Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Devlet Anasınıfindaki Kızımın Anlattıkları ve Gözlemlerim

Batidandogangunes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2020
108
45
39
Arkadaşlar kızım 5.5 yaşında. Kızım diye söylemiyorum, oldukça akıllı bir çocuk. 2. Kızım doğana kadar kendisiyle çok ilgilendim. Çok şey öğrettim. Yanlış dense de çok hevesli olduğundan okumayı da öğrettim. Abla olduktan sonra biraz huysuzluk ve inat başladı. Malum yaşıtlarıyla bir araya gelme yaşı. Okula gitmek istemiyordu. Öğretmeninizle ne güzel oyunlar oynayacaksınız şarkılar söyleyeceksiniz etkinlikler yapacaksınız çok eğleneceksiniz falan deyip okula ısıttım onu. Ama yüzü asla gülmeyen genç bir öğretmene denk geldik. Kapıda güler yüzle karşılama yok, 7 gün boyunca çocuklarla bir kez olsun oynamamış şarkı söylememiş, 4 saatlik derste 3 ayrı masal izletmişm, sürekli o yasak bu yasak diyormuş. Sürekli telefon elindeymiş. Sınıfa girerken de uğurlarken de kesinlikle tek bir güzel söz ve güler yüz yok çocuklara. Sınıfta herşeye kızıyormuş, kahvaltı sınıfta yapılacak yedirmeyin dedi. Aç gönderdim kızımı ama bunları 10a kadar yedirmemiş, kızım açıktığını söylemiş, sonra demiş, sonra yine söylemiş yine sonra diye bağırmış, ağlamış kızım. Anne öğle yemeği saati gelmiş biz hala kahvalti yapmamıştık diyor. Evde de yedirmeye basladim ondan sonra. Bazı günler kahvalti listesine cikolata ekmek meyve suyu koymus sadece. Ben itiraz edince de çocukların yemesini baz aldim gayet makul bir liste diyor. Bizim kahvalti soframizda cikolatanin yeri yok. Canimiz istediginde sürüp yeriz yalnızca. Ben mecbur muyum bunu alışkanlık haline getirmeye, haftanın belirli günleri kahvaltının bir parcasi yapmaya! Herkes kutu meyve suyu getiriyor diyor kızım. Ben tabiki komposto yada yoksa bal pekmez sulandirip veriyorum ona. Yazıktır diğerleri her gün kutu meyvesuyu içiyorlar. Cocuklara kagit boya verip birakiyormus kendi hallerine kendisi telefonla ugrasiyormus. Cocuklar kahvaltilarini yaparken bunlar orta bolmede diger sinifin ogretmeniyle kahve pasta borek muhabbet ve bunlara yemek esnasinda konusmak kesinlikle yasakmis. Kizim diyor ki anne agzimiz doluyken konusmak yasak olmali sadece ama okulda masada yasak diyor konusmak. Biz oynamayalim diye televizyon aciyor bize. Hani cocuklari cok severdi diyor. Diger sinifa alsam kizima uyumsuz gozuyle bakilacak, belki tavir alinacak. kaldi ki diger sınıfta da benzer durumlar olması muhtemel. Onlar da kahvaltiyi cizgi film esliginde yapiyormus. Etkinlik olarak da evde elma şekeri tarifi yollamış. Bu yaşıma kadar gıda boyası eve sokmuşluğum yok yani. Alin diyor. Gecen gün kırmiziyi oğretti sinıfta diyor. Ben renkleri 1.5 yasindaki kızıma ogretiyorum suan. Ogretti demesi de ne, kirmizi kagitlari vermis, kesin yapistirin. Bir sablon verip yada kendi ornek olup birlikte yapalim dememis. Birakmis yine kendi hallerine kendi telefona sarilmis. Cok doluyum cok...

