Dış gebelik miiiii yaşıyorum anlamadim

beyazgecee

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2022
52
7
30
merhaba kızlar yardimci olursanız çok sevinirim
Adet günü HCG bakıldı 16 çıktı. ((Tabii o gün doktor alttan muayene etti değerim çok düşük olduğu için kimyasal gebelik sanmıştım))
Doktor eğer adet olursam hormon testi yaptır gel dedi yoksa da gelirsin keseyi görürüz. Eve geldim kanamam başladı leke şeklinde normal bir adet değildi 2 gün birazcık arttı hafta sonu araya girdiği için pazartesi günü yani adetin 4 günü test yaptım HCG 148 olmuş . Şok oldum ben de yerim düştü zannederken yükselmişti hem de çok normal bir şekilde . Bir gün sonra tekrar yaptık düşüyor mu diye bu sefer 215 çıktı. Doktor iki gün sonra tekrarla durumuna göre bakalım dedi yarın tekrar kan vereceğim ama dış gebelik olma ihtimali beni çok korkutuyor hiçbir belirtim yok ama kanamam aklıma dış gebeligo getiriyor. Çok korkuyorum bu durum yine sevdin normal hamileliği devam eden var mı

Bence gayet sağlıklı ilerliyor hamileliğiniz. Belki de yerleşme kanaması denilen şeyi yaşamışsınızdır

Endişe etmeyin, doktorlar erken haber aşınca bazen saçma sapan konuşuyorlar ben de 4 haftalıkken öğrendim demedikleri kalmadı yok dış gebelik yok kimyasal hatta lekelenmem oldu düşük yapıyorsun dediler, karından kese görünmeyince vajinal baktılar vs. Şimdi 9.haftayı bitiriyoruz Allah yardkmcın olsun bu süreçte bol dınlen güzel beslen ve mümkün olduğıiunca kurcalama kendini, 🙏

Beta düşüşe geçti canım 215 -148- 100-80- 48 ve bugün yaptim en son 30 olmuş
Tabi takibim hep 48 saat değil bazen 24 saatte bir baktırdım .
Kanamam hala devam ediyor neydi bu anlamadım valla

X