Dış gebelik sonrasi gebelik

Dayımın kızı (kendisi Türkiye 'de yaşıyor), dış gebelik geçirdi. 2 ay sonra tekrar hamile kaldiginda aynı soruyu ona sorduğumda doktoru öyle bise söylememiş oda korunmamis. Ama maalesef düşükle sonuçlandı.

Burada çevremde dış gebelik, düşük yaşayan kadınlara 3 ay beklenilmesi tavsiye ediliyor.

Oyuzden sordum yanlış anlamayin
Yok estafirullah yanlis anlamadim bende sasirmistim ama kan degerleri rahim durumuna gore soyluyolar galiba. Ben kontrole gittigimde yumurtlama donemine girmisim ve sag tupde hala kese duruyodu erken mudahale edilsi benim dis gebelik tedavimde alakasi vardir heralde

Yok estafirullah yanlis anlamadim bende sasirmistim ama kan degerleri rahim durumuna gore soyluyolar galiba. Ben kontrole gittigimde yumurtlama donemine girmisim ve sag tupde hala kese duruyodu erken mudahale edilsi benim dis gebelik tedavimde alakasi vardir heralde
Okadar detaylı Bilmiyorum canim
İllaki vardır bir gerekçesi
İnşallah hayırlı zamanda hamileliğin olur canım ❣️

Merhaba kızlar bende nisan atımda bi dış gebelik geçirdim kendiliğinden düşmedi doktorlar hep odak yok dedi tüp veya tüp kanallarında olabilir dedi metotrax isimli iğne ile düşürdüler beta sıfırlananan kadar korun dediler ve ben temmuz ayında bıraktım korunmayı tabi bu sürede sürekli ilaçlar kontroller devam ediyordu. Ağustos ayında kan verdim yumurta rezervimin düşük olduğunu söyledi doktor ve çikolata kistimin olduğunu öğrendim beni arayıp o hafta için randevu almamı ve tüp bebeğe baslyacklarını söyledi. Aynı doktor bana %85 normal gebelik %15 dönüş gebelik geçirebilirsin dedi laparoskopi yaparız rahim duvarını inceltip( sağ tüpüm tıkalı ) tüpü açarız dedi ve ben o doktoru bıraktım başka bi doktora gittim o da suan kistimi tedavi ediyor visanne kullanıyorum aklım çok karışık acaba bu durumda gebe kalabilir miyim çok dua ediyorum rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

Hem genel hem korunmak için dış gebelik dediler ama değilmiş bozulmuş gebelikmiş kürtaj oldum

Merhaba hanimlar sorum dis gebelik geciren ve sonrasinda hamile kalan arkadaslarima. Ne kadar sure sonra gebe kaldiniz? Her hangi bi problem yasadiniz mi? Temmuzda dis gebelik teshisi kondu henuz 3 hafta once sonlandi tam anlamiyla. Kendimde farkliliklar hissettigim icin test yaptim bugun. Hayalet cizgi diyebilecegim cizgiler belirdi 2 test yaptim. Kan verdim yarin cikicak sonucu. Fakat dis gebelik sonrai bir adet donemi bile gecirmeden tekrar gebe kalmis olma ihtimalim var mi emin olamadim. Acaba dusukte olsa beta hcg mi kaldi kanda o yuzden boyle cikmis olabilir mi testler diyorum. Kafam baya karisti anlicaginiz. Benzer durumlar yasayan varsa biraz anlatip bilgi verirseniz sevinirim♥
Merhabalar 2. Dısgebeligimi 1 yıl önce geçirdim şuan 7 haftalık normal gebeligim var benim ilk ameliyatta tüpümü tamamen almamışlar yine oradan oluştu 2. Dışgebelik sizlere tavsiyem tuplerinizi kontrol ettirmeden hamile kalmayın tekrarlayabiliyor disgebelik sonrası beta hcgnin normale dönmesi 1 ayı buluyor endişelenmeyin ara ara kasiğinizda yanmalı ağrılar olabilir hala yaşıyorum agrıları

Merhabalar 2. Dısgebeligimi 1 yıl önce geçirdim şuan 7 haftalık normal gebeligim var benim ilk ameliyatta tüpümü tamamen almamışlar yine oradan oluştu 2. Dışgebelik sizlere tavsiyem tuplerinizi kontrol ettirmeden hamile kalmayın tekrarlayabiliyor disgebelik sonrası beta hcgnin normale dönmesi 1 ayı buluyor endişelenmeyin ara ara kasiğinizda yanmalı ağrılar olabilir hala yaşıyorum agrıları
Ay bu yorumunuz bana umut oldu bende dis gebelik gecirdim sag tupum alindi tek tuple hamile kalmaya çalışıyorum doktor kontrolüyle insallah siz gibi guzel haberleri alirim bende dua edin nolur hamilelerin duasi kabul olur 🤩

