Dış gebelik ihtimali

cantin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2014
4
0
Herkese merhaba. 4 gun önce hamile oldugumu ogrendim b-hcg 41di.dr ya cok yeni bir gebelik oldugunu yada düşük yaptığımı söyledi ve bugün tekrar test yapıldı b-hcg 72 cikti.dr çok az bir yükseliş olduğunu bunun sağlıkli giden bir gebelik olmadığını soyledi dış gebelik ihtimali ustunde durdu. Intetnette dış gebelikle ilgili tehlikeli hatta ölümle bile sonuçlanabilrn durumlardan bahsediliyor farklı bir doktora daha gitmeli miyim boyle bir sonuç çıkarsa neler yapılıyor? Birde 29 marttan beri kahverengi yogun bir akıntım ve karın ağrısı var.dr ne muayene etti ne bir ilaç verdi sadece test sonuçlarına göre değerlendiriyor

merhabalar, durumunuz ne oldu acaba ?banada bir yardım lütfen, sizden başka kimsem yok arkadaşlar :110:17 kasım(adet gecikmesinin 3. günü) değerim 11 çıktı ve kanama başladı. kim. gebelik dendi. önemsemedim. 2. kayıp deyip test yaptırdım kan pıhtılaşması çıktı. 1 aralıkta başka vesileyle değerimin 98 olduğunu öğrendim. aslında 5-6 haftalık olması gerekli. ve 2 günde değil 3 günde ikiye katlıyor. dünkü değrim de 481. dış gebelik olabilir dediler ama hala net bişi yok. yeni gebelikte değil miş. çok korkuyorum. normal gebelikse çok geriden geliyor. şu an nerdeyse 7 haftalık olmalıydı. ve ne sulandırıcı iğne nede folik asit almadım öncesinde. çünkü 8 ay kullanmıştım folik asit son 3 ay almadım. dr. lar sürekli takip etcez diyor ama ne zamana kadar ben anlamadım. dış gebelikse çok korkuyorum ama değilse de çok korkuyorum ya sakat olursa diye. var mı böyle bi sorun yaşayan, yada dış gebeliğe benziyomu bu söylermisiniz. ?

Bana da öyle demişlerdi kimyasal oldu ama mutlaka başka doktora git muayene etsin de söylesin. Manyaklar bakmadan etmeden insanı panikletiyorlar

Benimde hamileligimi ogreneli 2gun olyor 429.6 ckti olcum ama bugn 522.6 ckti beklenenden duskmus disgebelik olabilir dedi doktor alttan bakti ve ayrt edemedi ve suan cook korkyrm bilgilendirirsenz bnide svnrm.(

geçmiş olsun canım benimki tüple rahim bileşkesine yerleşmiş bir gebelik çıktı. tam olarak dış gebelik değil ama normal bir yerde de yerlişmiş değilmiş. rahmin tam kenarında ve küretaj la alındı. çok şükür şimdi her şey geçti. 15 gün oldu daha ama ben yine ümitle 3. gebeliğimi bekleyeceğim. Birdaha olmaz inşallah. Allah beterinden korusun inşallah normal bi gebeliktir seninki. artış normal değil gerçekten, en az %60 olmalıydı yani 700 civarı buda en düşük olan. seni ümitsizliğe sevk etmek istemem ama beklemek tek çare şuan. Allah büyüktür. 2 günde bir bhcg kontrolu yapılacak sana ve belki inşallah yükselir. böyle durumda olup sağlıklı gebelik geçiren de çok. ama sakın ihmal etme 2 günde bir kan ver aynı yerde. Allah korusun dış gebelikse de erken teşis çok önemli. tüpüne zarar vermeden kurtulabilirsin. Allah yardımcın olsun canım. haberdar edersen bizide sevinirim.

