Diş kisti

headofgossip

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2022
9
3
31
Merhabalar, uzun zamandır dişçiye gitmiyordum artık ağrılara dayanamadım ve devlet acile gittim. antibiyotik verdi ve çekim olacak dedi. içim rahat etmedi özele gittim. çekerim dişini ama önce bi film alalım dediler. iyi ki de demişler. arkadaşlar, sinir kanalına çok yakın bi yerde 1cmlik diş kistim çıktı. yaşadığım yerde bir özel cerrah önerdi doktorum.ameliyat olman lazım dediler. sanırım çok korkuyorum. diş kisti aldıran oldu mu hiç? süreç nedir tecrübelerinize ihtiyacım var :KK43:
Bende de oldu ilk başta ağrı olmadı tesadüfen farketti doktor implant tedavisinden önce 😕.biyopsi yaptırdım temiz çıktı sonra bölgedeki kisti aldılar. Iyi bir cerrah bulman önemli.Benim doktorum Çapadaydi en son Hakkı Tanyeri.Çene kistlerinde ondan iyisini duymadım.

Lkmelms1

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2021
492
580
26
Bende de oldu ilk başta ağrı olmadı tesadüfen farketti doktor implant tedavisinden önce 😕.biyopsi yaptırdım temiz çıktı sonra bölgedeki kisti aldılar. Iyi bir cerrah bulman önemli.Benim doktorum Çapadaydi en son Hakkı Tanyeri.Çene kistlerinde ondan iyisini duymadım.
Ben Çanakkalede yaşıyorum. Buradaki en iyisiymiş gideceğim doktor. Ama ona rağmen kendi doktorum bi göster eğer o da yapamazsa şehir dışına gitmen gerekecek dedi. Eğer yapamam derse dediğiniz doktoru araştırırım. Benden biyopsi filan istemediler gerekli olduğunu bilmiyordum..o_O

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :72 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

Bestiee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2020
1.278
3.975
Merhabalar. Diş hekimiyim. Öncelikle uzman bir cerrah tam randevu almış olmanız en doğrusu olmuş. Kistin tamamen temizlenmesi önemli, bunu da en iyi cerrah yapar. Korkulacak bir şey yok. Kist aldırdıktan sonra yüzün şişmesi, muhtemelen kemik kaldırma söz konusu olduysa olmuştur. Doktorunuza danıştıktan sonra da avil dekort iğne yaptırırsanız, yüzünüzün şişmesini de engellersiniz. Biz kliniğimizde kemik altında gömülü yirmi yaş diş ameliyatında ve çoklu implantlardan sonra hastalarımıza avil dekort reçete ediyoruz. Aklınızda bulunsun gene. Korkmayın, çok zor bir ameliyat değil dediğim gibi. Geçmiş olsun.
Merhabalar , benim de ön dişimin üstünde diş etimde sivilce benzeri şişlik oldu yaklaşık 5-6 aydır bu aralar ağrı yapınca bu akşam gittim acile ,diş apse yapmış kökünde kist var dedi yalnız antibiyotik ve ağrı kesici alerjim var çok ,korkuyorum biraz bilgilendirme yapabilir misiniz üniversiteye yolladı ama randevu kapalı çok panik oldum

Lkmelms1

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2021
492
580
26
Merhabalar , benim de ön dişimin üstünde diş etimde sivilce benzeri şişlik oldu yaklaşık 5-6 aydır bu aralar ağrı yapınca bu akşam gittim acile ,diş apse yapmış kökünde kist var dedi yalnız antibiyotik ve ağrı kesici alerjim var çok ,korkuyorum biraz bilgilendirme yapabilir misiniz üniversiteye yolladı ama randevu kapalı çok panik oldum
merhaba, çok geçmiş olsun yeni gördüm yorumunuzu. ben hala kist sorunumu çözemedim. randevu bulamıyorum. özelde film çektirdim beğenmediler, araştırma hastanesine yolladılar 15 güne anca randevu buldum. daha sonra doktor tomografi istedi onun için de 15 gün sonraya gün verdiler. geçen hafta çektirdim bugünden için raporumun çıkacağını söylediler. araştırma hastanesinin çene cerrahını önerdiler oradan randevu almak zaten bi ölüm.bekliyorum hala dediğiniz gibi randevular kapalı.... sizde bir gelişme var mı randevu buldunuz mu?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :72 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

Bestiee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2020
1.278
3.975
merhaba, çok geçmiş olsun yeni gördüm yorumunuzu. ben hala kist sorunumu çözemedim. randevu bulamıyorum. özelde film çektirdim beğenmediler, araştırma hastanesine yolladılar 15 güne anca randevu buldum. daha sonra doktor tomografi istedi onun için de 15 gün sonraya gün verdiler. geçen hafta çektirdim bugünden için raporumun çıkacağını söylediler. araştırma hastanesinin çene cerrahını önerdiler oradan randevu almak zaten bi ölüm.bekliyorum hala dediğiniz gibi randevular kapalı.... sizde bir gelişme var mı randevu buldunuz mu?
Ben üniversite de randevu bulamadım , şehir hastanesine gösterdim kanal tedavisi dedi ,sonra özele gittim içim rahat etmedi ,o da aynı şekilde kanal tedavisi önerdi ben şu an antibiyotik kullanıyorum ,ayrıyeten 2 tane 20 lik dişim gömülü o da ağrı yapıyor ,hepsinin ağrısı birbirine karıştı .. ben de üniversite de bulursam orda yaptırmak istiyorum ,size de çok geçmiş olsun

hayat55_

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2022
1
0
29
Merhabalar, uzun zamandır dişçiye gitmiyordum artık ağrılara dayanamadım ve devlet acile gittim. antibiyotik verdi ve çekim olacak dedi. içim rahat etmedi özele gittim. çekerim dişini ama önce bi film alalım dediler. iyi ki de demişler. arkadaşlar, sinir kanalına çok yakın bi yerde 1cmlik diş kistim çıktı. yaşadığım yerde bir özel cerrah önerdi doktorum.ameliyat olman lazım dediler. sanırım çok korkuyorum. diş kisti aldıran oldu mu hiç? süreç nedir tecrübelerinize ihtiyacım var :KK43:
Merhaba acaba ameliyat oldunuzmu