Arkadaşlar kızım 5.5 yaşında. Kızım diye söylemiyorum, oldukça akıllı bir çocuk. 2. Kızım doğana kadar kendisiyle çok ilgilendim. Çok şey öğrettim. Yanlış dense de çok hevesli olduğundan okumayı da öğrettim. Abla olduktan sonra biraz huysuzluk ve inat başladı. Malum yaşıtlarıyla bir araya gelme yaşı. Okula gitmek istemiyordu. Öğretmeninizle ne güzel oyunlar oynayacaksınız şarkılar söyleyeceksiniz etkinlikler yapacaksınız çok eğleneceksiniz falan deyip okula ısıttım onu. Ama yüzü asla gülmeyen genç bir öğretmene denk geldik. Kapıda güler yüzle karşılama yok, 7 gün boyunca çocuklarla bir kez olsun oynamamış şarkı söylememiş, 4 saatlik derste 3 ayrı masal izletmişm, sürekli o yasak bu yasak diyormuş. Sürekli telefon elindeymiş. Sınıfa girerken de uğurlarken de kesinlikle tek bir güzel söz ve güler yüz yok çocuklara. Sınıfta herşeye kızıyormuş, kahvaltı sınıfta yapılacak yedirmeyin dedi. Aç gönderdim kızımı ama bunları 10a kadar yedirmemiş, kızım açıktığını söylemiş, sonra demiş, sonra yine söylemiş yine sonra diye bağırmış, ağlamış kızım. Anne öğle yemeği saati gelmiş biz hala kahvalti yapmamıştık diyor. Evde de yedirmeye basladim ondan sonra. Bazı günler kahvalti listesine cikolata ekmek meyve suyu koymus sadece. Ben itiraz edince de çocukların yemesini baz aldim gayet makul bir liste diyor. Bizim kahvalti soframizda cikolatanin yeri yok. Canimiz istediginde sürüp yeriz yalnızca. Ben mecbur muyum bunu alışkanlık haline getirmeye, haftanın belirli günleri kahvaltının bir parcasi yapmaya! Herkes kutu meyve suyu getiriyor diyor kızım. Ben tabiki komposto yada yoksa bal pekmez sulandirip veriyorum ona. Yazıktır diğerleri her gün kutu meyvesuyu içiyorlar. Cocuklara kagit boya verip birakiyormus kendi hallerine kendisi telefonla ugrasiyormus. Cocuklar kahvaltilarini yaparken bunlar orta bolmede diger sinifin ogretmeniyle kahve pasta borek muhabbet ve bunlara yemek esnasinda konusmak kesinlikle yasakmis. Kizim diyor ki anne agzimiz doluyken konusmak yasak olmali sadece ama okulda masada yasak diyor konusmak. Biz oynamayalim diye televizyon aciyor bize. Hani cocuklari cok severdi diyor. Diger sinifa alsam kizima uyumsuz gozuyle bakilacak, belki tavir alinacak. kaldi ki diger sınıfta da benzer durumlar olması muhtemel. Onlar da kahvaltiyi cizgi film esliginde yapiyormus. Etkinlik olarak da evde elma şekeri tarifi yollamış. Bu yaşıma kadar gıda boyası eve sokmuşluğum yok yani. Alin diyor. Gecen gün kırmiziyi oğretti sinıfta diyor. Ben renkleri 1.5 yasindaki kızıma ogretiyorum suan. Ogretti demesi de ne, kirmizi kagitlari vermis, kesin yapistirin. Bir sablon verip yada kendi ornek olup birlikte yapalim dememis. Birakmis yine kendi hallerine kendi telefona sarilmis. Cok doluyum cok...
Okul idaresine bildirin şikayet dilekçesi yazın. Eğer birşey yapılmazsa milli eğitime gidin, Cimer e şikayet edin. Evlat emanet ediliyor.

