Diş eti cekilmesi ve diş taşı temizliği

Cicek Kiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
6.078
17.549
Bayram öncesi alt dişimde hafif etin çekildiğini ve kızdırdığını gördüm, hemen bir diş hekimine gidip muayene oldum. Tuzlu suyla gargara yap geçer büyük birşey değil dedi fakat benim çekilme arttı alt tüm dişlerim sızlamaya başladı.
Ilk gün muayeneye gittiğimde, diş taşın yok gayet güzel dişlerin dedi ve bugün gittiğimde haftaya gel diş taşlarını temizleyelim dedi. Olmayan diş taşını neden temizletiyim çok anlayamadım. Doktor mu değiştirsem çok hassasım dişlerim konusunda karar veremedim
Olmayan diş taşı temizliğı yapılır mı arkadaşlar

Bende Diş eti çekilmesi vardı ve canım yanıyordu. Orda sürekli sızı şeklinde ağrı vardı. Doktorum yaktı oraları, etler kaynaştı tekrardan. Benim doktor çene cerrahi uzmanı.

Bende Diş eti çekilmesi vardı ve canım yanıyordu. Orda sürekli sızı şeklinde ağrı vardı. Doktorum yaktı oraları, etler kaynaştı tekrardan. Benim doktor çene cerrahi uzmanı.
Hangi şehir acaba?
Gittigim doktor bana çok güven vermedi, ilk gün dediği ile şimdi bir değil malesef.
Günlük diş bakımını yaparım asla aksatmam, dislerimde leke bile yok. Doktor şaşırdı zaten çekilme olduğunu görünce. Vitaminsizlikten kaynaklanabiliyor dedi hemen aldım ama sanırım işin ehli bir doktora gitmem gerek.
Çekilen etler geri yerine gelmiyor diye bir sürü şey okudum sizinki nasıl oldu ilk defa duydum etin yakıldığını

Hangi şehir acaba?
Gittigim doktor bana çok güven vermedi, ilk gün dediği ile şimdi bir değil malesef.
Günlük diş bakımını yaparım asla aksatmam, dislerimde leke bile yok. Doktor şaşırdı zaten çekilme olduğunu görünce. Vitaminsizlikten kaynaklanabiliyor dedi hemen aldım ama sanırım işin ehli bir doktora gitmem gerek.
Çekilen etler geri yerine gelmiyor diye bir sürü şey okudum sizinki nasıl oldu ilk defa duydum etin yakıldığını
Evet doğru okumuşsunuz çekilen diş etlerindeki geri gelmiyor. Böyle yakınca diğerleriyle kaynaşıyor ve acı çekmiyorsunuz.
stres kaynaklıydı benimki.
Antalya’da benim doktorum. Siz hangi şehirdesiniz? Belki arkadaşına yönlendirir sizi.

Evet doğru okumuşsunuz çekilen diş etlerindeki geri gelmiyor. Böyle yakınca diğerleriyle kaynaşıyor ve acı çekmiyorsunuz.
stres kaynaklıydı benimki.
Antalya’da benim doktorum. Siz hangi şehirdesiniz? Belki arkadaşına yönlendirir sizi.
Benimki ya fircalama hatasi ya da vitamin eksikligi emin olamadı. Çekilme çok azken çaresine bakmak istiyorum, Ankaradayım bende. Eğer burada bir diş hekimi önerebilme şansınız varsa çok memnun olurum 🙏

Benimki ya fircalama hatasi ya da vitamin eksikligi emin olamadı. Çekilme çok azken çaresine bakmak istiyorum, Ankaradayım bende. Eğer burada bir diş hekimi önerebilme şansınız varsa çok memnun olurum 🙏
Gaziosmanpaşa’da Meddiş kliniği var. Ali Can Çalış rahmetli Babamın implantlarını yapmıştı. Kendi branşı olmasa bile klinikten birine yönlendirir. Biraz tuzludurlar. Ama titiz çalışırlar. Siz onlara sorun olmadı benim Antalya’daki doktorumunda numarasını vereyim.

Gaziosmanpaşa’da Meddiş kliniği var. Ali Can Çalış rahmetli Babamın implantlarını yapmıştı. Kendi branşı olmasa bile klinikten birine yönlendirir. Biraz tuzludurlar. Ama titiz çalışırlar. Siz onlara sorun olmadı benim Antalya’daki doktorumunda numarasını vereyim.
Işlerini düzgün yapmaları daha önemli artık napalim halledeceğim bi şekilde ücreti. Çok teşekkür ederim bi randevu olup muayene oluyum bakalım ne diyecek.
Yakmadan sonra estetik açıdan bir sıkıntı oldu mu? Ağrılı acılı bir yöntem mi?

