Dis gorunusumu degistirmek istiyorum

Kıvırcık saç bakımından hiç anlamam çünkü benimkiler çok düz ama geçen gratiste kendim için şampuan seçmeye çalışırken afro saçları olan bir kız gelip syoss şampuan kullandığını anlattı bana. Çok iyi geldi saçıma filan dedi. Saçım kıvırcık olsa kesin denerdim çünkü cidden çok güzel ve bakımlı gözüküyordu saçları.

Buarada üstünüzdeki gömlekten 1 beden daha büyük üstler denemenizi öneririm ben. Tril tril elbiseler, anvelop yakalar da yakışır size. Bence mutlaka iç çamaşırı alışverişine de çıkın. Farklı kesimlerde sütyenler deneyin. Sütyen kıyafetin üzerinde nasıl duracağını çok etkiliyor.

Merhaba arkadaslar. Once bastan soyleyeyim, fotograflari bugun gun icinde birkac yorum aldiktan sonra kaldiracagim hemen. Cok da ifsa olacagimi dusunmuyorum, yani beni taniyan bir iki kisi ciksa da bence bir sey olmaz, sonucta asiri utanilacak bir konu degil. Yuzumu kapatmadim cunku gozluklerimden de memnun degilim ve bu konuda da yorum almak istiyorum.

Arkadaslar dun 31 yasina girdim. Is arkadaslarim sag olsun cok tatli bir surpriz yaptilar ve bana pasta almislar, ustunde de dogum gunun kutlu olsun, seni seviyiruz yaziyor. Cok duygulandim ve mutlu oldum. Cok sansliyim ki bircok dostum ve arkadasim var. Sevenim cok. Ancak bir seyler eksik. Ben kendimi cok sevmiyorum. Bundan 5-6 sene once buyuk bir depresyon gecirdim ve 30 kilo aldim. 95e ciktim. (Gecen sene buyuk bir azim gosterdim 81e dustum daha da vermeye calisiyorum). Dis gorunusume asla dikkat etmez oldum. Aynaya bile bakmaz oldum. Elime ne gectiyse giydim, tek kriter rahat olmasi oldu. Spordan uzaklastim, kendimi kapattim, giyim, sus, kendini begenmek, sanki baska bir gezegenin isleri gibi.

Ama gercek su ki ben aslinda Boyle olmak istemiyorum. Ben gercekten guzel olmak istiyorum yani. 31 genc bir yas bence ve bu yillarim geri gelmeycek. Dogumgunumde cekilen su fotograflara bakinca diyorum ki bu mu yani benim kendime reva gordugum tarz. Evet dis gorunus her sey degil ama istiyorum, hos bir kadin olmak, kendime baktigimda begenmek, kendimi GUZEL bulmak. Ve bu sene bunu degistirmek istiyorum. Kimse icin degil kendimi iyi hissetmek icin. Yoksa dis gorunus elbette cok onemli degil ama benim enerjimi, yasamimi etkiliyor bu. Onerilerinize acigim. Lutfen yuzde yuz durust olun.
Gayet neşeli ve sevecen duruyorsunuz
..
Bence o kadar da abartılacak bi şey yok ...
Ha değişim güzeldir doğru olursa 😎
Bence biraz zayıflama...
Vücudu şekillendirir bira, daha kadınsı duruş katar size...
Sonraaaa saçlarda marjinal bir kesim ve renklendirmeye gidebilirsiniz doğru ellerde...
Gözlük Doğru kullanıldığında çok coool olabiliyor bence yuvarlak ve ince çerçeveleri deneyebilirsin ben seviyorum tabi yüzünde bakmalısın...
Bi de giyim.. biraz kilo verene kadar salaş ve asimetri kıyafetler giyebilirsin ki ben günlük hayatımda çok kullanıyorum ve giyen hatunlara da bayılıyorum bence coollukta nambır vanım🤣🤣🤣

Eğer hava sıcaksa kurutmuyorum kendi kuruyor, kurutacaksam kremden sonra ultra sert jole ya da wax kullanıyorum.(çünkü o kremden dolayı galiba ultra sert dışındakiler tutmuyor ve saçım sert olmuyor,sabit kalıyor)👩🏻‍🦱
Cidden bunu deneyecegim cunku saclariniz muhtesem. Ben de kivircik saci cok severim ama kendi sacima bakamiyorum tembellikten.

ben de 23 yaşımda atanıp öğretmen olunca demiştim kendime aynı şeyleri..
23 yaşında 130 kilo bacakları varis dolu, yürürken nefesi kesilen bir genç kadın olarak mı devam edeceksin hayatına dedim...
tüp mide ameliyatı oldum..
52 kilo verdim...
inşallah yakın bi zamanda varislerimi de halletmek istiyorum...
sarkan göbeğimi aldırmak da..

size önerim kilo verin...
kuaföre gidip size yakışacak bir renge boyatın saçlarınızı (paraya kıyın..)
cilt bakımınızı manikür ve pedikürünüzü yaptırın...
bence hoş bi yüzünüz var...
makyaj seviyorsanız yüzünüze uygun hafif makyajlar öğreniin...

