Derdim kilo🥴beraber diyete başlayalım kızlar 😎

"Kilo iyidir,zengin gösterir.."
Eskiden de böyle denirdi.
Ayrıca bunun hastalığı var sağlığı var..
Çok zayiflayip da direncinizi düşürmeyin.
Hem Eski saraylilar gibi balik etli olmak,Türk Lokumu gibi görünmekte kötü degil bence 🤔
Yani tabiki öyle. Beden kitle indeksinde zaten ne kadar yağlanabileceğin belli. Mesela 64 sınırım. 49da en az olabileceğim kilo. Arada 15 kilo var 😁 15 kilo yağlanabilirim ama sonrası sağlıksız. Zaten sınırı aşanlarda insülin direnci, karaciğer yağlanması başlıyor.

Ben de nerdeyse aynı durumdayım, pandemiyle birlikte epey kilo aldım ama kendimle barışmaya çalışıyorum. Üzüntü, stres tetikliyor mu kilo almanızı. Psikolojik destek önerebilirim belki duygusal açlık yaşıyorsunuzdur.
Ben sinirlenince, stresli veya üzüntülü halimde sürekli yemek yemek istiyorum.
Evet canım sıkkın olunca ekstra bir yeme hissi geliyor..duygusal açlık olabilir..siz destek mi aldınız

Bende 62 kg yum haftanın 5 günü spora gitmeye başladım 3 gün pilates 2 gün kardiyo vücut kitle ibdeksim normal Ama ben ilk doğumdan sonra kaslarimin belirgenlesip bekarken olduğumdan daha fit görünüme 55 54 kiliya düşmek istiyorum o zaman da haftanın 3 günü spor yapip 75 den 56 ya düşmüştüm 4 ayda . Topik açmaya çalışayım orda günlük yediklerimiz yaptıklarımızdan örnek verip gaza geliriz ne dersiniz
Topik aç benide al canım gaz verelim birbirimize

Sabah kahve içiyor musunuz tok tutsun diye, ben filtre kahve içiyordum ama iyi gelmemeye midem yanmaya başladı. su içince de midem bulanıyor. ne tavsiye edersiniz ilk öğüne kadar?
Ben genelde bir sey içmiyorum. 12'se sutlu kahve içiyorum. Cogu zaman kahvalti yapmam. Arada elma vs. Aksam da normal yemek ve çay o kadar. 10000 adim atmaya çalışırım.

"Kilo iyidir,zengin gösterir.."
Eskiden de böyle denirdi.
Ayrıca bunun hastalığı var sağlığı var..
Çok zayiflayip da direncinizi düşürmeyin.
Hem Eski saraylilar gibi balik etli olmak,Türk Lokumu gibi görünmekte kötü degil bence 🤔
Zayıf olmak cogu hastaliklari onler. Görünüş için değil. En onemlisi saglik icin. Farkındaysanız hep kilolularin rahatsızlıklari var. Ben 39 yasinda 50 kiloyum. Hic bir rahatsizligim yok. Görümce 35 yasinda 70 kilo hersey var. Yine ablam 43 yasinda 50 kilo hicbir seyi yok. Bu zihniyetten kurtulmaniz lazim. Bir an komsu Ayşe teyze konuşuyor sandim.

Evet canım sıkkın olunca ekstra bir yeme hissi geliyor..duygusal açlık olabilir..siz destek mi aldınız
Ben almadım, malesef sürekli erteliyorum. Yavaş yavaş zayıflamaya karar verdim, yürüyüşe falan çıkıyorum. Spora başlayayım diye düşündüm ama zaman zaman bu durum yüzünden kilo alıyorum. Özellikle işe gitmediğim, sürekli evde olduğum zamanlarda. Sorunun sanırım köküne inebilmek lazım.
Bunun dışında tavsiyem şu olabilir. Ben zayıflamaya bir şeylerden fedakarlık ederek başlayabiliyorum. Önce yürüyüş, ardından gerisi geliyor ve yediğime içtiğime de dikkat etmiş oluyorum. Eğer seviyorsanız, yürüyüş, spor bunları deneyebilirsiniz.
Umarım başa çıkabilirsiniz.

Sabah evden çıkmadan buyuk bi fincan şekersiz kahve içip 13bin adım atıp geldim. Dambıl ve plates çemberiyle biraz göğüs çalıştım çünkü kahrolsun bazı koca memeler :olamaz:1 lt suyu bitirdim şimdi yeşil çayla birlikte saatin bir olması bekliyorum kahvaltı için :halay:

X