Dış gebelik olabilir mi? Bitmeyen lekelenmen var

Carpe Diem Angel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2018
239
123
Arkadaşlar merhaba
Adet tarihim 1 gun geçince (19.06.2020) kan verdim beta 8.6 çıktı, ertesi gun pembe lekelenmem başladı ve sonraki 3 gün (20-21-22 haziran) bildiğin adet kanamasi yaşadım. O günden beri aralıklarla ve 1 haftadir bitmeyen kahverengi lekelenmelerim devam ediyor.
Son adet tarihim 22.05.2020
19.06 beta 8.6
20.06 beta 19
21.06 beta 37
23.06 beta 89
25.06 beta 160
28.06 beta 544
01.07 beta 1254
03.07 beta 2165
Dün 03.07'de kese gozukmedi, cok ufak bisey görüyorum ama kese diyemem dedi, kahverengi lekelenmelerim devam ediyor onun dışında dun aksam başlayan cok hafif kasık ağrım var.
Sizce dış gebelik mi? Benim gibi olup sağlıklı ilerleyen gebelikler var mi?

Adet tarihiniz geçtikten sonra beta daha yüksek olmalıydı çok düşük başlamış belki geç döllenmedir. Kaç haftalık hamilesiniz 4. 5. Haftalarda kese görünüyor

Arkadaşlar merhaba
Adet tarihim 1 gun geçince (19.06.2020) kan verdim beta 8.6 çıktı, ertesi gun pembe lekelenmem başladı ve sonraki 3 gün (20-21-22 haziran) bildiğin adet kanamasi yaşadım. O günden beri aralıklarla ve 1 haftadir bitmeyen kahverengi lekelenmelerim devam ediyor.
Son adet tarihim 22.05.2020
19.06 beta 8.6
20.06 beta 19
21.06 beta 37
23.06 beta 89
25.06 beta 160
28.06 beta 544
01.07 beta 1254
03.07 beta 2165
Dün 03.07'de kese gozukmedi, cok ufak bisey görüyorum ama kese diyemem dedi, kahverengi lekelenmelerim devam ediyor onun dışında dun aksam başlayan cok hafif kasık ağrım var.
Sizce dış gebelik mi? Benim gibi olup sağlıklı ilerleyen gebelikler var mi?
Canım merak ettim naptın sonuç ne ben okudum ama bilemedim bende dış gebelik geçirdim inş seninki degildir

Dün acil ameliyata aldilar beni, hastanedeyim su an. Ic kanamam başlamış tüpümü aldılar:KK43: igneye rağmen büyümeye devam etmiş
Bizim bir yakınımız tek tüple 2 evlat sahibi oldu canım hiç üzülme üstelik diğer tüpüde tıkalıydı iğne deliği gibi vir açıklık olduğu içün doktorlar olmaz diyordu.Ama Allah istedin yeterki 🙏

Geçmiş olsun canım şiddetli kasık ağrıların oluyormuydu,aşırı baş dönmesi v.s
Sadece tek taraflı kasık ağrım başladı, siddetlenmeye devam edince doktora gittim hemen. Alttan baktı ic kanaman başlamış hemen ameliyat etmem lazım dedi. Ameliyat ederken diğer tüpüm icin de güzel şeyler söylemedi sekli pek güzel değil, onda da aynı şeyleri yasayabilirsin direkt tup bebek yapman daha iyi olur senin için dedi.

