dış gebelik sonrası hamilelik

wanttobemother

Guru
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2009
117
2
slm arkadaşlar

4 senelik evliyim..evlendiğimden bu güne kadar hep uğraştım dr ameliyat vs

tüplerim kapalıydı ve laporoskopi ameliyatı geçirdim tüplerim açıldı ve hamile kalmışım ama dış gebelik.

dış gebelikten sonra tek tüpüm kapandı tekrar hamile kaldığımda aynı şeyi yaşamamak için.

ameliyattan sonra rahim filmi çektirdim ve diğer tüpümde kapalı olduğunu öğrendim dolayısıyla son çare tüp bebek dendi.tüp bebek düşünürken dün 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim allahım o kadar büyükki

neyse benim asıl sorunum kan tahlili değerim 830 çıktı ama dr ultrasonda keseyi göremedi alttanda ultrasonla baktı ondada göremedi.

çarşamba günü tekrar gel kan değeri 1500 olunca kese gözükür dedi şimdi üzülsemmi sevinsemmi bilemiyorum çünkü dış gebelik olasılığıda varmış

alttan muayenenin düşük riski yaptığını ve 5 haftalık hamilelikte kesenin görüleceğini okuyorum internetten dr değiştirsemmi diye düşünüyorum

arkadaşlar benim gibi dış gebelikten sonra hamile kalıp bebeğini kucağına alan arkadaş varmı?

slm arkadaşlar

4 senelik evliyim..evlendiğimden bu güne kadar hep uğraştım dr ameliyat vs

tüplerim kapalıydı ve laporoskopi ameliyatı geçirdim tüplerim açıldı ve hamile kalmışım ama dış gebelik.

dış gebelikten sonra tek tüpüm kapandı tekrar hamile kaldığımda aynı şeyi yaşamamak için.

ameliyattan sonra rahim filmi çektirdim ve diğer tüpümde kapalı olduğunu öğrendim dolayısıyla son çare tüp bebek dendi.tüp bebek düşünürken dün 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim allahım o kadar büyükki

neyse benim asıl sorunum kan tahlili değerim 830 çıktı ama dr ultrasonda keseyi göremedi alttanda ultrasonla baktı ondada göremedi.

çarşamba günü tekrar gel kan değeri 1500 olunca kese gözükür dedi şimdi üzülsemmi sevinsemmi bilemiyorum çünkü dış gebelik olasılığıda varmış

alttan muayenenin düşük riski yaptığını ve 5 haftalık hamilelikte kesenin görüleceğini okuyorum internetten dr değiştirsemmi diye düşünüyorum

arkadaşlar benim gibi dış gebelikten sonra hamile kalıp bebeğini kucağına alan arkadaş varmı?[/QUO

bende yeni dış gebelik yaşadım.sende tecrübe etmiişsin bunu.belirtilerin nasıl genelde dış gebelikte kahverengi lekeler oluyo bazen kanama olabiliyo butür belirtiler varmı.kesenin gözükmesi için erken sanırım.alttan ultrasonun bi zararı yok bütün doktorlar ilk etapta bu şekilde bakıyor.inşallah keseyide görürsün.tüp bebek düşünürken allah sana bi mucize vermiş inşallah sağ salim kucağına alırsın darısı bizimde başımıza.

canim dis gebelikte regl kanamasi gibi kanaman oluyor senin kanaman yok anladigim kadari ile
bende öyle olmustu regl günümde kanamam basladi ama dis gebelik varmis

bende daha önceki hamileliğimde kanama vardı ama şimdi yok çok korkuyorum buda dış gebelik diye
acaba dış gebelik geçirdim daha önce gene dış gebelikmi ???
dış gebelik geçirip tekrar normal hamile olan varmı ya

bende daha önceki hamileliğimde kanama vardı ama şimdi yok çok korkuyorum buda dış gebelik diye
acaba dış gebelik geçirdim daha önce gene dış gebelikmi ???
dış gebelik geçirip tekrar normal hamile olan varmı ya

Canım geçmiş olsun. Ben de yaklaşık 10 gün önce dış gebelik geçirdim. Anlayabildiğim kadarıyla bana kürtaj yaptılar. Şimdi beta hcg nin düşmesini bekliyorlar. Bana 1,5 ay ilişki, 6 ay bebek yok dediler. 6 ay o kadar uzun bir zaman geldi ki banaa. İlk başlarda kahverengi lekelenme, ardından da adet kanaması gibi kan gelmişti. Son durumunu yazarsan buraya çok sevinirim. Ben de belirsizlikler içindeyim. Allah bu defa bebeğini sağ salim kucağına almayı ve analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah

umutlucum selam arkadaşım. Ben güzel haberler alırım umuduyla nete girmişken(evde internet yok o yüzden giremiorum ve işe de gidemiyorum) üzücü haber aldım. Canım benim inan çok üzüldüm. Benim de başıma geldi bu dış gebelik olayı hatırlarsın belki. daha önce bu illeti çeken biri olarak sevinmen gereken şey ameliyat olmamış olman canım arkadaşım.. Benimki içerideydi bayağı ve laparoskopi yapıldı. (göbek deliğinden bir delikle kamera içeri sokuyorlar sağ ve sol kasıktan da iki kesik atıp lazeri sallıyorlar içeri. Tüpleri temizliyorlar) sonra bayağı bi sancı oluyor. en azından bunlara gerek kalmamış. Ama sakın canını sıkma. Ben dış gebelik ameliyatından 6 ay sonra korunmayı bıraktım. ondan 6 ay sonra normal yolla hamile kaldım . ama düşükle sonuçlandı. inan çok şükür dedim dış gebelik değil en azından diye.
sonrasını zaten biliyorsun. klomenler menogonlar pregnly iğneleri tam bir yılım da böyle geçti. Allah hayırlısını versin be güzelim. 6 ay deddiğin geçer gider. Geçip gidiyor da. sen iyi ol yeter. Çok öpüyorum.
sormak istediğin bişey olursa özelden msj atabilirsin. Malum çok giremiyorum.

arkadaşlar ; vajinal ultrason eğer ehil ellerde yapılıyor ise hiçbir zararı olmayan bir muayene. ben 11 haftalıkken bile girmek zorunda kaldım. kanamam vardı çünkü. Şmdi Allahıma çok şükür 18 haftalık hamileyim. Düşük riskim devam etse de allah büyük. ben güzel şeyler düşünüyorum hep.
siz de öyle yapın olur mu?

arkadaşlar bende 3ay önce mol gebelik geçirdim şuan bhcg normale düştü doktorlar 1 sene beklememi söyledi ama ben beklemek istemiyorum böyle bişey yaşayıpta beklemeyen varmı lütfen bana yardımcı olun

X