Gebeliğe Hazırlık Dış gebelik mi?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Balkiz94

Göktürk 🐥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2014
2.163
4.999
Herkese selam kızlar 👋
Ben hamile olduğumu kaset testte reglden 4 gün önce falan öğrendim.
Reglden 2 gün önce kan testi verdim 79 çıktı.
Regl günü yani 2 gün arayla 200 çıktı.
Reglden 2 gün sonraki kan değerim 462 çıktı.
Bu değerlerle görünmeyeceğini biliyorum ama doktora gittim rahmin kalınlaşmış ama şu an dış gebelik mi bilemeyiz. Cumartesi gel bakalım keseye dedi.
Çok gerildim kanamam yok ama ağrılarım oluyor.
Doktorum gerek yok dedi ama tekrar kan testi vermeli miyim acaba 😌😔
Bu değerlerle dış gebelik ihtimalim var mıdır?

Herkese selam kızlar 👋
Ben hamile olduğumu kaset testte reglden 4 gün önce falan öğrendim.
Reglden 2 gün önce kan testi verdim 79 çıktı.
Regl günü yani 2 gün arayla 200 çıktı.
Reglden 2 gün sonraki kan değerim 462 çıktı.
Bu değerlerle görünmeyeceğini biliyorum ama doktora gittim rahmin kalınlaşmış ama şu an dış gebelik mi bilemeyiz. Cumartesi gel bakalım keseye dedi.
Çok gerildim kanamam yok ama ağrılarım oluyor.
Doktorum gerek yok dedi ama tekrar kan testi vermeli miyim acaba 😌😔
Bu değerlerle dış gebelik ihtimalim var mıdır?
Degerlerin iki günde iki kat artmış doktorlar keseyi bebeği görmeden tam emin konuşmak istemiyorlar benim doktorumda değerlerin artmış şimdi sağlıklı bir gebelik mi buna bakacağız demişti 5+3 de keseyi görmüştüm bende sizde görürsünüz insAllah değerlerin artıyor şimdi sadece keseyi görmeyi bekle😊

Degerlerin iki günde iki kat artmış doktorlar keseyi bebeği görmeden tam emin konuşmak istemiyorlar benim doktorumda değerlerin artmış şimdi sağlıklı bir gebelik mi buna bakacağız demişti 5+3 de keseyi görmüştüm bende sizde görürsünüz insAllah değerlerin artıyor şimdi sadece keseyi görmeyi bekle😊
Canım cevabın için çok teşekkür ederim peki 5+3 te aşağıdan mi görünmüştü yoksa karından mi benim 4+6 da değerim 462 idi geç mi ilerliyor biraz diye tereddüt ediyorum 😌

Erken öğrendiğiniz için öyle geliyor bence size. Direkt yüksek bir değerde öğrenenler kısa sürede kese görüyor ama erken öğrenince biraz beklemek gerekiyor ☺️ Ben şiddetli bel ve kasık ağrıları çekiyordum kişiden kişiye değişiyor bebek tutunduğu için vücut illaki bir tepki veriyor

Doktorlar görene kadar net konuşmuyorlar bana da çok dediler ama şükür şimdi doğumumuza az kaldı hiç strese girme Allah'ın izniyle görünür yakında 🌼

Erken öğrendiğiniz için öyle geliyor bence size. Direkt yüksek bir değerde öğrenenler kısa sürede kese görüyor ama erken öğrenince biraz beklemek gerekiyor ☺️ Ben şiddetli bel ve kasık ağrıları çekiyordum kişiden kişiye değişiyor bebek tutunduğu için vücut illaki bir tepki veriyor
Yaa çok teşekkür ederim umarım bu cumartesi keseyi görebilirim doktor da öyle söyledi regl sancın olabilir dedi 😌 çok teşekkür ederim cevabın için 😊🤗
Doktorlar görene kadar net konuşmuyorlar bana da çok dediler ama şükür şimdi doğumumuza az kaldı hiç strese girme Allah'ın izniyle görünür yakında 🌼
Darısı başıma sende sağ salim kucağına alırsın inşallah 😊🤲 çok teşekkür ederim cevabın için 🤗

Canım doktorlar keseyi rahme tutunmuş görmeden kesin konuşmuyor tabi bunu söyleme şekli önemli bende erken öğrendim doktor değer 1092 iken bile vajinadan bakmadı 4 gün sonra gel bakalım dedi hiç bi zaman dış gebelik diye bişey demedi sadece kese oluşmuş mu bakalım dedi. Değerlerin çok güzel artmış sen kafana takma hiç ❤😊

