dini paylaşım alanı

Su yazdiginiz bu gunlerde cok karsima cikiyor. Enerjinize bayildim cok kalpten hissederek yaziyorsunuz gibi bir enerji aldim.

Merhaba, yürekten yazıyorum çünkü ben artık O'nu tanıyorum. Ben Tanrı'dan zevk alıyorum. O bize "şer" vermek isteyen bir yaratıcı değil. Bizi seviyor ve iyi olmamızı istiyor.

Önceden onu tanımıyordum. Daha doğrusu yanlış tanımışım çünkü ülkemizde maalesef "Türksen Müslümansın" diye bir anlayışla büyütüldüm okulda, evde vs. "Sorgulama dinden çıkarsın" dediler hep. Tevrat, Zebur ve İncil okuyan biri Rab'bi tanır ve onun istediğini bilir zaten.

Dinler insanların yarattığı, kendi çabalarıyla cennete gitmeye çabaladıkları şeylerdir. Tanrı bunu istemiyor. "Bugün Allah için ne yaptın, Allah için ne yaptın?" diye soruyorlar. Sınırlı bir insan olan ben, sonsuz güce sahip olan biri için ne yapabilirim ki??

Bizim hak ettiğimiz şey, işlediğimiz günahlar nedeniyle cehennemdi. Ama İsa çarmıhta günahları üzerine aldı. Bizi bağışladı. Ya onun sevgisini kabul eder onun izinden gideriz (Hristiyan demek İsa'yı takip eden demek) ya da sonsuz yıkıma gideriz. Çünkü Tanrı'da kötülük yok. Kendinde kötülük olan ona yaklaşamaz. O bizi seviyor ve bizle beraber olmak istiyor. Oysa biz günahlarımız yüzünden onun yüceliğinden yoksun kaldık. Tanrı beden aldı ve bizi kendisiyle yine kendisi barıştırdı. Ben kendi çabalarımla yapamazdım bunu çünkü günahkâr bir bedenim var. Adem ve Havva'dan beri bu böyle. Herkes günahkâr doğuyor. Bu ülkede günahsız doğduğumuz vs anlatılıyor ama biz tek bir kişinin işlediği günah nedeniyle günahkâr doğaya sahip bir şekilde dünyaya geliyoruz (küçük çocuklar anne babalarına bile vuruyor mesela, bu Tanrı'nın istediği bir şey değil). Nasıl tek bir kişinin işlediği günah yüzünden günahkâr isek tek bir kişinin sayesinde de kurtuluşa kavuşuyoruz. Tanrı diyebilirdi adaletimden dolayı sen cehenneme gideceksin çünkü günah işledin ve hak ettiğin bu. Ama o merhamet etti. Ona iman etmeyenler kurtuluşu kabul etmedikleri için cennete gidemeyecekler. Çünkü cennet, Tanrının olduğu yerdir. Tanrı bize merhametiyle sonsuz yaşam hediye etti. Çarmıhta günahlarımızı üstlendiği için öldü, ölüm onu tutamayacağı için dirildi ve bizi sonsuz yaşama aktardı. Başlangıçta da Adem ve Havva sonsuz bir yaşam için yaratıldı. Zaten Tanrı ile araları iyiydi çünkü Tanrının istediği sevgi dolu bir ilişkiydi. Tanrı onlara iyiyle kötüyü bilme ağacının meyvesinden yemeyin yoksa ölürsünüz dedi. Yedikleri için dünyaya ölüm geldi.

Çok çok uzun bir konu aslında. :) Size tavsiyem sizi yaratanı aramanız. Ona diyin ki "Beni yaratan, her kimsen bana kendini göster.". Ya da istediğiniz şekilde seslenin ona. Sizi cevaplayacaktır. Yeter ki yürekten arayın onu, kendini arayanlara kendini buldurtur çünkü. Biliyorum çünkü yaşadım. Harika bir Tanrımız var ve o hepimizi çok seviyor. Bir kiliseye gidip İncil alabilir, onlardan size müjdeyi anlatmasını isteyebilirsiniz. Sevinçle anlatacaklardır size çünkü herkesin kurtuluşa gelmesini istiyoruz. Esenlikler 🥰

Ruh'un ürünüyse sevgi, sevinç, esenlik, sabır, şefkat, iyilik, bağlılık, yumuşak huyluluk ve özdenetimdir. Bu tür nitelikleri yasaklayan yasa yoktur. Mesih İsa'ya ait olanlar, benliği, tutku ve arzularıyla birlikte çarmıha germişlerdir. Ruh sayesinde yaşıyorsak, Ruh'un izinde yürüyelim.
(GALATYALILAR 5:22‭-‬25)