Diğer velilerle konuşup önce teyit edin bütün çocuklar aynı şeyleri söylüyor mu. Daha sonra ben olsam okulu değiştirirdim. Çünkü öğretmeni şikayet etseniz bile kadroluysa birşey yapılacağını sanmıyorum. Zaten vicdanlı biri olsa bunları yapmazdı.
Benim kızımda şuan anasinifina başladi. Onlarda aynı şekilde kırmızı rengi öğrendik diyor (zaten biliyor) belki mufredatlari vardır. Basit şeylerle başlayıp ilerlerler. Hamur oynuyoruz, etkinlik yapıyoruz diyor. Yemekhaneleri var yemek orda yiyorlar hatta geçende arkadasiyla sohbet etmekten yemek yyememişler. Şuan hem veliler hem çocuklar hem öğretmenin alışma süreci. 1. Sınıf gibi ders işlemezler belki. Ama konuşmayin demesi, sürekli telefonla oynaması kesinlikle bunlar doğruysa değiştirirdim. Aynı şekilde bizimde diğer sınıf öğretmeni için bu tarz şikayetler var ama okul yönetiminin birşey yapacağını sanmiyorum

Kırmızıyı öğretmiş demenize yorum yapmak istedim sanırım müfredat ta bu var benim yeğenime ve başka okullardaki çocuklara da kırmızı öğretildi bu hafta 5 yaş çocugu için belki gerek yok evet ama bunu işlemek zorundalar belliki.

Rahatsizsaniz bunu diğer velilerle görüşün onlairn fikrini alın onlar memnun mu yoksa sizin gibi mi düşünüyorlar ona göre idareye bildirirseniz saniyorum ki daha fazla ses getirir. İdarenin Öğretmeni kesinlikle bilmeleri lazım. Ayrıca renk konusunda da öğrettiğini sanmıyorum da müfredatta belirli günlerde renk günleri yapılıyor sanırım, yanılıyor olabilirim tabi ama bizim öyle olmuştu geçen sene.

Diğer velilerle görüşün önce .
Bakalım diğer çocuklar neler anlatıyor ailelerine onu öğrenin.
Eğer tüm çocuklar aynı şeyi söylüyorsa birlikte toplu dilekçe verin okula, mebe.
Gerekiyorsa da cimerden bimerden şikayet edeceğinizi de söyleyin .
Sonuç alamazsanız da okulunu değiştirin.

Direkt okulu değiştirin çünkü diğer sınıflarında farklı olduğunu düşünmüyorum. Okul idaresi özenli olsa böyle davranamazlardı. Ayrılmadan öncede milli eğitime şikayet edin mutlaka. Beceremeyen sevmeyen yapmasın şu mesleği gerçekten.

