Gebeliğe Hazırlık Dış gebelik sonrası tekrardan gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çok geçmiş olsun. Ben de Nisan ayında dış gebelik geçirdim. Beta değeri sıfırlanana kadar ilişki yasak demişti. Beta değerim neredeyse 40 günde sıfırlanmışti
Öyle mi? Evet çok zor düşüyor Temmuz 20 de iğne oldum 596 ile bugün 5 Ağustos 402 değerim daha :KK43:

Canım ben de enfeksiyon tedavisi olmuştum çok fitil ilaç kullandım ilaçlar biter bitmez hamile kalmıştım ben de bu tarz ilaçların etkili olduğunu düşünüyorum doktorum da enfeksiyon tam geçmediyse ondan olmuştur yüksek ihtimal demişti ama bu neden oluyor kimse bilmiyor mesela rahim filmi çektiriyorlar tupler açık ama yine de dış gebelik olabiliyor
Bende öyle düşünüyorum. Sordum o tarz şeyler etkilemez dedi hemşire bana ama bence etkiler vücudun sistemini bozuyoruz sonuçta geciktirici adeti erteliyor e yumurtlama zamanı şaşıyor. Anlamadım bende

Çok geçmiş olsun. Ben de Nisan ayında dış gebelik geçirdim. Beta değeri sıfırlanana kadar ilişki yasak demişti. Beta değerim neredeyse 40 günde sıfırlanmışti
Bir de birşey sormak istiyorum. Düşük tarzı birşey oluyor mu yoksa olmadan direkt sıfırlanıyor mu değer böyle?

Bir de birşey sormak istiyorum. Düşük tarzı birşey oluyor mu yoksa olmadan direkt sıfırlanıyor mu değer böyle?
Bende oldu. İkinci iğneden 6 gün sonra parça şeklinde düşürdüm. Sonrasında bi kaç kere daha. Bununla birlikte kanamam epey oldu. Bunlar olunca zaten beta HCG hızla düşmeye başladı. Benimki 2650 lerdeydi. İlk dozda bişey olmadı. İkinci dozdan sonra oldu. Kimisinde olmayabiliyomus. Bebeğin hafta durumuna göre değişir belki benimki 7. Haftanın içindeydi 😢

Benim önce kanamam oldu normal adet kanaması gibi ben de düşük boyle mi oluyormuş demiştim sonra hcg artınca dış gebelik kesinlesip iğne ile kürtaj yapıldı kurtajdan sonra iki üç gün temiz kanamam oldu sonrasında da 30 gün sonra adet gördüm yani öyle parca falan dökülmedi bende

Kızlar merhaba dış gebelik sonrası 6. Ayım adetim bitti bu ay denemeye baslayacagim nasipse var mi aranizda deneme sürecinde olan mutlu haberlerinizi duymak isterim

Hayırlısı olsun,rahim filmi çektirmişmiydiniz korunma surecindeyim ben daha😊
Hayır canım çekilmedim yani kendi doktorum önermemişti gerek yok dedi başka bi doktor cektir dedi ama hic yaptırmak istemedim hem de korkuyorum nasip artik şans tüpüm tıkalı olsa hamile kalamazdım diye düşünüyorum yani iyi düşünmeye çalışıyorum

Merhaba kizlar bnde bayramda dis gebelik gecirdim laparoskopiyle alindi değerim ameliyattan once 5500du ameliyatla 2500 e dustu
sonra 720
Sonra tekrar 960 a yukseldi igne yaptilar
Sonra 1100 ooldu.
Deger düşmüyor yukseliyor benim gbi olan var mi cok korkuyorum

Merhaba kizlar bnde bayramda dis gebelik gecirdim laparoskopiyle alindi değerim ameliyattan once 5500du ameliyatla 2500 e dustu
sonra 720
Sonra 1100 ooldu.
Canim cok geçmiş olsun benim tek doz igneyle hic yukselmeden düşmüştü ama çoğunda iğneden sonra önce artış sonra azalma oluyormuş diye duydum doktorum da bana ilk artış olabilir sonra düşecek takılı kalırsa 2. Dozu vuracağız demişti ama gerek kalmadı sana 2. Doz da yapmışlar umarım senin de azalır biter 🙏

Canim cok geçmiş olsun benim tek doz igneyle hic yukselmeden düşmüştü ama çoğunda iğneden sonra önce artış sonra azalma oluyormuş diye duydum doktorum da bana ilk artış olabilir sonra düşecek takılı kalırsa 2. Dozu vuracağız demişti ama gerek kalmadı sana 2. Doz da yapmışlar umarım senin de azalır biter 🙏
Cevabin icin cok sağol insaallah öyle olur 🤲 acaba dedim tekrar mi ameliyat filan olcam ondan korktum 😔

sonra 720
Sonra 1100 ooldu.
Sizin degerler nasil oldu? Ben de dis gebelik geciriyorum :KK43:((

Herkese merhaba dış gebelikten sonra 4 ay geçti hala adet olacağım zaman sol tarafım yani dış gebelik geçirdiğim taraf acıyor . Metotreksat ile sonlandı

X