Göksel Babamız,
Şükrediyorum varlığın için.
Bugün de sevginle korunmak istiyorum.
Bize gündelik ekmeğimizi ver.
Bize karşı suç işleyenleri bağışladığımız gibi sen de bizi bağışla Rab.
Gökte olduğu gibi yeryüzünde de senin istediğin olsun.
Seni tanımayanlara kendini onların seni anlayabilecekleri şekilde göster Rab, seni tanısınlar. Benim ve kardeşlerimin de yüreklerimizde çalış lütfen, senin bilgeliğinle seni anlatabilelim Rab.
İsa Mesih adıyla, amin. 🙏🏻🙏🏻

Seninle kadını, onun soyuyla senin soyunu Birbirinize düşman edeceğim. Onun soyu senin başını ezecek, Sen onun topuğuna saldıracaksın.”
(YARATILIŞ 3:15)

Çünkü bize bir çocuk doğacak,
Bize bir oğul verilecek.
Yönetim onun omuzlarında olacak.
Onun adı Harika Öğütçü, Güçlü Tanrı, Ebedi Baba, Esenlik Önderi olacak.
Davut'un tahtı ve ülkesi üzerinde egemenlik sürecek.
Egemenliğinin ve esenliğinin büyümesi son bulmayacak.
Egemenliğini adaletle, doğrulukla kuracak
Ve sonsuza dek sürdürecek.
Her Şeye Egemen RAB'bin gayreti bunu sağlayacak.
(YEŞAYA 9:6‭-‬7)

Rab, biz senin planını Tevrat'ın en başından beri Kutsal Kitap'ın her sayfasında görüyoruz. Kendini tanıttığın için ayrıca minnettarım. ❤️

Size doğrusunu söyleyeyim, yer ve gök ortadan kalkmadan, her şey gerçekleşmeden, Kutsal Yasa'dan ufacık bir harf ya da bir nokta bile yok olmayacak.
(MATTA 5:18)

Yer ve gök ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır.”
(MATTA 24:35)

Şeytanın körelttiği zihinleri sen aç Rab. İnsanlar kendi özgür iradeleri ile günah işlediklerinin farkına varsınlar. Senden ne kadar uzak olduklarını görsünler. Yüreklerinde çalış onların Rab, kendine çek onları. Onlar sapmışsa da gerçeği görsünler Rab, Kutsal Ruh onları gerçeğe yönlendirsin. Senin kötü olmadığını, kötülüğün şeytandan geldiğini bilsinler. Senin ne kadar seven bir Tanrı olduğunu onlar da yaşayarak öğrensinler Rab! İsa Mesih'in yüce adıyla, amin. 🙏🏻❤️

Rab diyor ki,
“Bu halk bana yaklaşıp
Ağızlarıyla, dudaklarıyla beni sayar,
Ama yürekleri benden uzak.

Benden korkmaları da
İnsanlardan öğrendikleri buyrukların sonucudur.
(YEŞAYA 29:13)

Rab İsa, varlığın için minnettarım. Lütfen insanlar artık neye inandıklarını sorgulasınlar Rab! Sen onların zihinlerini ve yüreklerini aç Rab. Seni çok seviyorum. İsa Mesih adıyla, amin. ❤️

İsa onlara şöyle buyurdu: “Dünyanın her yanına gidin, Müjde'yi bütün yaratılışa duyurun. İman edip vaftiz olan kurtulacak, iman etmeyen ise hüküm giyecek. İman edenlerle birlikte görülecek belirtiler şunlardır: Benim adımla cinleri kovacaklar, yeni dillerle konuşacaklar, yılanları elleriyle tutacaklar. Öldürücü bir zehir içseler bile, zarar görmeyecekler. Ellerini hastaların üzerine koyacaklar ve hastalar iyileşecek.”
(MARKOS 16:15‭-‬18)

Verdiğin yetkiler için de minnettarım Rab. Özellikle yalnız dua ile hastaları iyileştirebiliyor olmam başta çok tuhaf gelmişti. Senin bozulmuş dünyayı iyileştirmek istediğini bu yetkiyle de anlıyorum Rab. Teşekkür ederim, sonsuzlarca. Adın kutsaldır Rab, adını överim. Baba, Oğul ve Kutsal Ruh'un adıyla, amin. 🙏🏻🥰♥️

Rab iyidir, tüm hamde layıktır
Unutamam iyiliklerini
Yaşam boyu beyan edeceğim
Rab iyidir! ❤️❤️❤️

Ama Tanrınız RAB'bi arayacaksınız. Bütün yüreğinizle, bütün canınızla ararsanız, O'nu bulacaksınız.
(YASA'NIN TEKRARI 4:29)

🥰🥰🥰🙏🏻🙏🏻🙏🏻🥳🥳🥳

Rab, şükrediyorum varlığın için.
Bugün de sevginle korunmak istiyorum Rab. Kutsal Ruh'un denetiminde yaşamak istiyorum. İsa Mesih adıyla, amin. 🙏🏻❤️

Ömrüm boyunca yalnız iyilik ve sevgi izleyecek beni, Hep RAB'bin evinde oturacağım.
(MEZMURLAR 23:6)

herkese merhabalar arkadaşlarım :

güzellikler nasip eden RABBimize hamd olsun .
güneşin doğuşu, ağacın yeşili, kuşun cıvıldaması için şükürler olsun

Tavsiye '' Vaiz Fatma Bayram hocanın - podcast kanalı.
onun naif , dinlendiren ses tonu ve insanı harekete geçiren güç veren tonlamalarıyla muhteşem vakitler geçirmek paha biçilemez.

