DINLEYIN LUTFEN

5 yillik evliyim 33 yasindayim esimle aramizda 13 yas var.cok severek evlendik ve ne zorluklarla. Ama gun gectikce anliyorumki bazi guzellikler evlilik oncesinde kaliyormus.cok aci ama gercek malesef. Ben ilgimi sevgimi cok belli ederim surekli de cocuk gibi ilgilenir sever onemserim. Ama benim kocam birkere tutup ne sacimi oksar ne sarilir neiki guzel sozle karsilik verir. Hatta nezaman onun icin ozel giyinsem bi masa hazirlasam o gece butun herseyi bogazimda dizer. Hep o anlarda beni elestirir yok corap giymiste niye biri birinden farkliymis ben nekadar duzensiz daginikmisim. Ben bekarkende boyleydim senibleykende ayni hayati yasiyorum diyor bisey ifade etmiyosun diyor.oysaki butun gun evin isi cocukla ugras surekli is ariyorm bakiniyorumki Adam yazik bende artik calisayim ev alicaz bende destek olayim neyapsakda biseyler sahibi olabilsek diye dusunuyorum yiyorum kendimi .keyf zevk icin gram bisey harcamiyorm. Herseyden kismaya basladim iyice herseyin gidip ucuzunu aliyorm. Para istesem verir hatta iyisini al diyede kizar ama kiyamiyorum ona. Yani Ben hayatimi heraekilde kisip ona adamisken adam olmadik bi and a cikip karsima Ben eve geliyorm kapiyi acip karsimda beklemiyosun benim coraplarimi farkli farkli koyuyosun. Yok teyzene gittin madem benim niye haberim yok senbeni adam yerine koymuyosun ben buevin adami olamadim. Oysaki haber vermek icin aradigimda ya acmaz yada acarsada nevar noldu niye aradn diye sorar. Ya sizlere soruyorum kocaniz isteyken aramazmisiniz hic. Ve yaa disari cikti gecikti veya bisey oldu aramazmisiniz ya benim kocam arkama diyo sevmiyor aranmayi.neye uzuliyorum biliyomusunuz.bemim yuzume baktiginda gozleri dolan aglayan bi adam vardi o yok..hersey zamanla oyle siradanlasiyorki cok uzuluyorum
Çantada keklik olmuşsunuz artık ..Kaybetme korkusu kalmamış .

Çok üzerine düşerseniz, çok fedakarlık ederseniz kıymetiniz kalmaz.

Sevginin de , fedakarlığın da dozunu ayarlayın..

Kendinize odaklanın, kendinize bir şeyler katın.. Adamı ilgi budalası yapmayın.

Cnm kocama annelik yapma biz kadınların en büyük hatası, sadece kendine bak , bakımlı ol , eşine eş gibi davran fazla merhamet maraz doğurur, hiç takma göreceksin adam telaşlanacak diyecek niye beni takmıyor ve sana geri gelecek yani kaçan kovalanır taktiği , sen adamı hayatının merkezî haline getirmişsin, kendine başka aktiviteler edin..
Cok haklisin aslinda heraeyin farkindayim ama aramizda darginlik kavga grince ben hemen bi telaslaniyorum .kavga esnasinda sert taraf Ben oluyorm genelde odaha sakindir cnku beni anlamiyor oyuzden hep bagiran benim ama sonunda suc bana kalir. Ve sonrada gidip gonul alan Ben olurum. Neden bunu yapiyorm bilmiyorm😣

