Diş kaplama yaptıranlar bakabilir mi

Monny

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
700
1.451
Arkadaşlar herkesin diş yapisı,genetiği farkli olabilir evet ama bu sorularıma dişkaplama yaptıranlar cevap verebilir mi

Doktorum dişlerimin incelediğini kaplama yaptırmam gerektiğini söylüyor. Öncelikle dişlerim kanal tedavili sağlıklı dişler oyulup kaplama yapılmayacak. Internette okdugum kadarıyla ağrıdan şikayet eden çok var.Burada memnun kalan şikayetci olan varmıdır. Sonradan düşebiliyormus yaşayan var mi.Bir yandanda yaptirmazsam dışimin çatlayacagi falan sòylendi iki türlüde çok arada kaldım olumlu şeyler duymaya ihtiyacım var malum pahali bir işlem okadar para verip birde ağrı çekmek istemiyorum

Arkadaşlar herkesin diş yapisı,genetiği farkli olabilir evet ama bu sorularıma dişkaplama yaptıranlar cevap verebilir mi

Doktorum dişlerimin incelediğini kaplama yaptırmam gerektiğini söylüyor. Öncelikle dişlerim kanal tedavili sağlıklı dişler oyulup kaplama yapılmayacak. Internette okdugum kadarıyla ağrıdan şikayet eden çok var.Burada memnun kalan şikayetci olan varmıdır. Sonradan düşebiliyormus yaşayan var mi.Bir yandanda yaptirmazsam dışimin çatlayacagi falan sòylendi iki türlüde çok arada kaldım olumlu şeyler duymaya ihtiyacım var malum pahali bir işlem okadar para verip birde ağrı çekmek istemiyorum
Baska bi dr. fikri al bence,bizim eltinin kocasi da yaptirdiydi mantigiyla cozulmez bu is.

Dişlerini küçültüp , kaplayacaklar değil mi ? Ben o görüntüyü sevmiyorum.
Murat övüç müdür ne halttır onun ki hele berbat :KK70: öyle olacaksa sakın yaptırma.

Kanal tedavisi geçirmiş dişlerde madde kaybı fazla olduğu için, kırılma riski yüksek olduğu için kaplama öneririz.
Kanal tedavisi olan bir dişte hassasiyet başladıysa tekrar kanal tedavisi yapılabiliyor mu? Yoksa diş kaybına mı gitmek zorunda?

Kanal tedavili dişim kızıma hamileyken kırıldı.Daha sonra Sereg adı verilen bir diş yaptılar.O da 2.5 yılda düşünce bana kökün sağlam olduğunu vida ile diş kökünü yükseltip kaplama yaptılar.3 ay kadar oluyor memnunum.Kanal tedavili dişler ne yazık ki zaman sonra kırılabiliyor o yüzden ben öneririm.

Kanal tedavisi olan bir dişte hassasiyet başladıysa tekrar kanal tedavisi yapılabiliyor mu? Yoksa diş kaybına mı gitmek zorunda?
Tekrar kanal tedavisi denenir ama fiyat yüksek olduğu için genelde çekime gidiyor. Eğer üniversite hastanesinin endodonti bölümünden randevu alabilirseniz görüşün derim. Tabi kök ucunda enfeksiyon olup olmaması gibi durumlar tedavi şeklini etkiler

Bende var bitane kaplama sıkıntı yaşamadım. Görüntü olarak yapıldıktan sonra normal gözüküyor zaten. Ama arka tarafta. Ağrı sızı vs yok memnunum.

Nişantaşında 7 sene önce zirkonyum kaplama yaptırmıstım
Çok memnun kaldım.zırkonyum oldugu icin
Çok doğal duruyor.