Işlerini düzgün yapmaları daha önemli artık napalim halledeceğim bi şekilde ücreti. Çok teşekkür ederim bi randevu olup muayene oluyum bakalım ne diyecek.
Yakmadan sonra estetik açıdan bir sıkıntı oldu mu? Ağrılı acılı bir yöntem mi?
Estetik açıdan sıkıntı olmadı aksine boşluklar kapandığı için daha güzel duruyor. Lokal anestezi yapıyorlar.

Estetik açıdan sıkıntı olmadı aksine boşluklar kapandığı için daha güzel duruyor. Lokal anestezi yapıyorlar.
İçim biraz rahatladı. O kadar kötü yorumlar gördüm ki, damaktan parca alınan ama olmayan yorumlarla dolu internet. En azından baska tedavi yöntemleri varmış, çok teşekkür ederim 🙏

Bayram öncesi alt dişimde hafif etin çekildiğini ve kızdırdığını gördüm, hemen bir diş hekimine gidip muayene oldum. Tuzlu suyla gargara yap geçer büyük birşey değil dedi fakat benim çekilme arttı alt tüm dişlerim sızlamaya başladı.
Ilk gün muayeneye gittiğimde, diş taşın yok gayet güzel dişlerin dedi ve bugün gittiğimde haftaya gel diş taşlarını temizleyelim dedi. Olmayan diş taşını neden temizletiyim çok anlayamadım. Doktor mu değiştirsem çok hassasım dişlerim konusunda karar veremedim
İhmale gelmeyecek bir durum sonu dış kaybına kadar gider...tavsiyem eğer istanbuldaysanız mediğol üni.bağcılar da bir muayene olun küretaj tedavisi uygulayıp çekilmeyi durduruyorlar...küçük kliniklerde bu olanak yok maalesef

İhmale gelmeyecek bir durum sonu dış kaybına kadar gider...tavsiyem eğer istanbuldaysanız mediğol üni.bağcılar da bir muayene olun küretaj tedavisi uygulayıp çekilmeyi durduruyorlar...küçük kliniklerde bu olanak yok maalesef
Teşekkür ederim, kaç tane diş hekimine gittim hepsi birden hicbir sıkıntı yok diyor. Sadece bir disimde hafif bir çekilme varmış onada çekilme denmezmiş, yanlış fırçalamadan kaynaklı. Her gittiğim diş hekimi aynı şeyi söyleyince emin oldum artık

kesinlikle doktoru değiştirinn derim

merhaba benimde ön dişlerim durduk yere dayanılmaz bir biçimde ağrıyordu. (çürük vs yok) 2 farklı diş hekimine göründüm, ikiside hiçbir sorun yok aksine çok iyi dişleriniz dedi sadece temizlik yapıp yolladılar. halbuki röntgen bile çekmişlerdi fakat buna rağmen bişey olmadığı söylendi. daha sonra acılar dayanılmaz hal aldıkça uzun bir araştırma yapıp şuanki hekimimi buldum. kendisi röntgene bakar bakmaz ön dişimin öldüğünü ve kanal yapılması gerektiğini söyledi, dişim tamamen hissiz olduğu için anestezi dahi olmadan kanal yaptırdım, şuan 1 ay oldu ve tüm ağrılarım geçti.. dicegim o ki kesinlikle hekiminizi değiştirin, herkes sorunu göremeyebiliyor. çürük, kırık hiçbirşey olmayan dişim meğer çoktan ölmüş fakat bunu görebilen tecrübeli hekimi bulmak zor oldu. şuan hiçbir ağrım kalmadı şükür

yani sanki maddi kaygıyla yaklaşmış çünkü diş taşı yok diyor sonra da işlem yapmak için diş taşılarını temizleyelim diyor. eğer maddi kaygıyla değilse de ozaman işini iyi yapamıyor demektir. çünkü diş taşları var ise onları görememiş.

Bendede var acaba doktorunuzun telefonunu ve adresini verebilir misiniz Antalya'da yaşıyorum sizde Antalya'da yaşıyorsunuz galiba🙏🙏🙏🙏

bu diş eti çekilmesi önlem alınmadığında dişlerin dökülmesine kadar gidiyor diye biliyorum. Mutlaka önlem almak lazım

Diş eti çekilmem var. Diş taşlarını temizlemek istiyorum ama agrım olacak diye korkuyorum. Temizletmesem de dökülecek. Şuan bile hafif ağrı var. Bu işlemi yaptıranlar cok ağrınız oldu mu? Aranızda detertraj/küretaj olan var mı? Kac seans da yapılıyor dişlerin hepsi?

X