem bölgesine sukadar tir gönderdik sukadar malzeme vs yazılmış ama nakdi yardım yazmıyor.buarada yardım yapılacak 80 aileden biri de sizsiniz dedi. Bende ben size müracaat etmedim dedim. Telefonda görüştük işte bilgileriniz şu şu deyince hepsi doğruydu. Bizden bahsediyordu.

Aynı vakfı arayıp sorun bu şekilde mi ulaşılıyormuş yardımlar diye.
A hakikaten doğru söylüyorsunuz. Birde bugün cumartesi olduğundan acaba bugünde mi çalısiyorlar dedim sonra düşündüm şuan ki durum olağanüstü bir durum herkes gecesini gündüzüne katmış durumda

İban bilgilerinizi paylaşmanızdan hiçbir şey olmaz merak etmeyin. Elden almadığınız para olduğu için sorun yok
Elden alsam mı sorun olurdu. Hatta ben madem bana nakit vereceksiniz yeriniz nerdeyse ben geleyim alayım filan demeyi dusunmutum. Normalde olsa birşeyleri akıl edebilirdim ama şuan adımı sorsalar 3 saniye düşünüp cevap veriyorum

Aynı vakfı arayıp sorun bu şekilde mi ulaşılıyormuş yardımlar diye.

Araştırmayi Google den yaptim. İşte deprem bölgesine sukadar tir gönderdik sukadar malzeme vs yazılmış ama nakdi yardım yazmıyor.buarada yardım yapılacak 80 aileden biri de sizsiniz dedi. Bende ben size müracaat etmedim dedim. Telefonda görüştük işte bilgileriniz şu şu deyince hepsi doğruydu. Bizden bahsediyordu.
Başvurmadığınız halde nasıl 80 aileden biri oluyormuşsunuz ? Neye göre seçmişler ki ? Bu arada belki biz gereksiz şüphe etmişizdir tamamen yardım amaçlıdır, inşallah da öyledir, ama bende Freddy Freddy gibi düşünüyorum. Bence de vakfı arayıp teyit etmeniz daha sağlıklı gibi. En azından kafanızdaki soru işaretleri gider.

Elden alsam mı sorun olurdu. Hatta ben madem bana nakit vereceksiniz yeriniz nerdeyse ben geleyim alayım filan demeyi dusunmutum. Normalde olsa birşeyleri akıl edebilirdim ama şuan adımı sorsalar 3 saniye düşünüp cevap veriyorum

Bankadan gelen para kayıtlı para oluyor, dernekten, vakıftan çıkınca ibanla giderken dekont sayesinde belgelendirilmiş oluyor. Mesela devlet kurumundan alsanız belediyeden nakit sorun olmaz. Ama dernek için elden nakit para sorun olabilir.

Başvurmadığınız halde nasıl 80 aileden biri oluyormuşsunuz ? Neye göre seçmişler ki ? Bu arada belki biz gereksiz şüphe etmişizdir tamamen yardım amaçlıdır, inşallah da öyledir, ama bende Freddy Freddy gibi düşünüyorum. Bence de vakfı arayıp teyit etmeniz daha sağlıklı gibi. En azından kafanızdaki soru işaretleri gider.
Dediğim gibi bahsedilen vakfa gidip muracatta bulunmadım yardim için sadece sosyal dayanışma vakfına başvurdum. O da kaymakligimin içinde zaten.
Ama telefonda arayıp bizden bilgi alan çok oldu. Mesela hiç müracaat etmediğimiz halfe muftukukten arayıp işte siz buraya gelmişsiniz bizimde haberimiz oldu var mı bir ihtiyacınız diye arayıp sordular gıda yardımı getirdiler kaldığımız yere. Ne numara verdik ne birşey nasıl buldular nasıl bir sistemle çalışıyorlar ben bilmiyorum. Kaldığımız yer de çok çok küçük. Ondan mi böyle bilmiyorum . Burada depremzede gerçekten az aile vardır öyle binlerce değildir.

Eğer olumlu dönüş olursa buradan yazarım vakfın ismini bizimle aynı durumda olan varsa başvurur onlarda

X