Spor yapın kilo verin saçlarınızı ve gözlüğünüzü giyim tarzınızı değiştirin ,
Bence yüxünüz çok hoş tatlı birisiniz ,kendinize göre bir güzelliğiniz var ,
Bazı kadınların tipi asla fettan şuh seksi olmaz ,inanın ki olanda mutlu olmuyor

Sizin kadar kivircik olmasada benimde oyle bukleli şekilsiz saçım var. Döner başlıklı fön almıştım sürekli onu kullanıyorum hem güzel senin veriyor saca hemde havalı yapıyor.
Cat eyes gözlük denediniz mi hiç ?
Makyaj yapın sürekli hergün.
Tırnaklar hep bakımlı olsun kullanirsanir jel oje de yapılabilir.
Kıyafetlerinizi değiştirin. Mesela bir kalem pantolon üstüne dörtgen yaka dar body yada v yaka dökük duran jorje kumaştan kolsuz gömlek üzerin e blazer ceketle başlayın. Blazer ceket uzun ve ince kumaş olsun.
Ayakkabı olarak sivri burun tercih edin rahat topuklu orta boy stilettolar.
Aynanın karşısına böyle çıktığınızda kendinizi çok çok daha güzel hissediceksiniz ve kilo vermeniz icin daha da motive olacaksınız.

Bu arada kilo vermek için mısır gevreklerinide tüketin özellikle kahvaltda hem tok tutuyor hem içinde cia tohumu olanlardan.

Kendinize özen gösterin.
Ben sizi anlattığım gibi hayal edebiliyorum.

Merhaba arkadaslar. Once bastan soyleyeyim, fotograflari bugun gun icinde birkac yorum aldiktan sonra kaldiracagim hemen. Cok da ifsa olacagimi dusunmuyorum, yani beni taniyan bir iki kisi ciksa da bence bir sey olmaz, sonucta asiri utanilacak bir konu degil. Yuzumu kapatmadim cunku gozluklerimden de memnun degilim ve bu konuda da yorum almak istiyorum.

Arkadaslar dun 31 yasina girdim. Is arkadaslarim sag olsun cok tatli bir surpriz yaptilar ve bana pasta almislar, ustunde de dogum gunun kutlu olsun, seni seviyiruz yaziyor. Cok duygulandim ve mutlu oldum. Cok sansliyim ki bircok dostum ve arkadasim var. Sevenim cok. Ancak bir seyler eksik. Ben kendimi cok sevmiyorum. Bundan 5-6 sene once buyuk bir depresyon gecirdim ve 30 kilo aldim. 95e ciktim. (Gecen sene buyuk bir azim gosterdim 81e dustum daha da vermeye calisiyorum). Dis gorunusume asla dikkat etmez oldum. Aynaya bile bakmaz oldum. Elime ne gectiyse giydim, tek kriter rahat olmasi oldu. Spordan uzaklastim, kendimi kapattim, giyim, sus, kendini begenmek, sanki baska bir gezegenin isleri gibi.

Ama gercek su ki ben aslinda Boyle olmak istemiyorum. Ben gercekten guzel olmak istiyorum yani. 31 genc bir yas bence ve bu yillarim geri gelmeycek. Dogumgunumde cekilen su fotograflara bakinca diyorum ki bu mu yani benim kendime reva gordugum tarz. Evet dis gorunus her sey degil ama istiyorum, hos bir kadin olmak, kendime baktigimda begenmek, kendimi GUZEL bulmak. Ve bu sene bunu degistirmek istiyorum. Kimse icin degil kendimi iyi hissetmek icin. Yoksa dis gorunus elbette cok onemli degil ama benim enerjimi, yasamimi etkiliyor bu. Onerilerinize acigim. Lutfen yuzde yuz durust olun.
Yüzünüz çok güzel. Saçlarınız da kıvırcık anladığım kadarıyla. Saçlarınıza hele ki yazın nem verin ve buklelerinizi kucaklayın. Sağlıklı ve kendinizi iyi hissetmek için egzersiz yapın. Sağlıklı beslenmeye çalışın. Zamanla formunuzu düzeltirsiniz bu şekilde. Zamanla diyorum çünkü insan kendisini zayıflamaya endeksleyince çok stres oluyor ve zayıflayamıyor(kendimden biliyorum) sağlığınıza bakın ve bu süre zarfı içerisinde açık renk şifonlar yerine cilde yapışmayan pamuklu ya da viskon kumaşlara yönelin. Yazın sıcaktan pişmemiş olursunuz. Onun dışında gözlüklerinizle birlikte sizi çok sempatik buldum. Makyajla ilgili de bişeyler derdim ama sıcak. :KK70: kendinize bakın,cildinize bakın,egzersiz yapın. İster istemez mutlu olursunuz bence))