5 yillik evliyim 33 yasindayim esimle aramizda 13 yas var.cok severek evlendik ve ne zorluklarla. Ama gun gectikce anliyorumki bazi guzellikler evlilik oncesinde kaliyormus.cok aci ama gercek malesef. Ben ilgimi sevgimi cok belli ederim surekli de cocuk gibi ilgilenir sever onemserim. Ama benim kocam birkere tutup ne sacimi oksar ne sarilir neiki guzel sozle karsilik verir. Hatta nezaman onun icin ozel giyinsem bi masa hazirlasam o gece butun herseyi bogazimda dizer. Hep o anlarda beni elestirir yok corap giymiste niye biri birinden farkliymis ben nekadar duzensiz daginikmisim. Ben bekarkende boyleydim senibleykende ayni hayati yasiyorum diyor bisey ifade etmiyosun diyor.oysaki butun gun evin isi cocukla ugras surekli is ariyorm bakiniyorumki Adam yazik bende artik calisayim ev alicaz bende destek olayim neyapsakda biseyler sahibi olabilsek diye dusunuyorum yiyorum kendimi .keyf zevk icin gram bisey harcamiyorm. Herseyden kismaya basladim iyice herseyin gidip ucuzunu aliyorm. Para istesem verir hatta iyisini al diyede kizar ama kiyamiyorum ona. Yani Ben hayatimi heraekilde kisip ona adamisken adam olmadik bi and a cikip karsima Ben eve geliyorm kapiyi acip karsimda beklemiyosun benim coraplarimi farkli farkli koyuyosun. Yok teyzene gittin madem benim niye haberim yok senbeni adam yerine koymuyosun ben buevin adami olamadim. Oysaki haber vermek icin aradigimda ya acmaz yada acarsada nevar noldu niye aradn diye sorar. Ya sizlere soruyorum kocaniz isteyken aramazmisiniz hic. Ve yaa disari cikti gecikti veya bisey oldu aramazmisiniz ya benim kocam arkama diyo sevmiyor aranmayi.neye uzuliyorum biliyomusunuz.bemim yuzume baktiginda gozleri dolan aglayan bi adam vardi o yok..hersey zamanla oyle siradanlasiyorki cok uzuluyorum
Canım şu anda bunu okurken eski hayatım gözümün önünden geçti. Ben artık bıkmıştım.en sonunda umursamadım aramadım nereye gitmiş niye geç kalmış sormadım kendi haline bıraktım baktım bende böyle mutluyum hiç takmadım onu. Şimdi eşim tamda benim üstediğim gibi biri oldu. Erkekler çok çabuk şımarır. Kadın şımarınca tatlılık yapar erkek şımarınca kadını çileden çıkarır. Hiç takma hiçbişey sorma arama oda illaki bunun farkına varıcaktır.

Cok haklisin aslinda heraeyin farkindayim ama aramizda darginlik kavga grince ben hemen bi telaslaniyorum .kavga esnasinda sert taraf Ben oluyorm genelde odaha sakindir cnku beni anlamiyor oyuzden hep bagiran benim ama sonunda suc bana kalir. Ve sonrada gidip gonul alan Ben olurum. Neden bunu yapiyorm bilmiyorm😣
Kendinizi sevin o zaman göreceksiniz herşey düzelecek, kendi hakkınıza giren yine sizsiniz , bu kadar baş tacı etmeyin sevdiklerinizi, ben şunu bilirim Allahın sevgisini aşan her sevgi eninde sonunda başa beladır, herkesi gerektiği kadar sevin , siz eşinizi baya yüceltmişsiniz o da bunun farkında olduğu için herşeyi kendine hak görüyor, söyle bir geri çekilin de izleyin eşinizi 🙃 O zaman bana hak vereceksiniz ..

Normal yazdıklarınız hiç şaşırmadım. Her şeyimden kısıp hayatımı ona adıyorum demişsiniz. Niye? Hayatınızı eşinize niye adıyorsunuz? Şaka gibi ya. Sizin hayatınız o, başkasına adarsınız adam böyle işte size değersiz davranır. Sürekli uğraştığınız için beğenmez, söylenir.

Siz kendi sonunuzu kendiniz hazırlamışsınız. Adamın yaptıkları gayet normal, yanlış yapan sizsiniz, onu pohpohlayıp hayatınızı ona endekslediğiniz için tabii ki de size istediği gibi davranır.

Madem aranmayı sevmiyor, aramayın. Mesaj atın ben şurdayım diye. Kendinizle ilgilenin? İş bulun. Çalışın. Onu mutlu etmek için çabalamayın. Siz kendinizi mutlu etmiyorsunuz ki eşiniz sizi mutlu etsin.

Buradaki konuları okudukça kendime geliyorum. Bir kadının bir iş bulmadan evlenmesi, hayatını bir erkeği mutlu etmek için adaması resmen kumar gibi bir şey. Hayatını bir erkeğin vicdanına teslim etmek gibi bir şey... Ayrıca sürekli yanlış düşünüyorsunuz, iş bulursanız da eşiniz için değil kendiniz için bulun. Kendi isteklerinizi, kendi ihtiyaçlarınızı almak önceliğiniz. Ona yardım etmekten önce kendinizi güçlü hissetmek için bulun. Kendiniz için yaşamayı unutmuşsunuz.

