Dileklerimiz,hastalıklarımız için Esmaül Hüsna ve dualar

Panik atak,anksiyete gibi hastalıklar yaşayan arkadaşlara birkaç esmalar önereceğim.Ben uzman bir kişi değilim fakat okuyup faydasını gördüğüm esmalarla size yardımcı olmak istedim.Benimde merak ettiklerim var.Bende sizlerden öğreneceğim.Esmaül hüsna çok güzel ve her bir ismin çok açılımı var.Ya Rahman ya Rahim Ya Müheymin Ya Mümin esmalarını bir sıra halinde panik atak,anksiyete için hergün en az 100 adet okuyun.Etkisi kiminde 40 gün,kiminde 3 ay,kimindede 6 ay sonra başlar.Vücudumuzda 7 çakra alanı vardır.Herbir esma bir çakraya bakar.Çakralar vücudumuzda ki enerji alanlarıdır.Bazı çakralar tıkanınca o bölgedeki enerji de kesilir.Bu durumda sıkıntılar ortaya çıkar hatta bazen hastalanabiliriz.

O yüzden her zaman az ama devamlı Rabbimizin isimlerini zikredersek vücudumuz düzene girer,enerji alanları da düzene girer.Zamanla dileklerimizde olmaya başlar,ama okudum olmadı demeyelim bence.Her şeyin bir vakti zamanı vardır.Rabbim diyor ki: "İnsan sanki hayrı ister gibi kötülüğü istemektedir. İnsan pek acelecidir." | İsra - 11
Biraz yavaşlayıp,durmak ve kendimizi Allahu Teala'ya bırakmamız gerek.
Dualarımızın olmadığını,hayatımızda herşeyin ters gittiğini görüyorsak hergün 100'den fazla estağfirullah el azim diyerek tövbe etmeliyiz.Demek ki tövbe etmenin zamanı gelmiş demektir.Günahlarımız çoğaldığında bu günahlar ruha ağır gelir.Nefsin bastırmış olduğu ruh acı çekmeye başlar.Buda bizim sebepsiz sebepli sıkıntılar yaşamaya başladığımızı hissettirir.

“O, sizi yaratandır, size kulaklar, gözler, kalpler ve akıllar verendir. Ne kadar da az şükrediyorsunuz.” de. De ki: "Sizi yaratan size kulaklar, gözler ve kalpler veren O'dur. Çok az şükrediyorsunuz!" Mülk suresi 23.ayet.
Sabah kalkıp gözlerimizi açtığımızda şükretmemiz lazım.Gözlerimiz var,görebiliyoruz çok şükür.Ayaklarımız var yürüyebiliyoruz.
İlk başlayanlara yada sıkıntıdayım dualarım olmuyor diyenlere 2 uygulama öneriyorum öncelikli

1) 1000 kere Estağfirullah el azim
2) 1000 kere Ya Şekur

Dinimiz sevgi üzerinedir;aslına bakarsanız herşey sevgi üzerinedir.Ben okumalarınızın içine mutlaka 400 Ya Vedud eklemenizi tavsiye ederim.İlk bir hafta 1000 kere sonrada 400 kere okuyun.Önce Rabbimizi,sonra kendinizi ve daha sonrada kainatı sevmeye başlarsınız.Her baktığınız herşey size çok güzel gelir,ama öncelikle 7 Ayetel Kürsi ile başlayıp üzerinizde oluşan nazar vs gibi...negatifliklerden sıyrılarak başlayın okumaya.Ben şahsi düşüncemle Ya Vedud esmasının çok sırlar barındırdığını düşünüyorum.Kısmet açıklığı,sosyal çevre,işlerin yolunda gitmesi,kendimizi sevmeye başlayınca çevremizle yaşadığımız sorunlarında bitmesi,psikolojik hastalıkların iyileşmesi ve dileklerimizin kabulu gibi

Yükselmek için ve çocuklarımızın okulda başarılı olması için ya Mukaddim esmasını istediğiniz kadar okuyabilirsiniz.Dileklerde çok güçlü bir esmadır.Şimdi ben birkaç yazı okudum.Aylarca bu esmaları okudum ama hiçbir değişiklik olmadı diye yazılmış.O zaman başka esmaları okuyun.Mutlaka birisi size çok yakın gelecek ve hayatınızda güzel değişiklikler ve dileklerin olmasında tıpkı bir domino taşları gibi ard arda mucizeler yaşatacak etkiye sahip olacaktır.Bende etkili olan sende etkili olmayabilir.

