Dilenci kadın beni dolandırdı galiba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cutiemaccute

Aktif Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
7 Mayıs 2020
272
1.028
Kendime prensip edindim özellikle son iki senedir. Hiç bir dilenciye para vermiyorum, 1 tl bile. Onun yerine kedilere köpeklere mama alıyorum, haysevin paylaştığı yardıma muhtaç tedavi edilmesi gereken hayvanların masraflarına destek oluyorum,duygularla oynayıp,insanlığa olan inancı sorgulattıran iki ayaklılara değil, tamamen bize muhtaç olup hiç bir derdini anlatamayan dört ayaklılara yardımcı oluyorum.
Dilencilere de dediğim gibi para vermiyorum, belediyeler, dernekler, kurumlar vs. yerinde tespit edip gerekli yardımları yapıyorlar zaten, ayrıca tonla vergi ödüyoruz, herkesin cebindeki paranın hesabını yaptığı bu dönemde fakire yardım sorumluluğunun bizlerde değil devlette olduğu düşüncesini de kendime hatırlıyorum. Şahsen tanıdığım, durumu iyi olmayan gerçek istisnalar hariç.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :48.4 Kg. Şimdiki Kilom :48.0 Kg.

Zomzom3535

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2017
677
519
36
Kız çok iyi niyetlisin sen. Gerçi iyi niyetli olduğumdan bolca kazık yemişim öyle az buçuk akıllandım. Ben olsam napardım biliyon mu:

Görmemezlikten gelirdim duymamış gibi yaparsın hatta göz kontağı bile kurmazdım.

Bazısına da Türkçe bilmiyormuş gibi yaparım bazen. Sarışın beyaz tenliyim turist sanıyorlar zaten. Hatta benim arkamdan bile söven konuşan oldu😂 Ama yine de beş kurul vermem. Yapışmiş bide 20 liranın üstüne 100 almış yanlış sokak vermiş pislik kadın.
 

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
14.485
20.274
Bu artık bir sektör. Baya baya meslek edinmişler bunu. Geçen akşam haberlerde dilencinin cebinden 400 lira çıktı,ekmek param diyordu zabıtaya.
Bende çok dolandırıldıktan sonra öğrendim,para yardımı bu şekilde yapmıyorum. Emin olduğum yerlere yapıyorum maddi yardım.
Geçen gün hastane önünde genç bir ćocuk,abla açım bir çorba parası dedi,normalde vermek istemiyorum,yemek alamayacağim için verdim,birde tekinsiz bir tipti,benimle yürümeye başladı vs. Neyse hastaneden çıktım yanımda eşim vardı benden istememiş,bende vermemişim gibi yine geldi eşimden istedi bu kez,söylene söylene gitti sonra.
Market çıkışı şunu,bunu alacağım diyen bir teyzeye para vermeyip o saydıklarını ve bir kaç parça fazlasını alıp verdim diye, değil teşekkür etmek,aşıri memnuniyetsiz bir şekilde elimden poşeti aldığını da bilirim.
Gerçekten ihtiyacı olan isteyemiyor,istese bile böyle ısrar edip,insanın yakasına yapışmıyor.
Bir dahaki sefere vermeyin,açım diyorsa yemek alın verin illaki yardım istiyorsa. Yada adresini ver gelip göreyim diyin,ona göre yapın yardımınızı.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1042 gün geçti.

perestu

Merdümgiriz Biri
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2019
155
184
Geçmiste dilencilerin ve saticilarin hilelerini gördüğüm için ne derlerse desinler 1 tl dahi vermiyorum. Eskiden İş cikisi gelirken bir teyzenin kucaginda siyah sari cizgili magaza poseti dolusu bozuk para vardi. Eminim benim 1 haftalik yevmiyem vardi posette guzel hasilat demistim icimden. Bir keresinde de dokunmatik telefonlar yeni ciktigi donemlerde, otobuste gelirken yol kenarinda dilenen cocugun dokunmatik telefonu ile oynadigini gordum. Benim elimde tuşlu telefon vardi. Onlar bizden daha zengin o yuzden dilenenlere acimiyorum, gercekten ihtiyaci olanda dilenmiyor zaten
 

mutlumelo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2014
1.713
3.139
Tamam başına gelen hiç hoş bir durum değil ama 120 tl kendini heder edeceğin bir para değil.üzülme sana ders olmuş oldu. Başka bir olayda bu tecrübeyi kullanıp daha büyük şeylerden korunmak için bir seans dersin bedeliydi diye düşün :) hepimizin başına irili ufaklı böyle şeyler geliyor merak etme. Sadece öğrendin..Tecrübe paha biçilemeyen bir derstir demişler. Canını üzecek bir miktar olmaması güzel. Kazadan beladan korusun verdiğini sadaka say geç..
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.