Dış gebelikte metotreksat sonrası dondurulmuş embriyo transferi

secretlife

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2014
441
477
Arkadaşlar merhaba

Eşimde sperm yetersizliğinden çocuğumuz olmuyordu (azospermi) ben de sorun yok . 2019 kasımda ilk transferim oldu pozitifti fakat aralık ayında dış gebelik olduğunu öğrendik . 12 aralıkda önce metotreksat aldım 1 doz , daha sonra beta düşmeyince laparoskopi yapıldı sol tüpüm alındı ve beta sıfırlandı.

Kimi doktor beş altı ay sonra yapabilirsin yeni transfer dedi , kimisi de artık metotreksat o kadar tehlikeli bir madde değil 2 adet sonrası gelebilirsin dedi. Benim dondurulmuş embriyolarım var , doktor bunu duyunca o zaman daha iyi korkulacak hiç bir şey yok etkilenmez dedi.

Mart ayı adetinde transfer düşünülüyor. Sizce erken mi ? Benimle aynı süreci yaşayan pozitif sonuç alan var mı ? Bu tüp bebekte de dış gebelik yaşar mıyım ?

Tuplerinde kanallarinda problem kalmadiysa ihtimal azalir. Ama yinede hep ihtimal var..
Nisana dogru olsaydi daha iyi olurdu sanki. Ama doktorun engel teskil etmedigini soyluyorsa yap tabi.

Tuplerinde kanallarinda problem kalmadiysa ihtimal azalir. Ama yinede hep ihtimal var..
Nisana dogru olsaydi daha iyi olurdu sanki. Ama doktorun engel teskil etmedigini soyluyorsa yap tabi.
Tüplerde problem kalmaması için dış gebeliğe sebep olan tüpü aldılar :KK43: Laparoskopi olacağını bilsem hiç iğne almazdım ya. Bilemedik ki. Martın sonu transfer ,son günü olabilir hatta . Ama doktorum ayrılmış , başka doktor bir de derse ki erken şimdi heveslerim de kırılacak hep bekledim mart ayını :KK43:

• Beğen
Reactions: H M
Tüplerde problem kalmaması için dış gebeliğe sebep olan tüpü aldılar :KK43: Laparoskopi olacağını bilsem hiç iğne almazdım ya. Bilemedik ki. Martın sonu transfer ,son günü olabilir hatta . Ama doktorum ayrılmış , başka doktor bir de derse ki erken şimdi heveslerim de kırılacak hep bekledim mart ayını :KK43:
Hevesini bozma ya.. iģneyi olmamak icin cok direndim bende..
Bendere oyle bi şuphe vardi cok sukur kendini sinırlayip düstü. Ilk denememde olmustu dişmı icmi tespit edilmedi pek. Ama dıs dgildirde dendi.doktora kalsa vuracakti ben istemedim imzami attm ciktim kurtaj olmadan.
Kendi düstü.
2nci denememde 2 ay sonra oldu tuttu ikiside keseleri gorduk ama sora dusük ysptim onuda nasip degilmis. 3ncu icin bekliyorum simdi

Hevesini bozma ya.. iģneyi olmamak icin cok direndim bende..
Bendere oyle bi şuphe vardi cok sukur kendini sinırlayip düstü. Ilk denememde olmustu dişmı icmi tespit edilmedi pek. Ama dıs dgildirde dendi.doktora kalsa vuracakti ben istemedim imzami attm ciktim kurtaj olmadan.
Kendi düstü.
2nci denememde 2 ay sonra oldu tuttu ikiside keseleri gorduk ama sora dusük ysptim onuda nasip degilmis. 3ncu icin bekliyorum simdi
üçüncü ne zaman kısmetse :/ riske atmazlardı dış olsaydı hayati tehlikeniz oluyor çünkü iyi ki de değilmiş

üçüncü ne zaman kısmetse :/ riske atmazlardı dış olsaydı hayati tehlikeniz oluyor çünkü iyi ki de değilmiş
Valla vurucakti.cunku inip cikiyordu deger.
Fazla cikmiyordu ama.. rahme yakin bir yerdeydi belkide.
Yazin dusunuyorum kismetse.

Valla vurucakti.cunku inip cikiyordu deger.
Fazla cikmiyordu ama.. rahme yakin bir yerdeydi belkide.
Yazin dusunuyorum kismetse.
Merhaba canim.degerlerin kac olmustu yaza bilirmisin lutfen?Benim de tup bebek.ilk 18,sonra 29,3cu beta hcg 76 cikti fakat 1 hafta sonra keseyi goremedik ultrasonda.doktorum dis gebelik ve ya sagliksiz gebelik ola bilir dedi.telrar kan verdik 745 cikti 2 gun once.bugun telrar verdim 965 cikti.bilmemiyorum henuz dis gebelikmi ya nedir

X