Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.848
29.705
60
Çene cerrahisinin diğer bir konusu olan implantlar eksik dişlerin tamamlanması için çene kemiğine yerleştirilen titanyum yapay diş kökleridir. Küçük bir cerrahi girişimle çene kemiğine yerleştirilir. Ortalama 3-6 ay sonra implantın etrafını yoğun ve sağlam bir kemik sararak, sıkı bir şekilde çene kemiği içinde oturmasını sağlar. İmplantlara kron, köprü ve hareketli diş protezleri uygulanarak klasik tedavide karşılaşılan bir çok problem ortadan kaldırılır. Örneğin tek diş eksikliğini gidermek için boşluğun heriki yanındaki sağlam dişlerin kesilmesi ile yapılan klasik köprü yöntemi yerine bu boşluğun implantla doldurulması çok daha estetik ve sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarır.

Tek diş uygulamalarında en önemli yenilik, özellikle üst çene ön bölgede estetik beklentiler gözönüne alınarak, implant yapıldığı gün üst yapının,, yani porselen kuronun da gerçekleştirilmesi.
Bu BİR GÜNDE DİŞ UYGULAMASI olarak adlandırılmaktadır.
Tüm dişlerini kaybetmiş kişilerde de yeterli sayıda implant yerleştirilerek sorunsuz, konforlu ve estetik protezler yapılır.

İmplantlar gereksinime göre her yaşta yapılır. İmplant uygulamaları sonrasında dişhekimi estetik ve fonksiyonel dişleri oluşturmada son derece özgürdür. İmplantların üzerine uygulanacak dişler için bir çok alternatif vardır ve hasta için en uygunu seçilir.

bunun fiyatları hakkında bilgisi olan varmı acaba? bnm öndişimde açıklık var da karar veremiyorum napsam??

ben geçen yıl yaptıracaktım ki hala duruyor yaptırmam lazım 1000 dolar bir tane implant ssk da yaptırırsan 700 dolar özele giriyo birazcık:)))

evet de her diş kemigi bunu kabul etmiye biiyormuş öncelikle kemik taramasından geçiyorsunuz uygunsa yola devam ve birazda agrılı bir işlem tabi her diş dr yapamaz çene cerrahı ilgileniyor fiyatta bunun akabinde oldukça yüksek ben bi ara bayagı araştırmıştım eşimin eksik dişi oldugu için

dişim ağrıyor diş impantı hakkında bilgisi olan varnı bütün azı dişlerimin çekilmesi gerekiyormuş
implant konusunda bilgisi olan yada izmirdeki implant yapan merkezlerini bilenler yardımcı olurmusunuz:uhm::uhm:kafamçokkarıştı:çok üzgünüm:

dişim ağrıyor diş impantı hakkında bilgisi olan varnı bütün azı dişlerimin çekilmesi gerekiyormuş
implant konusunda bilgisi olan yada izmirdeki implant yapan merkezlerini bilenler yardımcı olurmusunuz:uhm::uhm:kafamçokkarıştı:çok üzgünüm:

arkadasım daha bugun dışcıdekı broşurden okudum ımplant dısın kökü gorevını yapacak platınde bır yapı ve ıyılesme surecınce diş eti ile mukemmel uyum
saglayıp daha sonra vıda ıle kaplamanın onu uzerine yerlestırılmesı gıbı bısı ve platın sayesınde cok saglıklı oldugu da yazıyodu...

bu işlem izmirde yapılıyormu bunu yapan merkezlerin adresleriveya telefonlarını bilen varmı içinizde varsa lütfen yardımcı olsun

bu işlem izmirde yapılıyormu bunu yapan merkezlerin adresleriveya telefonlarını bilen varmı içinizde varsa lütfen yardımcı olsun

canım devamlı gittigin bir dr var mı izmirde, ona danışabilirsin, eger yoksa ben benim dr uma sorayım ,genelde böyle bir operasyonu çene cerrahları yapıyor ,normal diş dr yapmıyor.Diş kemiginin kaliteside çok önemli bu operasyon için , bir sürü testten sonra yapılıyor ve yapıldıktan sonra 3 ila 6 ay arasında iyleşme gösteriyor.her şeye ragmen güzel bir buluş bende yaptırmak isteyenlerdenim:içelim:

evet de her diş kemigi bunu kabul etmiye biiyormuş öncelikle kemik taramasından geçiyorsunuz uygunsa yola devam ve birazda agrılı bir işlem tabi her diş dr yapamaz çene cerrahı ilgileniyor fiyatta bunun akabinde oldukça yüksek ben bi ara bayagı araştırmıştım eşimin eksik dişi oldugu için

geçen sene benim babaannem yaptırdı.fakat çok zor yapılıyo.her diş hekiminin yapabileceği bir iş değil bence.babaannem doktorun implant yaptığı 3. kişiydi.şuanda sayısı 20 olmuş.aslında çok rahat bi işlem.fakat bazı insanlarda çene yapısı kabul etmiyo.bu işlemi yaparken önce çene filminizi çektiriyorsunuz.implantlar ona göre yerleştiriliyo.fiyat olarak da 1000 dolar civarı.geçenlerde babaannemin dişi düştü.doktora gittik.meğerse çene kemiklerinde erime başlamış ondan düşmüş.yani böyle problemler olabiliyo.işlemden sonra 1 gün ağrı oluyo.doktor yaptıran hastaların hepsinin çok memnun olduğunu sadece birinin dişlerinin kabul etmediğini söyledi.