Tüp bebek bizde düşünüyoruz bende yeni ameliyat oldum polip alındı doktorum tüplerede bakmak lazım dedı neyle karşılasırız bilmiyorum.bir aile dostumuz tüpleri bağlı olduğu halde- gebelık istemiyordu artık - hamile kaldı sağlıklıda doğdu bebeği.Yeterki rabbim istesin canım hiç sıkma canını moralini yüksek tutup ilyileşmeye bak.Stres kadar engel değil bütün bunlar canım

Tüp bebek bizde düşünüyoruz bende yeni ameliyat oldum polip alındı doktorum tüplerede bakmak lazım dedı neyle karşılasırız bilmiyorum.bir aile dostumuz tüpleri bağlı olduğu halde- gebelık istemiyordu artık - hamile kaldı sağlıklıda doğdu bebeği.Yeterki rabbim istesin canım hiç sıkma canını moralini yüksek tutup ilyileşmeye bak.Stres kadar engel değil bütün bunlar canım
Psikolojik olarak iyi değilim, ara sıra ağlıyorum ama geçecek bu günler biliyorum. Hersey Allah'tan diyorum. 6 ay gebeliği yasakladı doktorum, sonrasında araştırıp ara vermeden tedaviye başlayacağız, inşallah sağlıklı hayırlı evlatlarımız olur

Psikolojik olarak iyi değilim, ara sıra ağlıyorum ama geçecek bu günler biliyorum. Hersey Allah'tan diyorum. 6 ay gebeliği yasakladı doktorum, sonrasında araştırıp ara vermeden tedaviye başlayacağız, inşallah sağlıklı hayırlı evlatlarımız olur
Anlayabiliyorum canım Rabbim sağlıkla evlat sahibi olmayı nasip etsin hepimize inşallah,bende polip alındı kurtuldum derken bu defa da çikolata kisti olduğunu öğrendim sağ kasıgımda sürekli bacağima vuruyo agrısı ve ameliyattan sonra kanmalardan sonrada hiç bitmeyen lekelenmeler hala devam ediyor,bir rahat nefes alamadım bende.Allahım daha büyük şeylerle sınamasın🙏Çok düşünmemeye çalışıyorum artık ağrılarım olmasa lekelerı bile takmıcam.Moralimi yüksek tutup bebek olayını birsüreliğine kafamdan atmaya çalışıyorum.Dış gebelik yaşayanlar normal gebelik de yaşıyor cok rastladım çevremde,tabiki Rabbim yaşatmasın birdaha ama ben hiç gebe kalamadım henüz.Hiç birşeyi bu hayatta çok çok istememek gerek sanırım biraz vazgeçer gibi olduğunda bir bakmışsın sahip oluyosun,Hayatımdaki en güzel şeyler hep öyle oldu çünkü,kafama çok taktıgım zor zamanlar yaşadığım artık olmaz ya dediklerim öyle oldu çünkü.İnşallah sürprizler yaşadığımız zorlukları unutturur canım🙏

Rabbim yardimcin olsun canim. Üzülme ilk kendi sağlığına dikkat et Rabbim nasip eder vaktinde inşallah bende geçen ay kimyasal geçirdim hastanede 5 aylık kürtaj oldu düşük tehlikesi olan oldu. Onları izledikçe şükür ettim. Sana da dua edicem. Rabbim hakkında hayırlısını versin 💕

Rabbim yardimcin olsun canim. Üzülme ilk kendi sağlığına dikkat et Rabbim nasip eder vaktinde inşallah bende geçen ay kimyasal geçirdim hastanede 5 aylık kürtaj oldu düşük tehlikesi olan oldu. Onları izledikçe şükür ettim. Sana da dua edicem. Rabbim hakkında hayırlısını versin 💕
Allah razi olsun canim, vakti gelince olur inşallah, inanıyorum, inancımı hic kaybetmedim.

Ooo ilk gebeliğim dış gebelik ti. Tek tüpün alındı. 6 ay sonra bi kızım oldu. Sonra 8 sene boyunca uğraş didin klomen rahim filmi. Olmadı. Klomeni bıraktım. 6 ay sonra o rahim filmini çektirdiği ay üçüz hamile oldum. Doğdular büyüyolar derken 8 aylıkken üçüzler sürpriz bi bebek daha. Şimdi de lekelenme var 7 gündür bilmiyorum neden. Kış şartları doktor da yok burda. İnş bi sorun yoktur

X