Dilencilerin çocukları

Fulya irem2311

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2016
395
218
Arkadaşlar hatırladıkça içimi burkan bir şey var. Geçen bir anayoldan arabayla geçerken ışıklar var fabrikalara yakın. Orda bi kadın dileniyor hava soğuk, rüzgarlı bayağı.6-7 yaşlarında bir erkek çocuğu var yanında. Çocugun elinden tutmuş dileniyor arabalardan. Baktım çocuğun ayağı çıplak.koca bir terlik giymiş.. İncecik giydirmiş..Kadın ayağına bir çorap giymiş terlik var onun da.kadın hırka da giymiş.. arabayı durdurup inip kadını parçalamak istedim.o çocuğa ayağımdaki çorabı vermeye de razıydım. Lakin biliyorum ki kadın yine insanları acındırmak için o çocuğu öyle gezdirecek.kime nereye şikayet etmeliyim bilmiyorum.nüfusu 1 milyondan fazla olan, yığınla zengin ve hayırsever olan bir şehir burası..iş isteseler bulabilecekken çocukları kullanmaları içimi burkuyor.. Neler yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:

Evlimutluanne

Gitsin kilolar.....
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2017
280
245
24
Ah canım ah çok iyi niyetlisin ama ne yapılabilir ki yardım edip para bile versen ertesi gün o tekrar aynısını yapar:cry:
Yani olan yanındaki küçük çocuğa oluyor ne diyelim
Allah ıslah etsin inşallah.

Eunike

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2016
2.836
7.406
Bazen haberlerde yakalanan dilencileri görüyorsunuzdur. Bazılarının cebinden çıkan para o kadar fazla oluyor ki, bir kaç ayda gitsin ev alsın kendine, ama yine de doymazlar dilenciliğe devam. Olan çocuklarına oluyor malesef.

Minel00

Sağıra sözünü, köre yüzünü süsleme. Yorulursun...
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2015
2.771
8.729
Maalesef bir şey yapılmıyor.
Annem de alışverişe gidince ışıklardaki çocuklar için bogazlı kazak almıştı. Işıkta durunca çocuğa vermiş. Çocuk sevinmiş koşarak annesinin yanına gitmiş. Ama annesi baktığı gibi almış hemen yandaki poşete koymuş kimse görmesin diye. Yeşil ışık yanıp kornaya basmasalar annem de gidip kadını parçalayacaktım diyordu.

Maalesef olan çocuklara oluyor

curiouss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2011
5.862
3.392
bence hiçbirşey yapılamaz
sırf acındırmak için hala çocuk doğuruyorlar

ben yemek alayım diye sorduğumda parasını ver biz alırız diyorlar bazen de param yoksa 1 TL veriyorum
ama biliyorum ki hiçbiri o çocuğa yaramıyor

onun dışında da kaç defa kadınların dilenciye bu çocuğa ne yapayorsun da yanında uyukluyor ya da uyuyor diye söylendiğinde kadınlar apar topar kaçıyor

bazen bende tepki vermek istiyorum
sonra yanına gidince kucağında ki çocuğu görünce gidiyorum birşey demeden :KK43:

ama asıl ihtiyaç shiplerine hiçbir zaman yaramıyor o verilen paralar

Astoria

for whom the bell tolls... time marches on.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
16.712
52.922
29
İyi niyetinize şüphe yok ancak paraları olmadığı için çıplak kaldıklarını düşünmüyorum. Önlerine kıyafet, ayakkabı yığsak da o çocukları terlikle sokağa çıkarmaya devam edecekler. Devlet çocukları böyle istismar eden ailelerden uzaklaştırmalı ve kendisi yetiştirmelidir.

ince bilek

ankaram❤️
Pro Üye
16 Temmuz 2010
21.494
46.500
Arkadaşlar hatırladıkça içimi burkan bir şey var. Geçen bir anayoldan arabayla geçerken ışıklar var fabrikalara yakın. Orda bi kadın dileniyor hava soğuk, rüzgarlı bayağı.6-7 yaşlarında bir erkek çocuğu var yanında. Çocugun elinden tutmuş dileniyor arabalardan. Baktım çocuğun ayağı çıplak.koca bir terlik giymiş.. İncecik giydirmiş..Kadın ayağına bir çorap giymiş terlik var onun da.kadın hırka da giymiş.. arabayı durdurup inip kadını parçalamak istedim.o çocuğa ayağımdaki çorabı vermeye de razıydım. Lakin biliyorum ki kadın yine insanları acındırmak için o çocuğu öyle gezdirecek.kime nereye şikayet etmeliyim bilmiyorum.nüfusu 1 milyondan fazla olan, yığınla zengin ve hayırsever olan bir şehir burası..iş isteseler bulabilecekken çocukları kullanmaları içimi burkuyor.. Neler yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim
Az önce başka bir konuyada yazdım o insan görünümlü mahluklara çözüm yok maalesef. Arkadaş yazmış kısırlaştırılmalı diye. Keşke mümkün olsa. Biz çocuğumuzun atleti açılsa üşüdü diye üzülüyoruz. Onlar anneyse biz neyiz acaba????
Yapamazsınız bir şey maalesef
Kısırlaştırılsalar ne güzel olurdu böyleleri

pembesu33

bayan pozitif :)
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2014
2.635
2.301
bence ke ndi çocuğu dahil lsa çocukları bebekleri bu işe bu şekilde alet edenlere ceza kesilmeli bu konu benimde çok kafama taktığım bir konu bilmiyorum nasıl çözebiliriz ama bence bişeyler yapılmalı.

Sibelim84

Guru
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2011
9.892
3.774
ülkemizin en büyük sorunlarindan biri bu bence.ama hiç kimse ilgilenmiyor.o çocuklar yaz kış o vaziyette dileniyolar hükümette hiçbirşey yapmiyo.bu çocuklar ailelerinden alınıp yurtlara yerleştirilmeli....ama yurtlarında hali ortada....benim böyle insanlari paralayasim geliyor lütfen kimse böylelerine acıyıp para vermesin.cocuklari alet etmeye devam etmesin bu pislikler

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-11-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 144 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yenidoğan bir bebek kadar uykuya dalıyor ve uyanıyor. Bebeğiniz uyuduğu zaman, en favori pozisyonuna geçer. Bir çok bebek çeneleri göğüslerine yaslanmış pozisyonda uyurlarken bir kısım bebek başlarını geriye doğru yaslar. Bebeğinizin cildi artık daha az şeffaf.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın