Cilt Bakımı Ürünleri Dermaroller ile pamuk gibi cilt - Uygulama ve Paylaşım Alanı

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

balbocegi35

Ayı balı bol bulunca orasına burasına sürermiş :)
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2013
12.177
8.377
:KK54: Merhaba kızlar , yumurtalık kistinden dolayı problemli cildim var ve çözüm yolu bulamıyorum bir türlü derken dermaroller ile karşılaştım. E vitamini , C vitamani , hyaluronik asit serumu ve çeşitli doğal yağlar ile destekleyebilirsiniz , ayrıca doktor kontrolü altında sivilce tedavilerinden olumlu sonuçlar alınmış araştırmalarıma göre... Daha bununla bitmedi çatlak ve selülit tedavilerinde dermaroller , sadece krem kullanımından daha etkili olmuş. Bu yüzden ne yapıyoruz hepimiz çekmecemize bir dermaroller stokluyoruz:KK200:
Dermaroller e cüzi fiyatlarda sahip olabilirsiniz.Ayrıca titanyum iğne ucu olmasına alırken dikkat edin.Ben cilt için 1.00mm olanından alıp E Vitamini ile 2 hafta arayla kullandım , biraz değişiklik hissettim ama kesin bişey söylemek için uzun süre kullanım şart. Benimle birlikte bu yolda varsanız kullanıp burada etkilerini resimli/resimsiz paylaşalım :KK28:

Not: Size bir sır vereceğim yaklaş ( dermapen ile aynı işlem güzellik merkezine çok para verme!) :KK36::KK37::KK8:

Dermaroller için kısaca bir açıklama ;

Dermaroller (mikro iğneleme) ile kök hücre içeren ürünlerin cilt altına yoğun bir şekilde geçmesi ve cildin onarılması sağlanıyor. Böylece kollajen,elastin ve hyaluronik asit yapımı tetikleniyor ve cildin yeniden canlanması ve yapılanması sağlanıyor. Dermaroller uygulaması nasıl uygulanır. Silindir şeklindeki bu cihazın üzerinde yaklaşık 250-500 adet çok ince iğneler bulunuyor.Bu mikro iğneler sıra halinde dizili ve paslanmaz özelliğe sahiptir.Küçük iğnelerle yapılan dermaroller akne izlerinin tedavisinde,geniş gözeneklerin sıkılaştırılmasında,gözaltı morluklarının giderilmesinde,sarkma ve kırışıklıkların onarılmasında,sivilce,yara izlerinin giderilmesinde ve cilt çatlaklarının tedavisinde kullanılan yeni ve oldukça başarılı bir tedavi yöntemidir. Tedavide kullanılan dermaroller cilt üzerinde gezinirken deride yüzlerce minik kanal açar.Mikro iğnelerin oluşturduğu bu mikro kanallar cilt tarafından yara olarak algılanır ve cilt kendini onarmaya başlar.Kollajen ve hyaluronik asit yapımı tetiklenir ve cildin kendi kendini yenilemesi ve yapılanması sağlanır.Böylece kullanılan dermaroller kırışıklık,sarkma,çatlak oluşumu,yara ve sivilce izlerinde etkili şekilde kullanılır. İşlem öncesinde hastaya anestezik krem sürülebilir.Uygulama alanında cihaz 15-20 kez cilt üzerinde gezdirilir ve yapılan işlem sırasında küçük kanamalar oluşabilir.Tedavi sonrasında cilt yenileyici,güneş koruyucu kremler ve losyonlar kullanılabilir.Bu işlem, uygulama alanına göre yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer.2-6 hafta aralıklarla uygulanan bu tedavi yönteminin daha etkili olabilmesi için en az 6 seans uygulama gereklidir.Yapılan dermarollerin(mikro iğneleme) etkisi 3 ay sonucunda görülebilir.Dermaroller kimyasal peeling,fraksiyonel lazer,PRP ve mezolift gibi tedavi yöntemleriyle kombine kullanıldığında tedavi etkinliği arttırılabilir.

dermaroller-1024x512.png
dermaroller-1024x512.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben cilt çatlağı için bir sefer kullandım. Öncesi sonrası resim cektim inanılmaz fark etti. Ama devamını getirmedim.

X