Canım doktorlar keseyi rahme tutunmuş görmeden kesin konuşmuyor tabi bunu söyleme şekli önemli bende erken öğrendim doktor değer 1092 iken bile vajinadan bakmadı 4 gün sonra gel bakalım dedi hiç bi zaman dış gebelik diye bişey demedi sadece kese oluşmuş mu bakalım dedi. Değerlerin çok güzel artmış sen kafana takma hiç ❤😊
Teşekkür ederim canım cevabın için benim doktorumda kötü bir şekilde söylemedi aslında ama ben tedirgin oldum 1500 de aşağıdan 3000 de karından görürüz değerin güzel artmış rahim kalınlaşmış görünüyor haftaya cuma ya da cumartesi gel keseye bakalım şimdilik dış gebelik mi normal mi bilemeyiz dedi ben cumartesiye aldım randevuyu inşallah doğru yerdedir kese 🤗😊

Teşekkür ederim canım cevabın için benim doktorumda kötü bir şekilde söylemedi aslında ama ben tedirgin oldum 1500 de aşağıdan 3000 de karından görürüz değerin güzel artmış rahim kalınlaşmış görünüyor haftaya cuma ya da cumartesi gel keseye bakalım şimdilik dış gebelik mi normal mi bilemeyiz dedi ben cumartesiye aldım randevuyu inşallah doğru yerdedir kese 🤗😊
İnşallah canım sağlıkla alırsın kucağına 😊

Merhaba canım seninle aynıyız biz bu ay. Bende de kese göremedi doktor henüz erken dedi 10 gün sonra gel dedi. Suan 4+6 dayım. Ne zaman gideceksin tekrar doktora?

Canım cevabın için çok teşekkür ederim peki 5+3 te aşağıdan mi görünmüştü yoksa karından mi benim 4+6 da değerim 462 idi geç mi ilerliyor biraz diye tereddüt ediyorum 😌
Yok karnimdan gördü geç ben çok değerden anlamıyorum ama iki günde iki kat artmasi gerektiğini biliyorum mesela hemen kötü düşünmeye gerek yok arkadaşımın geç döllenme olmuştu

Yok karnimdan gördü geç ben çok değerden anlamıyorum ama iki günde iki kat artmasi gerektiğini biliyorum mesela hemen kötü düşünmeye gerek yok arkadaşımın geç döllenme olmuştu
Tekrar test verdim canım 3 günde 462 den 1202 ye çıkmış 2 kat değil de daha fazla artmaliydi 1350 gormeliydim bugün en az ama artmadi malesef

Tekrar test verdim canım 3 günde 462 den 1202 ye çıkmış 2 kat değil de daha fazla artmaliydi 1350 gormeliydim bugün en az ama artmadi malesef
Hemen kötüyü düşünme bekle bakalım doktora git bı gözük belki karından gözükmez alttan gözükür bide kanları aynı yerde mi veriyorsun yoksa farklı yerdemi

Hemen kötüyü düşünme bekle bakalım doktora git bı gözük belki karından gözükmez alttan gözükür bide kanları aynı yerde mi veriyorsun yoksa farklı yerdemi
Aynı yerde aynı saatlerde vermeye çalışıyorum canım en fazla 1-2 saat oynuyordur bakalım bu hafta içi bir doktora daha gözükürüm belki farklı

Merhaba canım seninle aynıyız biz bu ay. Bende de kese göremedi doktor henüz erken dedi 10 gün sonra gel dedi. Suan 4+6 dayım. Ne zaman gideceksin tekrar doktora?
Beta en son kaç çıktı canım benim de henüz görünmedi cumartesi gel dedi

Enson 200 dü sonra ölçtürmedim daha. Doktora gittiğimde beta 75 ti görünmedi kese 10 gün sonra gel dedi işte
Dün 1200 du benimde şimdi doktorun yanından çıktım karından görünmedi canım. Perşembe tekrar çağırdı önce karından bakacak göremezse aşağıdan bakacağım dedi. Değerin katlandiysa problem yok bana da sorun yok dedi doktorum

Merhaba arkadaşlar ben iki hafta önce hamile olduğumu öğrendim 4.5 haftalık demişti doktor değerlerim günden güne yükselıyordu ama kese görünmüyordu doktor sürekli daha küçük görünmeyebilir diye diye dış gebelik olabilme ihtimalımı gözden kaçırdı bende yeni evliydim ve tecrübesizdim yurt dışına iş seyhatıne çıkmam gerekiyordu daha aylar öncesinden planlanmıştı ve erteleyemedim yurt dışına geldikten iki gün sonra ağrı ve kanama yaşadım öncesinde de kanamalarım vardı ama lekelenme şeklindeydi gebelikte normal olduğunu söylemişlerdi yurt dışında kesin tanı dış gebelik teşhisi konuldu sağ tüpüm alın iletişim kurmak çok zor bulunduğum yerde sağlıklı bilgi alamıyorum 4 gün oldu laparoskopi olalı 3. Gün adet kanaması gibi kanamalarım ve sol tarafımda ağırlarım var doktora gidip soramıyorum çünkü hiç ilgilenmıyorlar onların dilini bilmeyince benimle aynı durumu yaşayan var mı ameliyattan sonra kanama ve ağrısı olan lütfen yardımcı olur msnz

X