Dış gebelikte yaşadıklarım. Siz de tecrübeleriniziyazar mısınız

1nbahar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
1.254
562
Ha birde onu yazmışsınız ki tüplere zarar verir mi. Değer sıfıra inerse ameliyyat olmazsan hiç bir zarar olmaz .çünki o iğne çoçuğu parçalayıp döküyor olduğu yerden. Ora boşaldıktan sonra hiç bir şey kalmayınca tüp de zaman geçdikce sıkılaşıb eski haline dönecekdit.adeta hamile annenin rahmi büyüyüb doğurduktan sora yavaş yavaş küçülmesi gibi. Hem bir bir tarafımla 5 kez hamile kaldım)) Hiç korkmayın sol tarafım ameliyytlı kisten dolayı
Ameliyat daha sorunsuz tüp alınmazsa bilginiz olsun

1nbahar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
1.254
562
Merhabalar, 2021 şubat 13 te beta 776 ile gebelik görüldü. Fakat kanamam vardı. Doktor takip edeceğini söyledi. 17sinde gittiğimizde 3500 olmuştu ve kese görülmüyordu. O gün biopsi yapıldı. Ertesi gün 3500 lerdeydi yine.18nde Metotreksat uygulandı. 20 sinde 7000 olmuştu. 24 ünde 4900 olmuştu iç kanama başlangıcı vardı. Doktor ikinci dozu uyguladı. Mart ın 2 sinde gelmemi söyledi. 2900 lere inmişti 2sinde.iç kanamam durmuştu. Ama doktor gidişat çok iyi atlatacağız sanırım bu şekilde dedi. Fakat bir sonraki gidişime kadar dayanılmayacak ağrılar yaşadım. Sol tüpümde idi bu arada. Sol kasık bölgemden bacağıma doğru etlerimi çekercesine biri ağrılar yaşadım saatlerce sürdü günde 3 /4 kez bu şekilde oluyordu. Üç gün sürdü ve kendiliğinden geçti. Doktorum bu tedavi süreci ile bacak ağrısının ilgisi olmadığını söyledi telefon görüşmemde.
8 martta tekrar çağırdı gittim ve 440 olmuştu o gün. 15 martta gittiğimde ise 112 idi. Ama değerim 440larda iken o vakte kadar hep kanamam oldu. Şu sıralar ise kahverengi lekelenmeler var. 15 martta doktorum değerin 0 olduktan sonra adet olduğunda rahim filmi ya da tüplerin bakacağız asıl önemli olan o dedi. Ben de açıkcası korkuyorum. İç kanamasız süreci atlattım. Acaba tüplerime bişey olmuş mudur değerlerimin yüksek seyretmesi tüplerime zarar vermiş midi, ya da bu dış gebelik yumurtalara zarar veriyor mu? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ben de her edindiğim yeni bilgiyi burada paylaşıp endişesi olanlara yardımcı olmak isterim
Pozitif düşün zarar görmemiştir. Elbette ki ama film çekilmeden net anlaşılamaz. İyileşme sürecini atlat tekrar kontrole gidersin bebek denemesine başlamadan önce. Doktor gerek görürse rahim filmi çekilsin der

Hogwartss

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2019
11.646
20.490
Merhaba bende 2019 ekim ayında ilk dış gebeliğimi 34 bhcg ile öğrendim. 3 gün sonra 72, 2 gün sonra 105, 2 gün sonra 83 çıktı. Kimyasal dedi doktorum bir kaç güne kanaman başlar dedi. 1 hafta bekledim başlamadı tekrar kan verdim 155e cıkmıştı. O gün metotreksat vuruldum. Hiçbir ağrım kanamam yoktu. İğneden sonra 2. Gün kanamam başladı 1 hafta sonrası hcg sıfırlanmıştı. 3 ay korundum. 4 ayda yine idrarda çok silik şekilde pozitif gördüm. Biraz idrarda takip etmek istedim bir iki güne kanamam ve şiddetli sancılarım başladı. Doktora gittim beta 50. Progestan verdi kan takibine başladık. 2 gün sonra 89, 4 gün sonra 112. Yine dış gebelik teshisiyle iğnemi oldum. Ama iğne olana kadar gündüzleri o kadar çok sancılarım vArdıki anlatamam yerimden kalkamıyordum. Geceleri geciyordu sancılar. İğneden sonra 2 haftaya sıfırlandı. Sonra doktorum hidroselpenk ten şüphelendi rahim filmi istedi. Eğer öyleyse tüpünü alıcam dedi. Çok şükür filmim temiz çıktı ameliyatta olmadım. Sadece şanssızlığın dua edicez beklicez dedi 🤷🏼‍♀️Şimdi tam 1 sene geçti üzerinden henüz gebelik elde edemedim daha. UmArım sağlıklı gebeliklerimiz olur hepimizin🤲🏼