ben de 23 yaşımda atanıp öğretmen olunca demiştim kendime aynı şeyleri..
23 yaşında 130 kilo bacakları varis dolu, yürürken nefesi kesilen bir genç kadın olarak mı devam edeceksin hayatına dedim...
tüp mide ameliyatı oldum..
52 kilo verdim...
inşallah yakın bi zamanda varislerimi de halletmek istiyorum...
sarkan göbeğimi aldırmak da..

size önerim kilo verin...
kuaföre gidip size yakışacak bir renge boyatın saçlarınızı (paraya kıyın..)
cilt bakımınızı manikür ve pedikürünüzü yaptırın...
bence hoş bi yüzünüz var...
makyaj seviyorsanız yüzünüze uygun hafif makyajlar öğreniin...
Vay be tebrik ederim. Gercekten henuz cok yaslanmadan sagliksiz bir bedene hapsolmak cok zor ve kulfetli bir sey...

Yüzünüz çok güzel. Saçlarınız da kıvırcık anladığım kadarıyla. Saçlarınıza hele ki yazın nem verin ve buklelerinizi kucaklayın. Sağlıklı ve kendinizi iyi hissetmek için egzersiz yapın. Sağlıklı beslenmeye çalışın. Zamanla formunuzu düzeltirsiniz bu şekilde. Zamanla diyorum çünkü insan kendisini zayıflamaya endeksleyince çok stres oluyor ve zayıflayamıyor(kendimden biliyorum) sağlığınıza bakın ve bu süre zarfı içerisinde açık renk şifonlar yerine cilde yapışmayan pamuklu ya da viskon kumaşlara yönelin. Yazın sıcaktan pişmemiş olursunuz. Onun dışında gözlüklerinizle birlikte sizi çok sempatik buldum. Makyajla ilgili de bişeyler derdim ama sıcak. :KK70: kendinize bakın,cildinize bakın,egzersiz yapın. İster istemez mutlu olursunuz bence))
Kesinlikle yeni yas kararim bu: kendini sevmek kendine bakmak...

Sizin kadar kivircik olmasada benimde oyle bukleli şekilsiz saçım var. Döner başlıklı fön almıştım sürekli onu kullanıyorum hem güzel senin veriyor saca hemde havalı yapıyor.
Cat eyes gözlük denediniz mi hiç ?
Makyaj yapın sürekli hergün.
Tırnaklar hep bakımlı olsun kullanirsanir jel oje de yapılabilir.
Kıyafetlerinizi değiştirin. Mesela bir kalem pantolon üstüne dörtgen yaka dar body yada v yaka dökük duran jorje kumaştan kolsuz gömlek üzerin e blazer ceketle başlayın. Blazer ceket uzun ve ince kumaş olsun.
Ayakkabı olarak sivri burun tercih edin rahat topuklu orta boy stilettolar.
Aynanın karşısına böyle çıktığınızda kendinizi çok çok daha güzel hissediceksiniz ve kilo vermeniz icin daha da motive olacaksınız.

Bu arada kilo vermek için mısır gevreklerinide tüketin özellikle kahvaltda hem tok tutuyor hem içinde cia tohumu olanlardan.

Kendinizee özen gösterin.
Ben sizi anlattığım gibi hayal edebiliyorum.

En yakin zamanda alisverise cikip bu yazdiklarinizi deneyecegim. Defterime not aldim :KK70:

Son düzenleme:

Duzenleme: kizlar fazla ifsa olmamak icin fotograflari kaldirdim. Su an isyerinde moladayim ondan dolayi herkese cevap veremedim ama bir koseye cekilip notlar alarak butun tavsiyeleri okudum ve tavsiyeler isiginda kendime bir 6 aylik kalkinma plani yaptim. Kas, nine sutyeni uzerine transparan bluz gitmemek, sacina sekillendici surmek, yeni gozluk bakmak (malesef kurtulmak icin biraz daha beklemem lazim) gibi tavsiyeleri hemen uygulayacagim yarin bir zahmet erken kalkip :) kilo vermek konusudna da haklisiniz. Kibar iltifatlar icin de cok ama cok tesekkur ederim cidden moralim duzeldi ve gaz oldu bana bu. En az 5 senedir bakimsizliktan ve kilodan saglik sorunlarindan sanki istedigim gibi degilim asla. Bu seneki hedefim daha bakimli olmak. Tesekkurler herkese!
Ben göremedim ya fotoları🤔

