Derdim bir degil ki

Yok tüm anneler öyle değil diyeyim bende. Konu sahibinin annesi biraz kaprisli bir kadın gibi geldi bana.
Damadı hastalığıyla ilgilenmiş, acısı var diye evini açmış, kırıcı bir söz söylememiş. Bir gelin yada damattan daha fazla ne bekleyebilir ki bir insan.
D Durummleyla öncelikle başınız sağolsun. Eşiniz eski düzenini özlemiş olabilir ki haklıda. Evde özellikle aile büyüklerinden biri olunca rahat edemiyor insan. Eşiyle istediği gibi şakalaşamaz, bacağını uzatıp tv izleyemez, ev rahatlığında giyinemez. Bu durumdan sıkılmış bence, zaten gerekli özveriyi göstermiş.

Eşinize laf söyletmeyin ama annenizi de kırmadan herkesin kendi evi kendi düzeni olması gerektiğini vurgulayın.
İşe anne gel evini bir havalandıralım, temizleyelim gibi gitgeller yaparak başlayın. Bir bahaneyle siz orada kalmaya başlayın. Hatta iyi anlaştığınız bir kardeşiniz varsa durumu ona anlatın. "Anne seni her görmek istediğimizde senin evin olmadığı için rahat gidip gelemiyoruz, ne zaman geçeceksin evine" gibi bir şeyler söylesinler.
Cok Tsk ederm.Sanırım Sorun şu insanlar zor günlerde yardım edince bunu görevinmiş devamlı yapmak zorundaymıssın gibi kabul ediyorlar halbuki kendi evlatların ilgilenmediki damat devamlı ilgilensin.Bazen kendim icinde bunu söylüyorum fazla özverili olmak ilgili olmak iyi degil mi acaba diyorum cünkü devamlı ilgi beklenio olaki kendi hayatına baktın yada ilgilenemedin hemen tü kaka oluyo

diğer kardeşlerini görmüyor. el oğlu sonuçta sıkılmış olabilir iş yerinde sorunu olabilir bunalmış olabilir
Aslında bunu dedim kendi evlatların bile ilgilenmediyse el oglundan cok sey beklenmez kaldı ki damadın sana 3 ay baktı evini açtı yapması gereken ne varsa yaptı .. Sürekli ilgilenince sanırım bunu görevi zorundaymıs gibi algılanıyo

Evet insanlar genel anlamda böyledir. Nazı kime geçiyorsa, kim alttan alıyorsa ondan daha çok beklentiye girerler.
Hepimizin içinde var sanırım bu durum. Bu şekilde de bize iyi niyet göstereni yoruyoruz aslında.
Ama konu sahibinin annesi halden anlamayan biri gibi geldi bana. Umarım bu sözüm sizi kırmaz konu sahibi.

Ben annemleri bir gece kalmalarına bile zor ikna ederim. Allah korusun birine bir şey olursa yine kendi düzenlerini isterler sanırım.
Anlıyorum ne demek istediğinizi bende anneme dedim zaten bak bu adam yani eşim elinden ne geliyorsa yaptı evlatlarının yapmadığını yaptı şimdi böyle konusman haksızlık olur ona dedm

Kardeslerinize soyleyin birkac aydanonlar cagirsin bakalim onlarin esleri nasil davranicak. Zor bir durum ama sizinde bir esiniz hayatiniz var evine gidemiyorsa diger cocuklarina gitsin sonrada evine gecsin bir sekilde. Annene diyemiyorsan kardeslerine soyle olmuyorsa yine annene soylemek zorundasin malesef
Açıkcası kardeslerimde ve onların eşleride 3 ay boyunca keyfi kalmasına izin vermez ilgilenmezlerde

X