Dış gebelik mi

Gamzeyce

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2019
22
7
23
Arkadaşlar merhaba. 5 gün önce evde yaptığım gebelik testi çift çizgi çıktı ama adetim yaklaşık 6 gün gecikmişti. İki gün sonra kan verdim beta hcg 213 çıktı. Yani 6 gün gecikmeye 213 çıkması çok düşük değil mi? Doktora gittim muayene etti çikılota kistin var yumurta sayın az dedi. Dış gebelikte olabilir normal gebelikte olabilir haftasonu tekrar gel kan tahliline bakalım dedi. Araştırmalarıma göre 6 gün gecikmeye göre 213 az bir değer gibi. Eğer beta bu kadar azsa idrar testinde nasıl bu kadar belirgin çizgi gözükebilir? Belkide o geciken 6 günde beta yükselip ben gidene kadar düşmüş olabilir. Dış gebelikten endişeleniyorum. Ara ara kasıklarımda sızı oluyor ama başka herhangi bir belirtim yok kanamam akıntım lekelenmem hiç bir şeyim yok. bu konuda çok araştırma yaptım ama istediğim cevabı bulamadım tecrübelilere danışmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz

-Haziran-

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
1.001
2.312
Geç döllenmeyse çok normal benim gecikmenin 11. günü değerim 37ydi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-06-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 139 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde, bebeğinizin bacağı nihai vücut oranına ulaşmış olacak. Bebeğinizi çevreleyen amniyotik sıvı her üç saatte bir sisteminiz tarafından tamamen değişiyor. Bol sıvı içmeniz bu değişime destek olacak ve dokularınızın daha işlevsel çalışmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm.den fazla ve ağırlığı yaklaşık olarak 300-350 gr. arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Mavimasal1

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2011
414
107
doktor saçmalamış önemli olan 2 günde bir en az yüzde 70 artış olması benimde ilk değerim 203 tü endişe edip kötü düşünmeyin stres yapmamanız lazım

-Haziran-

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
1.001
2.312

Önümüzdeki üç gün içinde, bebeğinizin bacağı nihai vücut oranına ulaşmış olacak. Bebeğinizi çevreleyen amniyotik sıvı her üç saatte bir sisteminiz tarafından tamamen değişiyor. Bol sıvı içmeniz bu değişime destek olacak ve dokularınızın daha işlevsel çalışmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm.den fazla ve ağırlığı yaklaşık olarak 300-350 gr. arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

-Haziran-

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2012
1.001
2.312
Peki beta hcg düşükte olsa idrarda yapılan testte çıkar mı
20 den sonra testlerde çıkıyo diye biliyorum benim bi gebeliğim 37 diğeri 39la çıkmışyı çok silik şekilde

Gamzeyce

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2019
22
7
23
doktor saçmalamış önemli olan 2 günde bir en az yüzde 70 artış olması benimde ilk değerim 203 tü endişe edip kötü düşünmeyin stres yapmamanız lazım
Umarım öyledir teşekkür ederim

zargana42

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2020
46
16
27
Arkadaşlar merhaba. 5 gün önce evde yaptığım gebelik testi çift çizgi çıktı ama adetim yaklaşık 6 gün gecikmişti. İki gün sonra kan verdim beta hcg 213 çıktı. Yani 6 gün gecikmeye 213 çıkması çok düşük değil mi? Doktora gittim muayene etti çikılota kistin var yumurta sayın az dedi. Dış gebelikte olabilir normal gebelikte olabilir haftasonu tekrar gel kan tahliline bakalım dedi. Araştırmalarıma göre 6 gün gecikmeye göre 213 az bir değer gibi. Eğer beta bu kadar azsa idrar testinde nasıl bu kadar belirgin çizgi gözükebilir? Belkide o geciken 6 günde beta yükselip ben gidene kadar düşmüş olabilir. Dış gebelikten endişeleniyorum. Ara ara kasıklarımda sızı oluyor ama başka herhangi bir belirtim yok kanamam akıntım lekelenmem hiç bir şeyim yok. bu konuda çok araştırma yaptım ama istediğim cevabı bulamadım tecrübelilere danışmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz
Dış gebelik geçirdim yogun kahve akıntım vardı fazlaca bel ağrısı sag tarafımda da aşırı şişlik vardı Betanın artış hızıda normal değildi umarm yardımcı olabilmişimdir

Chocalete

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2011
169
118
2 ke dis gebelik yasadim ilkinde betam 20 binlere dayanmisti ve 2 kati artiyordu. 2 sinde baslarda iki kati artti 5000 e kadar. Bence buda bir etken degil tek basina. Kese gorunene kadar takibe devam edin dr kontrolunu ihmal etmeyin. Deger dusjk olup saglikli gidende var sonucta. Ben ignelerden sonra deger düştü ama ic kanama gecirdim.

Taysun

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2020
23
6
26
Hanımlar benim de beta iki gün arayla düzenli yükselirken 470 ten 450 ye düştü iki gün sonra test yaptım bu seferde 1180 çıktı anlamadım. Bu ikinci gebeliğim ilki dış gebelikti ama o zaman ki kanamam vs yok sadece kasık ağrım ve göğüslerde şişlik var inşallah yine dış gebelik değildir.

elaeliz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2020
29
10
29
Arkadaşlar benim de beta değerim 53 çıktı. Adet gecikmemin 5. Günü doktor normal değil bu değer dedi. Çok korkuyorum yine kimyasal mı geçirdim diye yoksa dış gbelik mi diye. Yarın bir daha kan verin dedi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 185 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin dalağı, karaciğer tarafından denetlenen eski kan hücrelerinin kaldırılması ve antikor üretimi gibi fonksyioları üstlenecek. Hamilelik hormonları bağırsak kaslarını gevşettiği ve sindiriminizin daha yavaş ve az verimli olduğu için kabızlık yaşamanız muhtemeldir. Bebeğinizin cildi çok ince olduğu ve damarları deri üzerinde gözüktüğü için bebeğinizin vücudu lanugo adı verilen inci tüyle kaplanır. Bebeğinizin tırnakları iyice oluştu ve bebeğiniz kollarını ve bacaklarını hareket ettiriyor. Bugünlerde ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz. Uyurken yastığınızı yükseltmeniz reflü ve mide ekşimesi sorununuza yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)