Depresyon 😔😔😔😔😔😔

ehoy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2020
52
6
33
Merhaba kızlar öncelikle 6 yasinda kizim var 5.5 aylik oglum kizimda yasamadim ama suan depresyona girdim oglumda yani cok tuhaf seyler yasadim bu 5.5 ayda hafizam gitmis gibiydi kendime cevreme yabancilastim robot gibiydim ayni tarif bile edemiyorum hani eski bir anınızı anlatirken o anı tekrar yasarsiniz yada o ana gidersiniz ya ben yapamiyorum hissedemiyorum gercekmi yasadiklarim ruya mi algilayamiyorum kimler neler yasadi nolur yardim edin ilac kullaniyorum ama beynim aktif degil eski canliligi yok cok uzuluyorum bebegimin emanet gibi gelmesinden yoruldum 😔

Merhaba kızlar öncelikle 6 yasinda kizim var 5.5 aylik oglum kizimda yasamadim ama suan depresyona girdim oglumda yani cok tuhaf seyler yasadim bu 5.5 ayda hafizam gitmis gibiydi kendime cevreme yabancilastim robot gibiydim ayni tarif bile edemiyorum hani eski bir anınızı anlatirken o anı tekrar yasarsiniz yada o ana gidersiniz ya ben yapamiyorum hissedemiyorum gercekmi yasadiklarim ruya mi algilayamiyorum kimler neler yasadi nolur yardim edin ilac kullaniyorum ama beynim aktif degil eski canliligi yok cok uzuluyorum bebegimin emanet gibi gelmesinden yoruldum 😔
Yaninizda yakininizda anne ve kardesleriniz yok mu onlarla paylassaniz bu durumu ve mumkunse hergun cocuklari alip disari cikin temiz havada yuruyus yapin sevdiginiz seyleri hatirlatin kendinize

Ilaç kullanıyorum demissiniz bir psikoloğa göründünüz sanırım.
Yeterli desteği alırsanız aşılamayacak bir durum yok.
Eşiniz,anneniz,kardeşiniz veya kayinvalideniz size yalnız kalıp kendinize vakit ayıracağınız zamanlar yaratmalılar.
Yapmaktan keyif aldığınız şeyleri tekrar yapmalısınız.
Anneler doğum, cocuk bakımı, ev işleri vs derken kısır döngüde sıkışıp kalabiliyor malesef.

Depresyonun en ağır halini Ben yaşamıştım 10sene önce.Doktor aksatılınca Gün geçtikçe durumum daha kötü olmuştu. Sizde olmadan acil sadece pskolog destek almalısınız.Ruhumuzunda doktora ihtiyacı var organlarımız gibi.

Depresyonun en ağır halini Ben yaşamıştım 10sene önce.Doktor aksatılınca Gün geçtikçe durumum daha kötü olmuştu. Sizde olmadan acil sadece pskolog destek almalısınız.Ruhumuzunda doktora ihtiyacı var organlarımız gibi.
Neler hissetmistiniz hatirliyormsnz

Benim anne baba ailemde yok. Sizin Ne güzel çocuklarınız var. Onların neşesi yeter size. İntihara kadar sürüklenmiştim. Yogun bakımda 3 gün kaldım.Artık evlendim. Eşim çok anlayışlı. Çok şükür geçti o kötü günler. Allah korusun.çok hassas bir durum depresyon hele yalnızsan. 🙏

X