Dış gebelik ihtimali benimde başıma bela şuan. Regl oldum ama beta artıyor hemde tam tamına iki katına çıkıyor. Değer şuan küçük olduğu için kese görünmez yinede muayene oldum. Rahim duvarı ince gebe olamassın dendi. Tüplerdede kalınlaşma yok dış gebelik ilerleyen zamanda anlaşılır ama büyük ihtimal dış gebelik dendi. 3 kimyasal gebelik arada kızım doğdu çok şükür şimdide bu. Gebeliğin her türlüsünü yaşıyorum😀 en son muayeneye kafama huni takıp gidicem yıldımm

Merhabalar oncelikle cok gecmis olsun sonrada hayirli olsun 🙂 en son agustosta kontrole gittigimde betam sifirlanmisti ama sag tupumde kese gorunuyodu hala suan ne durumdadir bilmiyorum. Doktorum bi adet donemi sonrasi korunmana gerek yok dedi ama emin degilim hsgde cekmiyolar henuz

Ay bu yorumunuz bana umut oldu bende dis gebelik gecirdim sag tupum alindi tek tuple hamile kalmaya çalışıyorum doktor kontrolüyle insallah siz gibi guzel haberleri alirim bende dua edin nolur hamilelerin duasi kabul olur 🤩
Çok teşekkür ederim dualarım sizinle sakın umutsuz olmayın çalı örneğiyim şuan sağlıkla insallah güzel günlere kavusursunuz💞

Merhabalar oncelikle cok gecmis olsun sonrada hayirli olsun 🙂 en son agustosta kontrole gittigimde betam sifirlanmisti ama sag tupumde kese gorunuyodu hala suan ne durumdadir bilmiyorum. Doktorum bi adet donemi sonrasi korunmana gerek yok dedi ama emin degilim hsgde cekmiyolar henuz
Çok teşekkür ederim çok sagolsun inşallah sizinde güzel haberlerinizi alırız siz 1 adet donemi geçince yinede Bi kontrole gidip detaylı ultrason la baktirin riske atmayın hiç çünkü bu süreç çok zor kimse yaşamasın dilerim 😊

@miresl kan sonucum cikti 0.2 negatif 🙏 Cok sukur 😁 2 defa metatreksat igne oldum asiri panik yaptirmisti beni eger gebelik varsa saglikli olmicak dusuncesinden delirdim 3 gundur sukur negatif. Rabbim saglikla versin ♥
Merhaba benim muayenede kese görünmedi..18. günüm ve beta hch 2700 .
Normalde bu değerde kese görünmesi gerekir dedi doktor.takipte kalacak.ve sürekli bi kasık ağrım var.kanama yok.Sizce dış gebelik olabilirmi

Merhaba benim muayenede kese görünmedi..18. günüm ve beta hch 2700 .
Normalde bu değerde kese görünmesi gerekir dedi doktor.takipte kalacak.ve sürekli bi kasık ağrım var.kanama yok.Sizce dış gebelik olabilirmi
Malesef ki evet ihtimal dahilinde ama olmayadabilir bu isin cok kesin hatlari yok. Dis gebeligin genelde hayati tehlike olusturmasi 7 8 haftaligi buluyo bu surede kese iyice buyuyuo bulundugu yeri yirtabiliyor. Erken tani ureme sagliginizi korumak icin cok onemli kontrollerinizi aksatmayin kesinlikle. Siddetli agri kanama omuz agrisi ates gibi belirtileriniz olursa acile gidin.