Kişiden kişiye gore değişir bence
Ağrım sızım hicbir şeyin olmadı bu zamana kadar .ayrıca gun de 2 kez fırçalanmalı dişler

Ben de diş hekimiyim. Sorduğunuz soru dişteki kanal tedavilerinin iyi yapılıp yapılmadığına, kalan madde miktarına, yapacak hekimin bilgi becerisine, sizin kullanımıniza bağlı olarak değişir. Buradan insanların tecrubelerini duymanızın size faydası yok ne yazik ki. Güvendiğiniz bir hekim bulun o ne diyorsa yapın. Bu islemler cok yakında daha da pahalı olacak. Kliniklerde genelde yilbaşinda zam olur.

aileden tanidik oldugundan doktoruma guveniyordum, devlette bashekimdi muayenehanesinde kanal tedavili disime 15 seneden fazla olabilir kaplama yaptirdim. dislerimle cok sorun yasamis biri olarak ki tamamen cekilsin istemiyorum demisligim dahi vardi, agri sizi cok cekmistim. gencsin dise ihtiyacin olacak, damaklarin kaybolur vs diyerek ikna etti kaplamalarimla hicbir sorunum olmadi.

edit: kanal tedavinizin iyi yapildigindan emin olmanizi oneririm. agrilarin devam etmemesi icin.

Merhaba zirkonyum diş kaplama yaptıracagım ama sorum var alt dişlerimde sadece aşırı renk bozukluğu var çocukluğumda çok antibiyotik kullandıgım için sizce zirkonyum kaplatayım mı yoksa yaprak gibi dişin üstüne taktıkları bir şey varya ondan mı yaptırayım üst dişlere mecburum zaten hep çürükte

Merhaba zirkonyum diş kaplama yaptıracagım ama sorum var alt dişlerimde sadece aşırı renk bozukluğu var çocukluğumda çok antibiyotik kullandıgım için sizce zirkonyum kaplatayım mı yoksa yaprak gibi dişin üstüne taktıkları bir şey varya ondan mı yaptırayım üst dişlere mecburum zaten hep çürükte

Merhabalar
Yaprak gibi dediğiniz şey eğer lamine ise, ben geçen sene 10 dişimi lamineyle kaplattım. Çünkü benim de antibiyotik kullanımı kaynaklı renk bozukluğu vardı dişlerimde. Gönül isterdi ki tüm dişlerimi kaplatayım ama lamineler dolar endeksli olduğu için maliyeti fazla geldi ve sadece görünen 10 dişimi kaplattım üst çenemdeki. Altları da beyazlattık. Beyazlatma geçici bir çözüm tabi. Bir senede nerdeyse eski haline döndü ama üst dişlerim hala çok güzel duruyor. Bir sene kısa bir zaman ama şimdiye kadar bir sorun yaşamadım ben. Sert şeyleri ön dişlerimle ısırmıyorum nolur nolmaz diye, özel yumuşak bir diş fırçası(30tl falan pahalı değil), bir de diş macunu olarak sadece paradontax kullanıyorum dişçim onu önerdiği için. İhtiyacınız varsa tavsiye ederim :)

Ben yaptırdım cok memnunum cok dogal duruyorlar kullanımı da kendı dısın gıbı bir farkhıssetmıyosun ama yakında zam gelır ıki katına cıkar bır an once karar vermelısınız

İki ön dişim ortasından çürüdü kanal tedavisi yapıp kapladılar
Nasıl bi kaplamadan bahsettiğini anlamadım ama benim kaplama düştü şimdi diş hava alınca hafiften sızlıyor
Ama kaplama varken sızlama yoktu

Lamine düşer, zirkonyum düşmez ama zirkonyum da baya baya küçülüyor dişler, ben zirkonyum tercih ettim, yapılış aşaması sabır istiyor tabii tam düğün öncesi cesaret ettim ama şu an düşündükçe bile tüylerim ürperiyor 😂

Sağlıklı bakıldığı taktirde, bir sorun olmuyor. Ve işinin ehli birine yaptırmak gerek. Özelde yaptırıp yüklü bir miktar ödedim, ama 2 yıldır en küçük bir sorun dahi olmadı. Kimisinin ki hava alıyor, ağrı yapıyor, daha kötüsü koku yapıyor falan. Çok iyi seçmek lazım doktoru.

Günde 3 kere dişlerimi fırçalıyorum, ağız bakım suyu ve özel diş ipi kullanıyorum hiç bir sorun olmadı bir de herkes bayılıyor dişlerime ve kaplama olduğunu söylediğimde inanmıyor kimse 😂

Diş için açıkçası bi kaç doktordan görüş almanı tavsiye ederim

X