Dilini çözeceğim!

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
6.268
91
34
Dilini çözeceğim!


Sevgiliniz fazlasıyla düşünceli veya asık suratlıysa, bir şeyin yolunda olmadığını anlamanız hiç de zor değildir. Ona sebebini sorup, ağzından hiçbir şey alamazsanız, şaşırmayın: Erkeklerin çoğu can sıkıntılarını kolay kolay anlatmaz. Psikolog. Y. Sage Beixedon'a göre, bu durum son derece normal. O yüzden bunu kişisel algılamanız için bir neden yok. Yine de, dudakları sımsıkı kapalı biriyle yaşamak kaderiniz değil. Erkeğinizi konuşturmak birkaç basit yönteme bağlı...

Zamanlama önemli

Her erkeğin rahatça konuştuğu belli ortamlar veya günün belli saatleri vardır. Size açılmasını istiyorsanız, bunu en son yaptığı zamanı hatırlayın. Psikoterapist Mitchell Ginsberg, "Ne zaman ve nasıl onu konuşturmayı başarmıştınız? Aynı ortamı hazırlamaya ve aşağı yukarı aynı saati yakalamaya çalışın" diyor ve ekliyor: "Onun kız arkadaşı olarak, biyoritmini öğrenmenizde fayda var. Sabah suskun ve sinirliyse, akşamları daha konuşkansa, buna göre hareket etmeniz gerekir."

Sırrını paylaşın

"Sırrını ver, ben de sana sırrımı vereyim" metodu erkeklerde genelde çalışır. Erkekler kahraman olmaya bayıldıkları için, onları karar mekanizmasıza dahil ederseniz size yaklaşırlar. Onlarla sorununuzu paylaşırsanız, savunmasız tarafınızı göstermiş olursunuz ve onlar da size güvenip, savunmayı bırakırlar.

İlgisini dağıtın

Bazen bir erkeğin dilini çözmek için en iyi fırsat bir işle meşgul olduğunda onu yakalamaktır. Başka bir şeye konsantre olduğunda, sevgiliniz konuştuğu konuya fazla yoğunlaşmayacak. Sizinle sorununu paylaştığını daha az fark edecek. Sadece yatakta meşgulken onu sohbete çekmemeye çalışın! Sevgiliniz konuşurken anlamlı sinyaller arayın; tekrarlar, sizi soru sormaya davet eden uzun boşluklar, belli zamanlarda, konuyu değiştirme çabaları, bunların hepsi duygularıyla ilgili ipuçları verebilir.

Destekleyin

Erkekler başarısız olunca egoları yara alır ve içlerine kapanırlar. Sevgilinizin dilini çözmek istiyorsanız, özsaygısını yeniden kazanmasına katkıda bulunmalısınız. Onu desteklediğinizi hissederse, başarısızlıklarını daha kolay anlatır. Bir ipucu daha: Egosunu yükseltmeye çalışırken, iltifatlar konusunda fazla ileri gitmeyin. Erkekler abartılmış iltifatları sevmez. Onun gerçekten başarılı olduğu bir yönünü hatırlatmanız yeterlidir. Bu yön iş anlayışı, zekası veya yatak performansı olabilir.