geçmiş olsun canım benimki tüple rahim bileşkesine yerleşmiş bir gebelik çıktı. tam olarak dış gebelik değil ama normal bir yerde de yerlişmiş değilmiş. rahmin tam kenarında ve küretaj la alındı. çok şükür şimdi her şey geçti. 15 gün oldu daha ama ben yine ümitle 3. gebeliğimi bekleyeceğim. Birdaha olmaz inşallah. Allah beterinden korusun inşallah normal bi gebeliktir seninki. artış normal değil gerçekten, en az %60 olmalıydı yani 700 civarı buda en düşük olan. seni ümitsizliğe sevk etmek istemem ama beklemek tek çare şuan. Allah büyüktür. 2 günde bir bhcg kontrolu yapılacak sana ve belki inşallah yükselir. böyle durumda olup sağlıklı gebelik geçiren de çok. ama sakın ihmal etme 2 günde bir kan ver aynı yerde. Allah korusun dış gebelikse de erken teşis çok önemli. tüpüne zarar vermeden kurtulabilirsin. Allah yardımcın olsun canım. haberdar edersen bizide sevinirim.
Doktorum son olcumden birgun snra olcturdu bidaha yani 522 ckmistiya sonuncu onun ertesi gunu olcturdum 1884 olms cnm.))

Doktorum son olcumden birgun snra olcturdu bidaha yani 522 ckmistiya sonuncu onun ertesi gunu olcturdum 1884 olms cnm.))
ooo süper canım düzeliyor demek. Hayırlısı olsun bak biraz beklemekte fayda var. Kese de görünmüştür artık. 1500 de görünüyor

ooo süper canım düzeliyor demek. Hayırlısı olsun bak biraz beklemekte fayda var. Kese de görünmüştür artık. 1500 de görünüyor
Evt cnm allaha sukur duzeliyor demekki doktorlarn her dedigini kafaya takmicakmsiz yarn gtcem doktora cuma gnu gel dedi bakalim grunur heralde.))

merhaba canım bende dış gebelik geçiriyorum.. 8ocakta de kan tahlilinde hamileydim...
sonra 112 ocakta doktora gittim tutunmaya çalışıyo dedi...
sonra 16 ocakta sabah kanamam oldu. ve beni eşim hastaneye zor götürdü çok ağrım vardı... dış gebelik dedi. kan değerim düşmüştü. ve hiç bisi göremedi.
19 da tekrar kan verdim değerim yükseldi.
24 tekrar verdim değer yüksek ama bişi gene yoktu. bide kanamamda bitmişti ct günü
(7 ay önce 9 haftalık bebeğim karnımda öldü ve kürtaş oldum. 6 ay korundum ve aralkta çalışmaya başladık hamile kalmıştım hemen) . başka bi doktor daha kontrol etti beni.. oda dedik. ne kürtaş olmuş gibisin nede bir iltihapla bir kist var . çok temiz rahmin dedi.
dün eşime ağrım sancım yok kanamam bitti dedim. çarşamba yani dün sabah 7 de ilişkiye girdik. işe geldim bişiyim yok akşam 5 te kanamam başlamış.. suan da devam ediyo..
ben adetmi oldum şuan ne oldum anlamadım her ayın 7 sinde adet oluyom normalde.
BU KANAMA NE ZAMAN BİTER
. tekrar ne zaman hamile kalırımkı.

kızlar bir dış gebelik geçirdim 20 gün önce kanamayla birlikte attım vücüdumdan.
2 kaybım olduğu için başka bi doktora daha görünmek istedim üni hocasına gittim.

8 tane neden saydı düşük ve bebk ölümlerinde 5 tanede test istedi.

-penferik kanal karyotip tayini( eşimde kan vericek buna)

-smear testi

-1. adetimi olunca 2-3 günü yapılacak test var.(ben kan vericem)
akş.insulin. fsh. lh e2 st3. st4. prolaktin. testesteron. dnea. so4. amh. 17-oh- progesteron. hepatit markerleri. toxo. cmv. rubella antikorları na bakılcakmış.

-radyoloji ünitesinde scopi-hsg (2 adet geçtikten sonra)

-tromboz. kardiyovasküler hastalık yatkınlık. (bunu hemen verebilirmişim ama bunuda 2 hafta sonra annemler gelicekozaman onlarla gidip vericem)
....

X