benim köpek dişlerimden biri süt dişim.yani değiştirememişim.senelerdir sallanır durur.şimdi çürümeye başladı.ve diş etime zarar verdiğinin farkındayım.ben de implant düşünüyorum ama bir dişe 1000 dolar vermek açıkçası beni düşündürüyor.şimdi dişimin düşmemesi için dua ediyorum.ama bir günde yapılabilmesi ve sağlam dişlerin kesilmesi gerekmediği için benim için tek seçenek.teşekkürler elif.bu konuyu takip edelim bakalım daha da bilgilenelim:)

İmplant ile ilgili olarak bir araştırma yaptım ve çok şey öğrendim. Televizyonda da bu konu ile ilgili yayınları izliyorum. İsteyenlere, özel mesajla bana ulaşabilirlerse doktor adı verebilirim.

Ben 4 yıl önce 1 tane implant yaptırdım. Yapımı çok zor değil zaten ağız kısmını lokal anestezi ile uyuşturuyorlar, sonrasında da az ağrı oluyor ama o da ilaçla geçiyor zaten. Tabi her kemik yapısı kabul etmeyebiliyor onu test etmeleri lazım önce ve de özellikle bu konuda uzman bir doktora yaptırmak lazım. Ben çok çok memnunum, üstelik ön dişime yaptırdım kendi dişimden farksız diyebilirim. Köprü gibi yöntemlerde sağlam dişlerinizi de kaybediyorsunuz. Ve bunu üniversite hastanelerinde yaptırmanızı tavsiye ederim.

arkadaşlar yaklaşık iki ay önce tam ön dişimin bir tanesi çekilmek zorunda kaldı
bir tek dişte olsa meğer ne kadar değerliymiş benim gittiğim doktorun tavsiyesi ve araştırmalarım sonucunda diş implantı yaptırmaya karar verdim
böylece diğer dişlerime bir zarar gelmeyecek
bir hafta önce ufak bir müdehale geçirdim vida yani implant yerleştirildi yaklaşık yarım saat sürdü bir hafta sonrada dikişleri alındı şimdi geçici protez diş kullanıyorum görünüm amaçlı
üç ya da dört ay sonrada asıl protez yani porselen diş takılacak
çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum diğer türlü yaptırsaydım çekilen dişimin yanındaki iki sağlam dişimde zarar görecekti
ayrıca implantın ömrü bayağı uzun oluyor hemde çene kemiği aşınmıyormuş tavsiye ederim arkadaşlar

Benimde kökünden gelmeyen bir dişim var çekilecek ve implant yapılacak.merak ediyorum.. acıyor mu? :KK70:

merak etme canım sadece en başta iğneler biraz acıtıyor sonrasını anlamıyorsun bile birazda ilk gün hafif bir ağrı oluyor ama dayanılmayacak bir ağrı değil önemli olan sonucu değilmi geçmiş olsun

bende implant yaptırdım gecen sene..bır yıldır kullanıyorum cok memnunum..kopruden daha ıyı oldugunu dusunuyorum..bu arada ılk zamanlar bakımı zor olabılor ımplantın..dıs ıpıyle cok ıyı temızlemenız lazım..

bende bu implant olayını dişçiye sordum çok pahalı dedi 1000 dolardan bahsetti zaten tek dişin yapılacak diğer iki dişi keser araya porselen yaparım dedi şimdi geciciler var bakalım kullanabilecekmiyim,bana maliyetini de söylerseniz dişçimin beni kandırmadığına inanayım arkadaşlar

bende bu implant olayını dişçiye sordum çok pahalı dedi 1000 dolardan bahsetti zaten tek dişin yapılacak diğer iki dişi keser araya porselen yaparım dedi şimdi geciciler var bakalım kullanabilecekmiyim,bana maliyetini de söylerseniz dişçimin beni kandırmadığına inanayım arkadaşlar
maliyetini söyleyeyim canım implant için 700 eura sonra porselen için artı 200 milyon daha istediler geçmiş olsun

bende implant yaptırdım gecen sene..bır yıldır kullanıyorum cok memnunum..kopruden daha ıyı oldugunu dusunuyorum..bu arada ılk zamanlar bakımı zor olabılor ımplantın..dıs ıpıyle cok ıyı temızlemenız lazım..

evet temizliğine dikkat etmem gerekiyormuş sağol arkadaşım uyarın için inşallah bende memnun kalırım en son halini çok merak ediyorum şu an geçici protez kullanıyorum görüntü maksatlı çünkü tam ön dişim

X