Dış gebelik ihtimali benimde başıma bela şuan. Regl oldum ama beta artıyor hemde tam tamına iki katına çıkıyor. Değer şuan küçük olduğu için kese görünmez yinede muayene oldum. Rahim duvarı ince gebe olamassın dendi. Tüplerdede kalınlaşma yok dış gebelik ilerleyen zamanda anlaşılır ama büyük ihtimal dış gebelik dendi. 3 kimyasal gebelik arada kızım doğdu çok şükür şimdide bu. Gebeliğin her türlüsünü yaşıyorum😀 en son muayeneye kafama huni takıp gidicem yıldımm
Yaa cok gecmis olsun dis gebelik gibi duruyo benimde ayniydi rahim kalinligi 4mm henuz 200 300 beta hic bir doktor bisey goremedi en son tavsiye uzerine bi doktora gittim ultrason cihazi farki heralde o degerlerde sak diye buldu keseyi minicik daha. Hemen ignelerimi oldum ama o kadarcikken ic kanama baslatmisti bende. Ve lekelenme disinda hic belirtim yoktu cok sukur butun sureci agrisiz acisiz bitirdim

Malesef ki evet ihtimal dahilinde ama olmayadabilir bu isin cok kesin hatlari yok. Dis gebeligin genelde hayati tehlike olusturmasi 7 8 haftaligi buluyo bu surede kese iyice buyuyuo bulundugu yeri yirtabiliyor. Erken tani ureme sagliginizi korumak icin cok onemli kontrollerinizi aksatmayin kesinlikle. Siddetli agri kanama omuz agrisi ates gibi belirtileriniz olursa acile gidin.
İlk şiddetli ağrım 2 gün önce oldu gece uyandıracak kadar.ben sandımki adet olacağım onun ağrısı..Gidip majezik içtim.Aynı gün doktora gittim ve sonuç bu.Bilemiyorum çok dayanılmaz bi sancıydı o an bi zarar gördüysemde bu muayenede anlaşılırmıydı acaba.mesela tüplere bi zarar gelmişse doktor bunu nasıl anlıyor

D drdyok Amiin rabbim kimseye vermesin. Yani hsg cektirmek istedim ama henuz kese durdugu icin cekmediler doktorum cerrah isinide sansa birakmayan biri bikac doktora danisarak igne karari aldilar ama adam resmen bizimle yatip kalkti igneden dolayi keske operasyon yapsaydim bu kadar stres olmazdik diye 😁 en son kontrolumde enine boyuna inceledi yetmedi baska doktor cagirdi birlikte baktilar bi adet donemi yeterli korunmana gerek yok 6 ay icinde olmazsada gel bana hallederim ben dedi oylede kendine guveniyo 😁 e o okadar guven dolu olunca vardir bi bildigi dedim hsg cektireyim mi diye sordim hayir senin her seyin normal dedi 🤷🏻

İlk şiddetli ağrım 2 gün önce oldu gece uyandıracak kadar.ben sandımki adet olacağım onun ağrısı..Gidip majezik içtim.Aynı gün doktora gittim ve sonuç bu.Bilemiyorum çok dayanılmaz bi sancıydı o an bi zarar gördüysemde bu muayenede anlaşılırmıydı acaba.mesela tüplere bi zarar gelmişse doktor bunu nasıl anlıyor
Benim ic kanamam vardi ultrasonda gorunuyo zaten nerden oldugu nerede biriktigi kacirmaz diye dusunuyorum. Siz bi rahatsizlik hissediyosaniz tekrar muayeneye gidin ozellikle bu konu daha hassas hayati tehlikesi bulunuyo bazen hizli hareket etmek gerekebiliyo

Yaa cok gecmis olsun dis gebelik gibi duruyo benimde ayniydi rahim kalinligi 4mm henuz 200 300 beta hic bir doktor bisey goremedi en son tavsiye uzerine bi doktora gittim ultrason cihazi farki heralde o degerlerde sak diye buldu keseyi minicik daha. Hemen ignelerimi oldum ama o kadarcikken ic kanama baslatmisti bende. Ve lekelenme disinda hic belirtim yoktu cok sukur butun sureci agrisiz acisiz bitirdim
Çok teşekkür ederim temiz bir şekilde atlatmanıza sevindim. Doktorum sakin ol daha çok yeni 4 gün sonra takip edicez bakıcaz erken yakalamışsın dedi. Sağlıklı gebelikten umudumu regl olduğum gün kesmiştim zaten Rabbim daha kötülerinden korusun hepimizi

Çok teşekkür ederim temiz bir şekilde atlatmanıza sevindim. Doktorum sakin ol daha çok yeni 4 gün sonra takip edicez bakıcaz erken yakalamışsın dedi. Sağlıklı gebelikten umudumu regl olduğum gün kesmiştim zaten Rabbim daha kötülerinden korusun hepimizi
Amin amiin ama bellide olmaz dedigim gibi kimi anne adayi malesef kanamalarla geciriyo hamileliklerini keseyi bulana kadar umut var modunuzu dusurmeyin

X