Diş kanal tedavisi acil

denizden gelen esinti

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2013
2.072
1.895
Hanımlar 2 ay önce kanal tedavisi oldum.ancak dr ye ilk aşamadan 3 gün sonra dişimde sızı var dedim geçer dedi olabilir dedi normal falan.1 ay sonra tekrar başka dr gittim oda röntgen çekti kanal çok güzel yapılmış muhteşem dedi yapacak bişi yok dedi.tekrar kendi dr me gittim ve ona başına gelenler olmuş dişlerinin içinde ekstra bir sinir olabilir diye kanalı tekrar açmışlar ve gizli siniri bulmuşlar diyorlar dedim. doğrudur ama bu ço zor yüzlerce kanal var nasıl bulunsun falan dedi en son çekim önerdi yada bir endodondist görsün dedi.

şimdi benim dişim öyle çekilecek gibi kötü değil dış görünüşü. çektirmek istemiyorum yarın endodentisten randevu aldım.başına böle bir durum gelen varmı .dişini kurtaran varmı. kanal tedavisinden sonra dişim de başlarda sıcak soğuk hassasiyeti vardı şimdi ağrıda eşlik ediyo.

Çok ağrım var kötü yazdım kusura bakmayın.

Şimdiye kadar en az 10 diş yapt IR dım kanal tedavisiyle. Sadece 1 tanesi kanaldan sonra ağtımaya başladı. Gittim tekrar ertesi gün ağrıyor hala dedim. Geçer birkaç güne dedi. Birkaç gün değil 20 gün sonra gerçekten azalarak geçti. Sizinki niye geçmedi bilmiyorum geçmiş olsun

Hanımlar 2 ay önce kanal tedavisi oldum.ancak dr ye ilk aşamadan 3 gün sonra dişimde sızı var dedim geçer dedi olabilir dedi normal falan.1 ay sonra tekrar başka dr gittim oda röntgen çekti kanal çok güzel yapılmış muhteşem dedi yapacak bişi yok dedi.tekrar kendi dr me gittim ve ona başına gelenler olmuş dişlerinin içinde ekstra bir sinir olabilir diye kanalı tekrar açmışlar ve gizli siniri bulmuşlar diyorlar dedim. doğrudur ama bu ço zor yüzlerce kanal var nasıl bulunsun falan dedi en son çekim önerdi yada bir endodondist görsün dedi.

şimdi benim dişim öyle çekilecek gibi kötü değil dış görünüşü. çektirmek istemiyorum yarın endodentisten randevu aldım.başına böle bir durum gelen varmı .dişini kurtaran varmı. kanal tedavisinden sonra dişim de başlarda sıcak soğuk hassasiyeti vardı şimdi ağrıda eşlik ediyo.

geçmiş olsun. sanırım siniri tam alamamışlar. ya da ilk yapan dr. tedavi sırasında yanlış bir işlem yapmış. tedaviyi yapan da muhteşem olmuş diyen diğeri de işlerinin ehli değiller gibi geldi bana. ayrıca dişte yüzlerce kanal da yoktur. kanal açılır ilgili sinir çıkarılır ilaç konulur sonra gerekirse birkaç kere pansuman yapılır, dolgu yapılır ve tedavi biter. bütün bu aşamalarda da az bir ağrı duyulur, o da pansuman için konulan ilaç ağır bir ilaç olduğu için diş etlerini ağrıtır. diş siniri öldüğü için artık dişin kendisinin ağrımaması gerek yani. en son gittiğiniz dr. da gerektiği için değil, kolaya kaçmak için çekim önermiş. bir de endodondist görsün bakalım o ne diyecek.

Bende yaptırdım kanal tedavisi ve yaptırdıgım diş degil ama saglam olan başka bir dişim çok agrıdı günlerce..tekrar gittim doktora film çekildi agrıdığını söylediğin diş sapasaglam yok birsey..sinirlere dokunduk ondan geçicek ama bazen uzun sürebiliyor dedi doktorum..ve bende 1,5 2ay çektim o agrıyı sürekli agrı kesici içtim durdum.ama günler geçtikce kendiğinden geçti..çok düşünme agrıyı..geçmiş olsun..

Dişimde kanaldan sonra sıcak soğuk hassasiyeti oldu demissiniz.
Dişin sicaktami ağrıyor? Soguktami sızlıyor? Bu önemli bir ayrıntıdır.
Kanal tedavili diş soğuğu hissetmez ölü diştir çünkü
Komşu dişlerden biri olabilir sızlayan, siz kanal olan dişle karıştırıyo olabilirsiniz.

Geçmiş olsun bu arada :)

1 ay once yaptirdigim kanalntedavilo disim sicak soguk yedigimda agriyor 2 gündür 3 aydir ayni dis icin kac islem.yapildi yoruldum ya geceemi yoksa iltihap.falan olabilirmi

geçmiş olsun. sanırım siniri tam alamamışlar. ya da ilk yapan dr. tedavi sırasında yanlış bir işlem yapmış. tedaviyi yapan da muhteşem olmuş diyen diğeri de işlerinin ehli değiller gibi geldi bana. ayrıca dişte yüzlerce kanal da yoktur. kanal açılır ilgili sinir çıkarılır ilaç konulur sonra gerekirse birkaç kere pansuman yapılır, dolgu yapılır ve tedavi biter. bütün bu aşamalarda da az bir ağrı duyulur, o da pansuman için konulan ilaç ağır bir ilaç olduğu için diş etlerini ağrıtır. diş siniri öldüğü için artık dişin kendisinin ağrımaması gerek yani. en son gittiğiniz dr. da gerektiği için değil, kolaya kaçmak için çekim önermiş. bir de endodondist görsün bakalım o ne diyecek.
Çok bilgilisiniz bişey sorabilir miyim kanal tedavimle ilgili 😇

Birebir aynı şey benim de başıma gelmişti. Haftalarca tedavi sürdü, fakat iyileşemedi. Şu an o dişin yerinde implant var. Bazı dişlerin köklerinde yerleşmiş iltihaplar olabiliyor. Hiç bir şekilde de iyileşmiyor. Tek yolu çektirmek ve uzunca bir süre iltihabın iyileşmesini beklemek. Şimdiden geçmiş olsun :KK43:

X