Panik atak,anksiyete gibi hastalıklar yaşayan arkadaşlara birkaç esmalar önereceğim.Ben uzman bir kişi değilim fakat okuyup faydasını gördüğüm esmalarla size yardımcı olmak istedim.Benimde merak ettiklerim var.Bende sizlerden öğreneceğim.Esmaül hüsna çok güzel ve her bir ismin çok açılımı var.Ya Rahman ya Rahim Ya Müheymin Ya Mümin esmalarını bir sıra halinde panik atak,anksiyete için hergün en az 100 adet okuyun.Etkisi kiminde 40 gün,kiminde 3 ay,kimindede 6 ay sonra başlar.Vücudumuzda 7 çakra alanı vardır.Herbir esma bir çakraya bakar.Çakralar vücudumuzda ki enerji alanlarıdır.Bazı çakralar tıkanınca o bölgedeki enerji de kesilir.Bu durumda sıkıntılar ortaya çıkar hatta bazen hastalanabiliriz.
Allah razı olsun senden canım çok sağol

Hepimizin parmak izleri farklı değilmi;o zaman o anda size etki edecek sizdeki sıkıntılarda kırılma etkisi yaratacak esmayı zamanla esma çalışmaları yapa yapa bulabilirsiniz.Çoğu esmayı okumanız gerekir.
Evlilik için Ya Kerim Ya Vedud esmalarını tavsiye ederim.Ayrıca bu 2 esma yanyana geldiğinde çok büyük zenginlik bolluk,bereketide getiriyor hayatınıza.Çalışmadan yada bir sebep olmadan olurmu diye soruyoruzya.Allahu teala sizin kaderinize zenginlik yazmışsa dünyanın ucundada olsa,yerin dibinde de olsa gelir bulur sizi.Allahu Teala'ya hiçbirşey zor gelmez.

Hastalıklarınızda ve çok çaresiz kaldığınız sıkıntılarınızda Ya Hayyu Ya Kayyum 1000 kere hergün okumanızı tavsiye ederim.Ya Kayyum hastalığın yerinin merkezini bulur ve Ya hayy esmasıda tespit edilen yeri temizler,arındırır ve iyileştirir.
Bedir günü savaş şiddetlendiği zaman Hz Ali savaşta Peygamberimiz ne yapıyor diye yanına gitti.Peygamberimiz secdeye kapanmış Ya Hayy Ya Kayyum diyordu.Sonra hz Ali tekrar savaşa döndü.Sonra bir zaman sonra tekrar peygamberimize bakmaya geldi ve peygamberimiz yine secdede Ya hayy Ya kayyum diyordu.Sonrada savaş kazanıldı.
O yüzden hiçbir zikir yapmasınız bile Ya Hayyu Ya Kayyum zikrini yapın.Çok güçlüdür.Herşey lehinize döner.Ayetel kürside de geçen isimlerdir.

Çevrenizdeki insanlar sizi çok yorup kırıyorsa, 100' kere "hasbünallahü ve nimel vekil,la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim"okuyunuz hergün.Çok kısa zamanda etki etmeye başlar ve bir zaman sonra hiçbirşeyi kafana takmadığını görürsün.Size zarar veren sıkıntı yaşatan bir bir sizden uzaklaşır.

Hayatınızda mucizeler yaşamak istiyorsanız ve çok güzel haberler alıp tüm sıkıntılarınızdan,dertlerinizden kurtulmak istiyorsanız bol bol Ya Fettah Ya Selam okuyun.Hergün ebcedlerinin toplamı kadar yani en az 620 defa okumanızı tavsiye ederçm.Ya Selam esması sıkıntılarınızda,hastalıklarınızda,panik atakta,takıntı ve vesveselerinizde mucizeler yaşatır sizlere.Ayrıca evlenmek isteyenlerin bol bol ya fettah ya selam bir cümle gibi 620 defa hergün okumalarını tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Merhaba... Dikkat toplamak ve zeka açmak için Esma öneriniz var mı? Ve ihtiyacı olan Esmayi sadece kişinin kendisi mi çekmesi gerekiyor?

Merhaba... Dikkat toplamak ve zeka açmak için Esma öneriniz var mı? Ve ihtiyacı olan Esmayi sadece kişinin kendisi mi çekmesi gerekiyor?
Başkası adına çekebilirsiniz.Ya hayyu ya kayyumu ya alimu ya muhsi bir cümle şeklinde 472 defa okuyun hergün.Çok gelirse sayı en az 100 defa okuyun.

merhabalar öncelikle sizlere çok teşekkür ederim öyle bir konu açtığınız için .çevremiz de ki insanların dedikodularından ,gıybetlerinden korunmak için hangi esmayı okumamız gerekiyor
Ya Celil ismini hergün 73 kere okuyun.Heybetlide olursunuz,çekinirler sizden düşmanlarınız.

Anksiyete bozukluğu için canım hangi esmayi cekiyim

Allah razı olsun senden canım çok sağol
Anksiyete bozukluğu için canım hangi esmayi cekiyim

Panik atak,anksiyete için ya rahman ya rahim ya müheymin ya mübin 100 kere okuyun.41 gün kendinizi gözlemleyin.Bir uygulama daha var 100 kerede ya şafi ya halim okuyun.Bu uygulamada panik atakta çok etkili.

X