Sivilceli Ciltler Derialtı geçmeyen sivilceler ve lekeleri

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

manikkk

Guru
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2013
2.163
2.293
Okursanız çok sevinirim.

Başlıkta yazdığı gibi bu cilt problemim var.
Azitro'sundan Roaccutane'ına kadar her türlü tedavi yöntemini denedim. Bütün kremler losyonlar maskeler ilaçlar.
11 aylık roaccutane tedavisi bile fayda etmedi, tekrarladı sivilceler. 23 yaşındayım.
Hormon bozukluğum yok.
Sivilcelerim hep kist gibi derialtında asla baş vermeden çıkıyor ve aylarca geçmiyor, geçince de sağolsun hatırası kalıyor.
İnternette bazı tedaviler okudum ama ne oldukları hakkında hiç fikrim yok

Altın iğne radyofrekans yöntemi
Kimyasal peeling
Fraksiyonel lazer

Bunların ne olduğunu ve en etkilisinin hangisi olduğu hakkında bilgisi olan anlatabilir mi?
Az çok seans başına fiyat bilgisi de yazabilirsiniz giden olduysa, teşekkürler şimdiden.
Çok minik çukurlarım var ama çoğunlukla kırmızı izler, ve uçsuz sivilceler, geniş gözenekler

Son düzenleme:
Karaciğer yağlanması? Benim de bitmiyor bu olabilir sirke iç diye ısrar etti aktar ama içmedim hala var. 🤪 Belki bunu da bi düşünürsünüz. 🤷🏻‍♀️

Karaciğer yağlanması? Benim de bitmiyor bu olabilir sirke iç diye ısrar etti aktar ama içmedim hala var. 🤪 Belki bunu da bi düşünürsünüz. 🤷🏻‍♀️
Bunun da olabileceğini düşündüm ama karaciğer yağlanmasının halsizlik iştahsızlık kusma gibi belirtileri de varmış, benim sivilceden başka belirtim yok. Sirke içildiğinde fayda ediyor muymuş, ben gündüzleri tonik yapıyordum elma sirkesini ama fayda etmiyor diye bıraktım 🥺

Bunun da olabileceğini düşündüm ama karaciğer yağlanmasının halsizlik iştahsızlık kusma gibi belirtileri de varmış, benim sivilceden başka belirtim yok. Sirke içildiğinde fayda ediyor muymuş, ben gündüzleri tonik yapıyordum elma sirkesini ama fayda etmiyor diye bıraktım 🥺
Ben de elma sirkesi alırken ısrarcı oldu arkadaşım oluyor. Temizler karaciğeri dedi. Bende de hiç bir şikayet yok sivilce probleminden başka olsun yine de iç dedi. Zaten suya kayılıp içiliyor yapılır aslında da ben tembelim. Bi de bunu araştırın.

Merhaba ben 34 yaşındayım. Normalde de yağlı ve sivilce oluşumuna müsait bir cildin var . Bu yüzden hem yediklerme vs dikkat ederim . 3 ay önce kortizon iğnesi kullandım 2 doz. Ondan sonra deri altı özellikle kulak diplerinden başlayıp boyun altına yanak altlarina kadar olan bolgeleri sivilce dolu . . Biri gitmeden diğeri çıkıyor şuanda berbat halde . Cildiye doktoruna 1 aydır randevu düşüremiyorum. Sağlık ocağına gittim kan verdim. Tüm değerler normal sadece EOS değerlerim fazlaca yüksek çıkmış doktor alerjiye bağlı yükselmiş dedi . Hiçbir ilaç da vermedi . Acaba diyorum kortizon mu alerji yaptı anlamadım. Suratimda hem deri altı hem deri üstü birçok sivilce var ve artık hicbirsey kullanmıyorum sadece her akşam yarı yarıya sulandırılmış kendi yaptığım elma sirkesi ile siliyorum. İnşallah geçici bir durumdur. 😭😭😭

X