Dış gebelik sonrasi gebelik

Pheebs

🧸💙
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
3.725
5.239
30
Merhaba hanimlar sorum dis gebelik geciren ve sonrasinda hamile kalan arkadaslarima. Ne kadar sure sonra gebe kaldiniz? Her hangi bi problem yasadiniz mi? Temmuzda dis gebelik teshisi kondu henuz 3 hafta once sonlandi tam anlamiyla. Kendimde farkliliklar hissettigim icin test yaptim bugun. Hayalet cizgi diyebilecegim cizgiler belirdi 2 test yaptim. Kan verdim yarin cikicak sonucu. Fakat dis gebelik sonrai bir adet donemi bile gecirmeden tekrar gebe kalmis olma ihtimalim var mi emin olamadim. Acaba dusukte olsa beta hcg mi kaldi kanda o yuzden boyle cikmis olabilir mi testler diyorum. Kafam baya karisti anlicaginiz. Benzer durumlar yasayan varsa biraz anlatip bilgi verirseniz sevinirim♥

Merhaba hanimlar sorum dis gebelik geciren ve sonrasinda hamile kalan arkadaslarima. Ne kadar sure sonra gebe kaldiniz? Her hangi bi problem yasadiniz mi? Temmuzda dis gebelik teshisi kondu henuz 3 hafta once sonlandi tam anlamiyla. Kendimde farkliliklar hissettigim icin test yaptim bugun. Hayalet cizgi diyebilecegim cizgiler belirdi 2 test yaptim. Kan verdim yarin cikicak sonucu. Fakat dis gebelik sonrai bir adet donemi bile gecirmeden tekrar gebe kalmis olma ihtimalim var mi emin olamadim. Acaba dusukte olsa beta hcg mi kaldi kanda o yuzden boyle cikmis olabilir mi testler diyorum. Kafam baya karisti anlicaginiz. Benzer durumlar yasayan varsa biraz anlatip bilgi verirseniz sevinirim♥
Beta hcg sifirlanmismiydi canim. Gecmis olsun bu arada

Ben normal bakinca goruyorum da fotografta pek net cikmiyo soyle atayim belki sizde gorebilirsiniz

Eklentiler

• 2022-09-22 17.16.43.jpg
    2022-09-22 17.16.43.jpg
    36 KB · Görüntüleme: 93
Beta hcg sifirlanmismiydi canim. Gecmis olsun bu arada
Cok tesekkur ederim. Soyle net olarak beta 0 gormedim en son 3 hafta once kan verdim 50 idi. Kanamam kesildi doktorum ters bi durum olmadigi surece kan vermene gerek yok artik dedi. Kanamamin son 5 6 gununu adet saydi ki kanamam devam ederken yumurtlamada gordum daha once. Yani onumuzdeki hafta adet olmam lazim aslinda. Suan duzenim ayni devam mi bozuldu mu ne olup ne biticek hic bir fikrim yok. Korunmamizi soylemisti doktorum 1 defa o bunu soylemeden iliski yasadik korunmasiz onun disinda korundukta. Ama dedigim gibi butun duzenim tepetaklak oldu yani o iliski yumurtlamayada denk gelmis olabilir.

Cok tesekkur ederim. Soyle net olarak beta 0 gormedim en son 3 hafta once kan verdim 50 idi. Kanamam kesildi doktorum ters bi durum olmadigi surece kan vermene gerek yok artik dedi. Kanamamin son 5 6 gununu adet saydi ki kanamam devam ederken yumurtlamada gordum daha once. Yani onumuzdeki hafta adet olmam lazim aslinda. Suan duzenim ayni devam mi bozuldu mu ne olup ne biticek hic bir fikrim yok. Korunmamizi soylemisti doktorum 1 defa o bunu soylemeden iliski yasadik korunmasiz onun disinda korundukta. Ama dedigim gibi butun duzenim tepetaklak oldu yani o iliski yumurtlamayada denk gelmis olabilir.
Yumurtlama yada supheli iliski uzerinden 11 gun kadar gecmis olabilirmi. Hic saydinmi. Çünkü 11 gun cok silik oluyor hcg testte

Yumurtlama yada supheli iliski uzerinden 11 gun kadar gecmis olabilirmi. Hic saydinmi. Çünkü 11 gun cok silik oluyor hcg testte
Inan gununu bile hatirlamiyorum 2 ay sonunda izin cikinca 😁 Gecmistir belki emin degilim. Yarin sabah bi test daha yaparim artik kan sonucuda oglen cikar Allah korkutugumuza ugratmasin

M Mavimiresl kan sonucum cikti 0.2 negatif 🙏 Cok sukur 😁 2 defa metatreksat igne oldum asiri panik yaptirmisti beni eger gebelik varsa saglikli olmicak dusuncesinden delirdim 3 gundur sukur negatif. Rabbim saglikla versin ♥

merhaba,
şubat ayında dış gebelik geçirdim çok erken fark ettim değerim çok düşüktü ve her kan testinde düşük olarak az yükseliyordu. İğne ile ilk seferde düşürdüm. beta seviyesinin 10un altında olması gerekiyor .2.iğneye gerek duyulmadı bende o yüzden. Tam 6 ay sonra hamile kaldım. Şu an 1.5 aylık hamileyim. Rahim filmi çektirmedim ben . Her şeyin hayırlısı çok kafaya takmamak gerekiyor her şey olacağına varıyor.

Merhabalar dış gebelik geçirdikten 3 ay sonra hamilelik tavsiye edilir
En azından benim yaşadığım ülkede bunu soyluyo doktorlar
Size bise denilmedimi?

Merhabalar dış gebelik geçirdikten 3 ay sonra hamilelik tavsiye edilir
En azından benim yaşadığım ülkede bunu soyluyo doktorlar
Size bise denilmedimi?
Doktorum bi mani gormedi full check up sonrasi bende en az 3 ay korunmak lazim diye biliyodum ama

Doktorum bi mani gormedi full check up sonrasi bende en az 3 ay korunmak lazim diye biliyodum ama
Dayımın kızı (kendisi Türkiye 'de yaşıyor), dış gebelik geçirdi. 2 ay sonra tekrar hamile kaldiginda aynı soruyu ona sorduğumda doktoru öyle bise söylememiş oda korunmamis. Ama maalesef düşükle sonuçlandı.

Burada çevremde dış gebelik, düşük yaşayan kadınlara 3 ay beklenilmesi tavsiye ediliyor.

Oyuzden sordum yanlış anlamayin

X