Dersane sözleşmesi

guzelkralce

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2019
227
96
Kızlar merhaba ben kpss ıcın dersaneye gıdıyordum martta korona dolayısıyla dersaneler kapandı. O donemde gitmediginiz kursa yurda para ödemek zorunda degılsiniz demişti cumhurbaskanı. Ama bana mesaj geldi bu hafta dersane acılacak dıye. Ben bu donemde kalabalık ortamda bulunmuyorm. Gitmek istemiyorum. Acaba suan sözleşmeyi iptal etme hakkım var mıdır. Yoksa gitmesigim halde sırf türkiye normalleşme donemıne gırdi dıye ödemek zorunda mıyım. Ya zaten sınava az sure kaldı dersane emınım ki konuları acele özet gecerek anlatacak. 30 kısılık sınıfta 28 kısıyız. 4 aydır evden dısarı cıkmıyorm zorund akalmadıkca. Dersaneyı aramadan bilgi edınmek ıstedim

aynı durum spor salonlarında da geçerli. iptal etmemeyi tercih edeceklerdir tabi ki. sözleşmeyi iyi okuyun. hakkınızı arayın

aynı durum spor salonlarında da geçerli. iptal etmemeyi tercih edeceklerdir tabi ki. sözleşmeyi iyi okuyun. hakkınızı arayın
Sözleşmenin örnegi bende yok ama iptal etme durumunda hastalık mucbir vb sebepler vardı. Bir avukat bu virüs olaylarına mucbir sebeptir diye yazmıs. Aylarca gitmesigim kursa son ıkı ay gıdıp 3000 ödemek sinir bozucu

aslında mücbir sebep. gel gör ki devlet durumu "normalleştirdiği" için mücbir sebep olarak sayılmayabilir. hakkınızı arayın

aslında mücbir sebep. gel gör ki devlet durumu "normalleştirdiği" için mücbir sebep olarak sayılmayabilir. hakkınızı arayın

Ya birde ben sakaryada okuyorm orda kpss kursuna yazıldm okullarda kapanınca memlekete geldim

Normalde online ders yapacaklardı ilk korona cıktıgında oyle soyledıler ama surkeli erteledıler bır kere bıle onlıne alamadık
Neden sordum biliyor musunuz? Cunku benim oglum da yks icin dersaneye gidiyordu ve surec baslamadan 10 gün once yazilmisti.virud sureci başlayınca, evden online ders gorduler ama yeterli asla degildi tabi ki :KK43: dersane kendince bir program yapti ve yarim gun hafta ici cep telefonundan baglandilar.boyle oldugu halde tam ucret istiyorlar. Kesinlikle indirim yapmiyorlar.daha ödemedik ,ödeme suresinde yapilandirma yapacaklarini ama tam fiyat alacaklarini soylediler...

Aynı sorunu biz de yaşıyoruz. Geçen sene başında 1 yıllık dershane ücretini peşin yatırdık. Pandemi sürecinde tatildi ve online ders yapılmadı. Temmuzda 15 günlük telafi eğitimi yapılacağı söylendi sadece. Haftalık 100 kadar soru fotokopisi yakındaki bir giyim mağazasına bırakıldı, oradan almamız istendi. 1 kere aldım ama sonrasında teması gereksiz buldum için almadım. Gelecek sene kayıt için başka dershane ile görüşürken sordum durumu. Kurum isterse verir istemezse vermez dendi. Almadığım hizmetin peşin ödenmiş parasından dolayı mağduruz biz de. 6. Sınıf etud merkezi burası. Ancak etudler yasaklandığı için kayıtlarda dil kursu olarak görünüyor.

Neden sordum biliyor musunuz? Cunku benim oglum da yks icin dersaneye gidiyordu ve surec baslamadan 10 gün once yazilmisti.virud sureci başlayınca, evden online ders gorduler ama yeterli asla degildi tabi ki :KK43: dersane kendince bir program yapti ve yarim gun hafta ici cep telefonundan baglandilar.boyle oldugu halde tam ucret istiyorlar. Kesinlikle indirim yapmiyorlar.daha ödemedik ,ödeme suresinde yapilandirma yapacaklarini ama tam fiyat alacaklarini soylediler...
Aslında online ders verseler bile ücret almaları sacma. Madem her sey sozlesmeye gore oluyorsa biz online ders ıcın mi dersaneye basladık. Onlıne cok işe yarasa internetten vıdeo izlerdik. Diger velilerde ses cıkarsa sorun kalmaz. Bende diger arkadaslarla gorusucem ama millet saf hakkını aramaktan korkuyor

Aynı sorunu biz de yaşıyoruz. Geçen sene başında 1 yıllık dershane ücretini peşin yatırdık. Pandemi sürecinde tatildi ve online ders yapılmadı. Temmuzda 15 günlük telafi eğitimi yapılacağı söylendi sadece. Haftalık 100 kadar soru fotokopisi yakındaki bir giyim mağazasına bırakıldı, oradan almamız istendi.
1 kere aldım ama sonrasında teması gereksiz buldum için almadım. Gelecek sene kayıt için başka dershane ile görüşürken sordum durumu. Kurum isterse verir istemezse vermez dendi. Almadığım hizmetin peşin ödenmiş parasından dolayı mağduruz biz de. 6. Sınıf etud merkezi burası. Ancak etudler yasaklandığı için kayıtlarda dil kursu olarak görünüyor.
Cok sacmaya aslında bir avukata danısmak gerekir. Bunlar sırf para almak ıcn ınsanları kandırıyor. Ben allahtan peşin vermedim ama belki ödemezsem icraya verebilirler sonucta ellerinde senet var. Kimse hakkını aramıyor hakkını arayanların seside işe yaramıyor. Tek kişinin sesi fısıldı olarak kalıyr. Aman sakın boyle yerlere peşin para vermeyın. O durumda dahada magdur olunuyor. Diger türlü belki icrayla ugrasmak ıstemezler ama verdigin parayıda almak cok zor. Sizin o sonradan sordugunuz kurumda kendi baslarına aynı durum gelirse dıye sacma acıklama yapmıs

Aslında online ders verseler bile ücret almaları sacma. Madem her sey sozlesmeye gore oluyorsa biz online ders ıcın mi dersaneye basladık. Onlıne cok işe yarasa internetten vıdeo izlerdik. Diger velilerde ses cıkarsa sorun kalmaz. Bende diger arkadaslarla gorusucem ama millet saf hakkını aramaktan korkuyor
Aynen,en azindan indirim yapin dedik,tamamini almayin bagri dedik ama kesinlikle söz konusu bile etmiyorlar.Diger veliler de ayni sekilde.Yasa cikmasi lazim ki ödemeyelim.Yoksa kabul etmiyorlar maalesef:KK43:

Aynen,en azindan indirim yapin dedik,tamamini almayin bagri dedik ama kesinlikle söz konusu bile etmiyorlar.Diger veliler de ayni sekilde.Yasa cikmasi lazim ki ödemeyelim.Yoksa kabul etmiyorlar maalesef:KK43:
Kursu aradm dediler ki bı bu zamana kadar aldıgın derlerin ucretını hesaplayalım onları öde sozleşmeyı ıptal edelim dedi

X