Arkadaşlar kızım 5.5 yaşında. Kızım diye söylemiyorum, oldukça akıllı bir çocuk. 2. Kızım doğana kadar kendisiyle çok ilgilendim. Çok şey öğrettim. Yanlış dense de çok hevesli olduğundan okumayı da öğrettim. Abla olduktan sonra biraz huysuzluk ve inat başladı. Malum yaşıtlarıyla bir araya gelme yaşı. Okula gitmek istemiyordu. Öğretmeninizle ne güzel oyunlar oynayacaksınız şarkılar söyleyeceksiniz etkinlikler yapacaksınız çok eğleneceksiniz falan deyip okula ısıttım onu. Ama yüzü asla gülmeyen genç bir öğretmene denk geldik. Kapıda güler yüzle karşılama yok, 7 gün boyunca çocuklarla bir kez olsun oynamamış şarkı söylememiş, 4 saatlik derste 3 ayrı masal izletmişm, sürekli o yasak bu yasak diyormuş. Sürekli telefon elindeymiş. Sınıfa girerken de uğurlarken de kesinlikle tek bir güzel söz ve güler yüz yok çocuklara. Sınıfta herşeye kızıyormuş, kahvaltı sınıfta yapılacak yedirmeyin dedi. Aç gönderdim kızımı ama bunları 10a kadar yedirmemiş, kızım açıktığını söylemiş, sonra demiş, sonra yine söylemiş yine sonra diye bağırmış, ağlamış kızım. Anne öğle yemeği saati gelmiş biz hala kahvalti yapmamıştık diyor. Evde de yedirmeye basladim ondan sonra. Bazı günler kahvalti listesine cikolata ekmek meyve suyu koymus sadece. Ben itiraz edince de çocukların yemesini baz aldim gayet makul bir liste diyor. Bizim kahvalti soframizda cikolatanin yeri yok. Canimiz istediginde sürüp yeriz yalnızca. Ben mecbur muyum bunu alışkanlık haline getirmeye, haftanın belirli günleri kahvaltının bir parcasi yapmaya! Herkes kutu meyve suyu getiriyor diyor kızım. Ben tabiki komposto yada yoksa bal pekmez sulandirip veriyorum ona. Yazıktır diğerleri her gün kutu meyvesuyu içiyorlar. Cocuklara kagit boya verip birakiyormus kendi hallerine kendisi telefonla ugrasiyormus. Cocuklar kahvaltilarini yaparken bunlar orta bolmede diger sinifin ogretmeniyle kahve pasta borek muhabbet ve bunlara yemek esnasinda konusmak kesinlikle yasakmis. Kizim diyor ki anne agzimiz doluyken konusmak yasak olmali sadece ama okulda masada yasak diyor konusmak. Biz oynamayalim diye televizyon aciyor bize. Hani cocuklari cok severdi diyor. Diger sinifa alsam kizima uyumsuz gozuyle bakilacak, belki tavir alinacak. kaldi ki diger sınıfta da benzer durumlar olması muhtemel. Onlar da kahvaltiyi cizgi film esliginde yapiyormus. Etkinlik olarak da evde elma şekeri tarifi yollamış. Bu yaşıma kadar gıda boyası eve sokmuşluğum yok yani. Alin diyor. Gecen gün kırmiziyi oğretti sinıfta diyor. Ben renkleri 1.5 yasindaki kızıma ogretiyorum suan. Ogretti demesi de ne, kirmizi kagitlari vermis, kesin yapistirin. Bir sablon verip yada kendi ornek olup birlikte yapalim dememis. Birakmis yine kendi hallerine kendi telefona sarilmis.Cok doluyum cok...

Çocuğunuzun kreşe gitmesi kendisine yarardan çok zarar getirecekse, imkan varsa ; okulunu değiştirebilir , yoksa da göndermemeyi tercih edebilirsiniz.

Sağlıksız beslenme ve tv başında zaman geçirmenin okul öncesi eğitimden beklenen fayda olmadığını düşünüyorum.

Yorum bu konu ve anlatılan olaya dairdir. Okul öncesi eğitiminin yararlarını yok saymıyorum.

Diğer velilerle görüşün önce .
Bakalım diğer çocuklar neler anlatıyor ailelerine onu öğrenin.
Eğer tüm çocuklar aynı şeyi söylüyorsa birlikte toplu dilekçe verin okula, mebe.
Gerekiyorsa da cimerden bimerden şikayet edeceğinizi de söyleyin .
Sonuç alamazsanız da okulunu değiştirin.
Sınıfta 10 kişi var. Birkaçına sordum. Biri çocuğum kesinlikle birşey anlatmıyor dedi. Diğerleri de sanırım ben sorguladığım için bana şüpheyle yaklaştılar. Kesinlikle bu öğretmenin yöntemi yanlış. Kendisi ile görüşmeyi düşünmuyorum yemek listesine verdigi tepkiden sonra anlayis beklemek aptallik olur. Bugun de bize kurukafali sarki acti dedi. Kahvalti ederken de cizgi film izletmis

Direkt okulu değiştirin çünkü diğer sınıflarında farklı olduğunu düşünmüyorum. Okul idaresi özenli olsa böyle davranamazlardı. Ayrılmadan öncede milli eğitime şikayet edin mutlaka. Beceremeyen sevmeyen yapmasın şu mesleği gerçekten.
Oynasin ve sosyalleşsin diye verdiğimiz anasınıfında oynayamadıklarını görünce madem oyun yok 1e gitsin düsunup aonra vazgectik. Bakalim napacagiz

X