Normal yazdıklarınız hiç şaşırmadım. Her şeyimden kısıp hayatımı ona adıyorum demişsiniz. Niye? Hayatınızı eşinize niye adıyorsunuz? Şaka gibi ya. Sizin hayatınız o, başkasına adarsınız adam böyle işte size değersiz davranır. Sürekli uğraştığınız için beğenmez, söylenir.

Siz kendi sonunuzu kendiniz hazırlamışsınız. Adamın yaptıkları gayet normal, yanlış yapan sizsiniz, onu pohpohlayıp hayatınızı ona endekslediğiniz için tabii ki de size istediği gibi davranır.

Madem aranmayı sevmiyor, aramayın. Mesaj atın ben şurdayım diye. Kendinizle ilgilenin? İş bulun. Çalışın. Onu mutlu etmek için çabalamayın. Siz kendinizi mutlu etmiyorsunuz ki eşiniz sizi mutlu etsin.

Buradaki konuları okudukça kendime geliyorum. Bir kadının bir iş bulmadan evlenmesi, hayatını bir erkeği mutlu etmek için adaması resmen kumar gibi bir şey. Hayatını bir erkeğin vicdanına teslim etmek gibi bir şey... Ayrıca sürekli yanlış düşünüyorsunuz, iş bulursanız da eşiniz için değil kendiniz için bulun. Kendi isteklerinizi, kendi ihtiyaçlarınızı almak önceliğiniz. Ona yardım etmekten önce kendinizi güçlü hissetmek için bulun. Kendiniz için yaşamayı unutmuşsunuz.

Burda herseyi yazamiyoruz ama sunada bi aciklik getireyim ben oyle bir meslegi yok hayatla hic birlesmemis sosyallikten uzak pisirik kendi halinde biri degilim. Belki ' ee ozaman ' diyeceksiniz ama universitesi mezunu elinde meslegi olan yanisira muzisyen yani bayagi sosyal cevresi olan kendince belli kitleye taninan saygi duyulan biriyim 🙄 sadece cocugumdan dolayi birsure (4yil)calisma hayatindan ayriyim. Ve bu surede oldu zaten olan. Bi tuhaf hisler ozguvensizlik filan. Biliyorum esim beni cokseviyor aslinda iyide anlasiyoruz ama sikca tartismalar surekli elestirmeler hatta kiyaslamalar bunlar agir geliyor. Oysa Ben parmakla gosterilen biriyimdir cevremde tabiri cazizse

Birinin ilgisini çekmenin en iyi yolu onu gormezden gelmektir.Sanirim hayatınızın merkezine koymuşsunuz eşinizi.
İlgiyi alakayı çekin üzerinden,kendinizi mutlu edecek başka şeyler bulun..
Gezin, gülün eglenin ve en önemlisi artık ondan bir beklentiniz olmadığını hissettirin..Önce kendinizi mutlu edin..

Su kadinlar kulubunde, hatta dunyada bir suru kadin var ornek gosterilebilecek. Fedakarlik yapanin deger gordugu gorulmemis daha dunyada, aksine daha da degersiz olmus. Sen adama kiyamayip para harcamiyorsun ya, o kiyamadigin adam o kiyamadigin paralari baska kadinla kiya kiya oyle guzel yer ki sasarsin. Burada cok ornegi var bunun ben de dahil. Sen ev köy sahibi oluyum diye ugrasirsin hani ya, yemezsin icmezsin sonra bir ev alirsin calisip didinip, o kiyamadigin adam ev koy sahibi olunca burasi benim evim defol git der, senin kiyamadigin koltuklarda esyalarda da getirir baskasini oturtur.
Sana bir buyuk tavsiyesi: kendini mutlu et, onu degil. Fedakarlik yapmayi birak. Hep kiyamadiklarimiz kiyar bize unutma.

Birinin ilgisini çekmenin en iyi yolu onu gormezden gelmektir.Sanirim hayatınızın merkezine koymuşsunuz eşinizi.
İlgiyi alakayı çekin üzerinden,kendinizi mutlu edecek başka şeyler bulun..
Gezin, gülün eglenin ve en önemlisi artık ondan bir beklentiniz olmadığını hissettirin..Önce kendinizi mutlu edin..
Iste bunu yaptigi gun adam onu dunyasinin metkezine koyacak da... umarim yapar...

