Derdim bir degil ki

Durummleyla

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2018
2.692
2.423
Yakın zamanda 3bucuk ay önce babamı kaybettim...Babamların evi 2 sokak asagıda...Annem haliyle ilk günler eve gitmek istemedi.Benim 2 kardesm daha var...Dedim tamam kal ve hastaydı annem babamı kaybettgmzde o yaslı ve üzüntülü halimle aglaya aglaya yemek yaptım anneme en güzel sekilde baktım suan gayet iyi sükürler olsun...Diger Kardeslerim yarım agızla gel bizde kal dediler ilgilenmediler cok...Bende elimden geleni fazlasını yaptım 3 bucuk ayın 3 ayı bende kaldı Toplasanız 25 günü diger kardeslerimde kaldı...Eşimde Allah razı olsun evlat gibi baktı ilgilendi annemle fakat artık son günler eşim cok ilgilenmemeye basladı belki evde devamlı annemle olmaktan sıkıldı bilmiyorum sonucta calısıyor geceli gündüzlü cok yorgun geliyo..Annemde basladı artık eskisi gibi benle ilgilenmiyo evin içinde beni istemiyor mu demeye halbuki 3 ay boyunca aynı evde yemegini bile önüne koydu kocam..Annemde basladı bugün sinirlenmeye insanlar göründügü gibi degilmiş iç yüzünü anladım ben senin kocanın deyip saydırmaya kim haklı şimdi ne yapabilirdik ki daha fazla

Eşiniz anlayışlı davranmış maşallah ama anneniz artık yoluna devam etsin . Yavaş yavaş evinde kalsın . Ayrıca eşiniz şu ana kadar onunla hep ilgilenmiş , evlat olmuş . Ama anneniz eşinizi aileden biri olarak görmemiş . Kıymetini bilsin damadının.
Eşiniz stresli olabilir , işi sıkıntıda olabilir veya kayınvalide ile yaşamak artık sıkmaya başlamıştır .
Sen olsaydın eğer kayınvalidenle arana mesafe koy derdik . Ne demek istediğimi umarım anlarsınız .

Evde yalnız kalmak istemiyor sanırım birde evin her yerinde anısı var babanın diyor
Öncelikle evdeki eşyaları değiştirin. Ancak yalnız kalmak ona zor gelecektir ilk zamanlar. Yavaş yavaş alıştırın, kırmadan, incitmeden...

Kolay değil insanın hayat arkadaşını kaybetmesi. Onu da anlayın

Babam oldugunden beri annemde biraz ablamda biraz bende kaliyor yazlarida kendi evine gidiyor.Fakat kimsenin kimseden ozel ilgi beklemek gibi bir durumu olmamali.gerekirse anneniz psikolojik destek alsin evide yakinmis bence kendi evinde kalirsa daha mutlu olur

Annenizin sağlığı yerinde anladığım kadarıyla bayada olmuş artık kendi evinde kalabilir..yavaş yavaş bu fikre siz alistirin kırmadan gün içinde gelip gidersiniz herkez evinde uyusun ..
Bilmiyorum ki 3 aydan fazla oldu alısamadı kırmadan nasıl denir ki

Yakın zamanda 3bucuk ay önce babamı kaybettim...Babamların evi 2 sokak asagıda...Annem haliyle ilk günler eve gitmek istemedi.Benim 2 kardesm daha var...Dedim tamam kal ve hastaydı annem babamı kaybettgmzde o yaslı ve üzüntülü halimle aglaya aglaya yemek yaptım anneme en güzel sekilde baktım suan gayet iyi sükürler olsun...Diger Kardeslerim yarım agızla gel bizde kal dediler ilgilenmediler cok...Bende elimden geleni fazlasını yaptım 3 bucuk ayın 3 ayı bende kaldı Toplasanız 25 günü diger kardeslerimde kaldı...Eşimde Allah razı olsun evlat gibi baktı ilgilendi annemle fakat artık son günler eşim cok ilgilenmemeye basladı belki evde devamlı annemle olmaktan sıkıldı bilmiyorum sonucta calısıyor geceli gündüzlü cok yorgun geliyo..Annemde basladı artık eskisi gibi benle ilgilenmiyo evin içinde beni istemiyor mu demeye halbuki 3 ay boyunca aynı evde yemegini bile önüne koydu kocam..Annemde basladı bugün sinirlenmeye insanlar göründügü gibi degilmiş iç yüzünü anladım ben senin kocanın deyip saydırmaya kim haklı şimdi ne yapabilirdik ki daha fazla
Annenin eşinle ilgili en ufak olumsuzbir cümle kurmasına müsaade etme. Ne yüzüne ne de arkasından.

Annene bundan sonrası için planını sorabilirsin. Evde kalamam derse de arada ben gelirim arada sen gelirsin yakınız zaten de.
Ben aynı evde yasamayı doğru bulmuyorum. Herkesin bir Hayatı var sonucta ev ev üstüne olmaz.

Eşiniz anlayışlı davranmış maşallah ama anneniz artık yoluna devam etsin . Yavaş yavaş evinde kalsın . Ayrıca eşiniz şu ana kadar onunla hep ilgilenmiş , evlat olmuş . Ama anneniz eşinizi aileden biri olarak görmemiş . Kıymetini bilsin damadının.
Eşiniz stresli olabilir , işi sıkıntıda olabilir veya kayınvalide ile yaşamak artık sıkmaya başlamıştır .
Sen olsaydın eğer kayınvalidenle arana mesafe koy derdik . Ne demek istediğimi umarım anlarsınız .
Kesinlikle anladım gelin olarak ben kayınvalideme bu kadar bakıp ilgilenmemeyebilirdim adamda haklı

Diğer kardeşlerin eşlerinin de iç yüzünü anlasaymıç keşke.. anneniz eşinize haksızlık yapıyor.. buna izin vermeyin..
Kardeslerimin eşlerini bırak direk kardeslerim ilgilenmiyo dogru düzgün zaten.Bense kendi acımı unuttum anneme baktım ağlaya ağlaya yemek yaptm iş yaptım

Kardeşlerinizden birileri erkek ve evliyse veya sizden biraz daha fazla sevip kayirdigi bir evladi varsa ,anneniz sanırım acısını kalbine gömmüş benle asıl onlar ilgilenmeli diye aklından geçiriyor olabilir ve ben oraya gidicem demek yerine arıza çıkartıp kocası beni istemedi hem o el diye günah keçisi yapıp ortada kaldım ayaklarına yatacak oğlu da gelip almaya mecbur kalacak , ay bu anneler niye hep böyle

X