Genel yorumlarda gozlugunu cikar lens tak demisler. Ben buna katilmiyorum. Gozluk insanin yuzunu gizlemez dogru gozlugu kullanirsan. Gozluk insani cirkin de yapmaz yasli da. Ben 7 yildir gozlukluyum hic kotu yorum almadim hatta yakistirirlar bana gozlugu. Sevgili konu sahibi, lens kullanmak o kadar da kolay degildir hatta baya zahmetli ve zordur. Ben 8 yil lens kullanmis birisi olarak gayet iyi biliyorum. Temizligine cok dikkat etmelisiniz. Alisana kadar da baya bir sure geciyor. Ve herkesin gozu lense uygun degil. Benim gozlerim bir sure sonra cok kizarmaya baslamisti. Bilgisayarla cok isiniz varsa, ekrana cok bakacaksaniz ben lens tavsiye etmem. Belki gozlerinizi lazer yaptirmak istersiniz ben de uzun zamandir dusunuyorum ama o konuda biraz cesaretsizim sanirim. Gozluk kullananlar icinde makyaj onerileri veren videolar mevcut youtube da. Isinize yarayabilir.

Ben fotoları gördüm yorum yapamamıştım, bence de çok hoşsunuz gülüşünüz falan çok güzel. Diğer arkadaşlar güzel tavsiyeler vermiş zaten. Hep mutlu olun.

Bence aslında gerçekten güzel bi kadınsınız. Sadece biraz bakıma ihtiyacınız var. Bunu söylerken gülüyorum çünkü bebeğim doğduğundan beri ben de pek aynalara bakamaz oldum. Çok bakımsızım. Kaşınızı aldırın, verebiliyorsanız birazkilo verin ki kilolu olup çok hoş kadınlar da var. Bakımlı oldukları için , şık giyindikleri için. Şart değil yani.. Ama verirseniz de sağlıklı olur. Saçlara da biraz şekil verdiniz mi tamam.. Gözlükler de kötü durmuyor ama rahatsızsanız arada lens takabilirsiniz. Hafif dökümlü tiril tiril kumaşlardan gömlekler elbiseler de size yakışabilir.

Duzenleme: kizlar fazla ifsa olmamak icin fotograflari kaldirdim. Su an isyerinde moladayim ondan dolayi herkese cevap veremedim ama bir koseye cekilip notlar alarak butun tavsiyeleri okudum ve tavsiyeler isiginda kendime bir 6 aylik kalkinma plani yaptim. Kas, nine sutyeni uzerine transparan bluz gitmemek, sacina sekillendici surmek, yeni gozluk bakmak (malesef kurtulmak icin biraz daha beklemem lazim) gibi tavsiyeleri hemen uygulayacagim yarin bir zahmet erken kalkip :) kilo vermek konusudna da haklisiniz. Kibar iltifatlar icin de cok ama cok tesekkur ederim cidden moralim duzeldi ve gaz oldu bana bu. En az 5 senedir bakimsizliktan ve kilodan saglik sorunlarindan sanki istedigim gibi degilim asla. Bu seneki hedefim daha bakimli olmak. Tesekkurler herkese!
Yeni yaşınız sağlıkla geçsin, güzel ömrünüz olsun🍀
Fotoğraflarınızı özelden paylaşırsanız hem merakımı gidermiş olurum :)) hem bir iki kelam da ben etmiş olurum.Tabi dilerseniz💙

OQUOTE="En buyuk kk, post: 60423878, member: 860175"]

[/QUOTE]
Fotoğrafınızı görmedim ama fazla kilonuz olduğunu yazmışsınız. Size karatay beslenmesini öneririm. Hızlı zayıflamanın en sağlıklı şekli karatay beslenmesine geçmek. İlk başda cildinizde kilo verdiğiniz için sarkmalar olabilir. Yüzde oluşabilecek sarkmalar için yüz yogasını tavsiye ederim. Yürüyüş ve leslie yapın bol su için. Kilo verince zaten giyiminiz, için hoş seçenekleriniz olacak. Kıyafet seçiminde özgür olacaksınız. Daha çok gençsiniz. İstediğiniz gibi görünmek hakkınız. Mutlu yaşlar size.

X