kartanesi20

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
343
52
26
Merhaba bende 2019 ekim ayında ilk dış gebeliğimi 34 bhcg ile öğrendim. 3 gün sonra 72, 2 gün sonra 105, 2 gün sonra 83 çıktı. Kimyasal dedi doktorum bir kaç güne kanaman başlar dedi. 1 hafta bekledim başlamadı tekrar kan verdim 155e cıkmıştı. O gün metotreksat vuruldum. Hiçbir ağrım kanamam yoktu. İğneden sonra 2. Gün kanamam başladı 1 hafta sonrası hcg sıfırlanmıştı. 3 ay korundum. 4 ayda yine idrarda çok silik şekilde pozitif gördüm. Biraz idrarda takip etmek istedim bir iki güne kanamam ve şiddetli sancılarım başladı. Doktora gittim beta 50. Progestan verdi kan takibine başladık. 2 gün sonra 89, 4 gün sonra 112. Yine dış gebelik teshisiyle iğnemi oldum. Ama iğne olana kadar gündüzleri o kadar çok sancılarım vArdıki anlatamam yerimden kalkamıyordum. Geceleri geciyordu sancılar. İğneden sonra 2 haftaya sıfırlandı. Sonra doktorum hidroselpenk ten şüphelendi rahim filmi istedi. Eğer öyleyse tüpünü alıcam dedi. Çok şükür filmim temiz çıktı ameliyatta olmadım. Sadece şanssızlığın dua edicez beklicez dedi 🤷🏼‍♀️Şimdi tam 1 sene geçti üzerinden henüz gebelik elde edemedim daha. UmArım sağlıklı gebeliklerimiz olur hepimizin🤲🏼
Merhaba benimde değerim 156 ydı ilk öğrendiğimde. Sonra 60 a düştü kimyasal gebelik kendi kendine vücut atacak diye düşündük. Sonra kan verdim 380 e çıkmış . Doktor acil kürtajla rahim içini temizleyelim dedi. Ama dış gebelik mi kimyasal mı bilemeyiz diyor. Yarın beta hcg vericem yine ona göre bakarız diyor. Anlaşılmaz mı dış gebelik anlamadım ben de ne yapacağım bilemedim 😔

Hogwartss

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2019
11.646
20.490
Merhaba benimde değerim 156 ydı ilk öğrendiğimde. Sonra 60 a düştü kimyasal gebelik kendi kendine vücut atacak diye düşündük. Sonra kan verdim 380 e çıkmış . Doktor acil kürtajla rahim içini temizleyelim dedi. Ama dış gebelik mi kimyasal mı bilemeyiz diyor. Yarın beta hcg vericem yine ona göre bakarız diyor. Anlaşılmaz mı dış gebelik anlamadım ben de ne yapacağım bilemedim 😔
Benim böyle düzensiz arttığından ikisinde de dış gebelik demişlerdi canım 2 sinde de farklı doktorda tedavi oldum.
açıkcası bende bilmiyorum kese görünmediğinden sonra filmde temiz cıktığından belki değildir diye aklımada gelmiyor değil.
Başka bir doktora daha danışsan. Cünkü kürtaj daha zor bir sürec. İlk gebeliğinde rahime zarar verebileceğinide duymuştum yine yalnışta olabilir tabi kesin bilmiyorumda. Metotreksat iğne ile süreci daha kolay atlatabilirsin canım. Sen yine başka doktordan da fikir al istersen. Yalnış yönlendirmiş olmayımda yine 🙏🏼

kartanesi20

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
343
52
26
Benim böyle düzensiz arttığından ikisinde de dış gebelik demişlerdi canım 2 sinde de farklı doktorda tedavi oldum.
açıkcası bende bilmiyorum kese görünmediğinden sonra filmde temiz cıktığından belki değildir diye aklımada gelmiyor değil.
Başka bir doktora daha danışsan. Cünkü kürtaj daha zor bir sürec. İlk gebeliğinde rahime zarar verebileceğinide duymuştum yine yalnışta olabilir tabi kesin bilmiyorumda. Metotreksat iğne ile süreci daha kolay atlatabilirsin canım. Sen yine başka doktordan da fikir al istersen. Yalnış yönlendirmiş olmayımda yine 🙏🏼
Kürtaj yapıldı vakumla temizlendi tabi rahim artık olan oldu malesef ama dış gebelikse bide onun da stresi var bakalım teşekkür ederim 😔

Hogwartss

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2019
11.646
20.490
Kürtaj yapıldı vakumla temizlendi tabi rahim artık olan oldu malesef ama dış gebelikse bide onun da stresi var bakalım teşekkür ederim 😔
A ben orayı kaçırmışım canım kusura bakma geçmiş olsun. İnşallah değildir dış gebelik böyle gecip gitsin inşallah. Tez zamanda evladına kavuşasın🙏🏼