Burda herseyi yazamiyoruz ama sunada bi aciklik getireyim ben oyle bir meslegi yok hayatla hic birlesmemis sosyallikten uzak pisirik kendi halinde biri degilim. Belki ' ee ozaman ' diyeceksiniz ama universitesi mezunu elinde meslegi olan yanisira muzisyen yani bayagi sosyal cevresi olan kendince belli kitleye taninan saygi duyulan biriyim 🙄 sadece cocugumdan dolayi birsure (4yil)calisma hayatindan ayriyim. Ve bu surede oldu zaten olan. Bi tuhaf hisler ozguvensizlik filan. Biliyorum esim beni cokseviyor aslinda iyide anlasiyoruz ama sikca tartismalar surekli elestirmeler hatta kiyaslamalar bunlar agir geliyor. Oysa Ben parmakla gosterilen biriyimdir cevremde tabiri cazizse

İşte ben de diyorum ki, siz o çevrenizden kopunca aslında olanlar olmuş. Farkında mısınız? 4 yıl ayrıyım, bu sürede olanlar oldu demişsiniz... Yanlış anlamayın eğitimsiz ya da pısırık falan demek istememiştim ben cevabımda. Ama şu an siz de bence kendinizin farkındasınız. 4 yıl önceki halinizle sizce benziyor musunuz? Şu an hala o kadar sosyal misiniz? Elinizdeki mesleğinizle para kazanan birisi misiniz? Sizi eleştirmek ya da küçümsemek için yazmıyorum. Potansiyelinizin farkındasınız ama onu, eşinize yöneltmişsiniz. Bu yüzden o da sizi kendisinden aşağı görür olmuş ki eleştirmeye, kıyaslamaya başlamış. Seviyor olabilir ama saygı duyduğunu sanmıyorum...

Haklisiniz kismen. Ama nine gibi dolasmak o cok baska bisey kendime her durumda bakarim sporumuda yaparim bakimliyim yani orda bir sorun yok e birde guzelim de..belkide fazlalik budur bilemiyorum. Birde derlerya allah insana cirkin sansi versin hehh tam iste ondan 😣
Nine gibi derken kendinize bakmanızdan bahsetmedim bunu bilemem. Eşinizin cebi zorlanmasın diye Harcamalarınızdan ihtiyaçlarınızdan vazgeçip fedakarlık yapmanız nine düşüncesi binevi. Bunu söylemek istiyorum. Yeri gelir tasarruf yaparsınız yeri gelir ihtiyaçlarınızı yerli yerinde karşılarsınız.

Ay ben o çorap mevzunu yanlış anlamışım. Ben siz birbirinden farklı renkte çorap giymişsiniz de adam onu eleştiriyor sandım, gözümde canlandırmaya çalışıyorum bir de :KK70:
Yahu deli adam, giyerken bakmamış mı çoraplara? Ben de çok dağınığım, eşim benden dağınık, kendi de dağınık olduğu için beni eleştirmez ama evimiz iyice dandirik hale geliyor, ben kendi adıma daha düzenli olmamızı isterdim. Bakıyorum bazı arkadaşlarımın eşleri düzene çok önem veren tipler ama onlar da kendi arkalarını topluyor ve ev işlerine de yardım ediyorlar. Hem dağınık ol sonra da karını düzensiz diye eleştir, olmaz yani. Ben bu arada makineden tek çıkan çorapları bir poşete atıyorum, bir süre sonra poşetten onlar eşleşerek çıkıyorlar.
Arkadaşlara katılıyorum, şimdiye kadar yaptıklarınızın aksini yapın. Kendinize ve kendi mutluluğunuza önem verin. Bencil olun ve biraz da vurdum duymaz olun, daha kıymete binersiniz.

Canım eşin biraz düzen ve evine daha özen göstermeni istiyorum sanırım.Biraz daha eve özen göstererek dene bakalım değişme olacak mı..Evi güzel kokulu deterjanlarla temizle gelmeden önce havalandır yemek kokuları gıtsın güzel bir oda parfümü kullan...Yemek yaparken bıraz süsle püsle sunum yap ne bıleyım bıraz dene bakalım..Kendinden de sakın kısma,sen ona kıyamazsın sonra bakarsın o sana kıymıs baskası gırmıs hayatına vs.Harca kendıne erkekler hıc öyle aman bana kıyamamıs karım da ne kadar tasarruflu dıye kıymet bılenı hıc gormedım ben...Aranmaktan hoslanmıyorsa gıttıgın yerlerı mesaj at bahane bulamaz böylece..

X