Rab'be yaraşır biçimde yaşamanız, O'nu her yönden hoşnut etmeniz, her iyi işte meyve vererek Tanrı'yı tanımakta ilerlemeniz için dua ediyoruz.
(KOLOSELİLER 1:10) 🙏🏻

Tahtta oturan, “İşte her şeyi yeniliyorum” dedi. Sonra, “Yaz!” diye ekledi, “Çünkü bu sözler güvenilir ve gerçektir.” Bana, “Tamam!” dedi, “Alfa ve Omega, başlangıç ve son Ben'im. Susayana yaşam suyunun pınarından karşılıksız su vereceğim. Galip gelen bunları miras alacak. Ben onun Tanrısı olacağım, o da bana oğul olacak. Ama korkak, imansız, iğrenç, adam öldüren, fuhuş yapan, büyücü, putperest ve bütün yalancılara gelince, onların yeri, kükürtle yanan ateş gölüdür. İkinci ölüm budur.”
(VAHİY 21:5‭-‬8)

Sen RAB'be güven, iyilik yap.
Ülkede otur, sadakatle çalış.
RAB'den zevk al.
O senin yüreğinin dileklerini yerine getirecektir.

Her şeyi RAB'be bırak,
O'na güven, O gerekeni yapar.
O senin doğruluğunu ışık gibi,
Hakkını öğle güneşi gibi
Aydınlığa çıkarır.
(MEZMURLAR 37:3-5)

Yahudiler'in Nikodim adlı bir önderi vardı. Ferisiler'den olan bu adam bir gece İsa'ya gelerek, “Rabbî, senin Tanrı'dan gelmiş bir öğretmen olduğunu biliyoruz. Çünkü Tanrı kendisiyle olmadıkça kimse senin yaptığın bu mucizeleri yapamaz” dedi. İsa ona şu karşılığı verdi: “Sana doğrusunu söyleyeyim, bir kimse yeniden doğmadıkça Tanrı'nın Egemenliği'ni göremez.” Nikodim, “Yaşlanmış bir adam nasıl doğabilir? Annesinin rahmine ikinci kez girip doğabilir mi?” diye sordu. İsa şöyle yanıt verdi: “Sana doğrusunu söyleyeyim, bir kimse sudan ve Ruh'tan doğmadıkça Tanrı'nın Egemenliği'ne giremez. Bedenden doğan bedendir, Ruh'tan doğan ruhtur. Sana, ‘Yeniden doğmalısınız’ dediğime şaşma. Yel dilediği yerde eser; sesini işitirsin, ama nereden gelip nereye gittiğini bilemezsin. Ruh'tan doğan herkes böyledir.” Nikodim İsa'ya, “Bunlar nasıl olabilir?” diye sordu. İsa ona şöyle yanıt verdi: “Sen İsrail'in öğretmeni olduğun halde bunları anlamıyor musun? Sana doğrusunu söyleyeyim, biz bildiğimizi söylüyoruz, gördüğümüze tanıklık ediyoruz. Sizler ise bizim tanıklığımızı kabul etmiyorsunuz. Sizlere yeryüzüyle ilgili şeyleri söylediğim zaman inanmazsanız, gökle ilgili şeyleri söylediğimde nasıl inanacaksınız? Gökten inmiş olan İnsanoğlu'ndan başka hiç kimse göğe çıkmamıştır. Musa çölde yılanı nasıl yukarı kaldırdıysa, İnsanoğlu'nun da öylece yukarı kaldırılması gerekir. Öyle ki, O'na iman eden herkes sonsuz yaşama kavuşsun. “Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlu'nu verdi. Öyle ki, O'na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, hepsi sonsuz yaşama kavuşsun. Tanrı, Oğlu'nu dünyayı yargılamak için göndermedi, dünya O'nun aracılığıyla kurtulsun diye gönderdi. O'na iman eden yargılanmaz, iman etmeyen ise zaten yargılanmıştır. Çünkü Tanrı'nın biricik Oğlu'nun adına iman etmemiştir. Yargı da şudur: Dünyaya ışık geldi, ama insanlar ışık yerine karanlığı sevdiler. Çünkü yaptıkları işler kötüydü. Kötülük yapan herkes ışıktan nefret eder ve yaptıkları açığa çıkmasın diye ışığa yaklaşmaz. Ama gerçeği uygulayan kişi yaptıklarını, Tanrı'ya dayanarak yaptığını göstermek için ışığa gelir.”
(YUHANNA 3:1‭-‬21)

X