Diş teli tedavisinden sonra dişin arkasına takılan tel ?

Eflatuunn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2018
390
239
22
Diş teli taktıranlar varmı aranızda ben iki yıl tel tedavisi gördüm doktorm dişlerimin arkasına tel taktı ömür boyu duracak demişti. Tedavi biteli bir yıl oldu yanlız tel sert birşey yerken kırıldı ve çıktı. Dişlerim bozulur mu gidip teli tekrar mı taktırmak gerekiyor. Taktirmasam sorun olur mu ?

incirzeytin

sus, cahilliğin içinde kalsın..
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2016
419
1.390
Benim de telim kırılmıştı ve evet bozuldu dişim geri gitmişti:olamaz::olamaz: 2 ay kadar tekrar kullandım diş teli. Yani 10 yıldır arka tellerim var işte bir kere kırıldı.

tiniminihaniim

H a y a t ı n R e n g i 🅱️ 🌈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
381
1.091
30
Tekrar doktorunzla bir görüşün o kadar sene tedavi olmuşsunz boşa gitmesin yapısı bozulabilir geçmiş olsun ☺️

saskito_

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2018
2.373
3.603
Diş teli taktıranlar varmı aranızda ben iki yıl tel tedavisi gördüm doktorm dişlerimin arkasına tel taktı ömür boyu duracak demişti. Tedavi biteli bir yıl oldu yanlız tel sert birşey yerken kırıldı ve çıktı. Dişlerim bozulur mu gidip teli tekrar mı taktırmak gerekiyor. Taktirmasam sorun olur mu ?
Ben de tedavi görmüştüm. Teller çıkalı 8 sene oldu. Hala var ben de alıştım. Muhakkak taktırın o kadar tedavi görmüşsünüz, boşa gitmesin.

cutiemaccute

Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
7 Mayıs 2020
195
681
Kesin düzelttirin. Benim de dört senedir falan var iç telim, varlığını bile unutuyorum. Ama o tel takılmayan arkadaşlarımın ön dişleri heeep bozuldu.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :48.4 Kg. Şimdiki Kilom :48.0 Kg.

Lets go

En güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımız..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
7.705
8.710
Ben de diş teli taktırmıştim fakat o zamanlar sizin bahsettiğiniz arkaya takılan telden takilmiyirdu, aparat geçiriliyordu dişlere..onları da düzenli takmayınca dişlerimde biraz bozulma oldu ilk şekline dönmese de..keşke o dediğiniz tel olsaymis kırılsa bile gider taktırirdim yine

Bosvakit

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2020
1
1
38
Açılın ben diş hekimiyim :p Evet diğer arkadaşların dediği gibi olabildiğince erken retainer dediğimiz iç teli yeniletmeniz lazım yoksa geriye dönüş olur.

kedi cicegi

Pisces
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2016
1.207
2.264
Benim birkaç kere kırıldı telim doktoruma gittim tekrar taktı. Benim de 5 buçuk senedir duruyor varlığını bile unuttum. Acilen taktırmanız lazım tekrar yoksa dişleriniz eskiye dönmeye başlar

pembepepe08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
3.179
4.076
Bende 4 senedir duruyor.Alt kısma taktı sadece.Üst kısım bir tık bozuldu ama alt kısım duruyor olduğu gibi. Bence taktırın tekrardan tedavi boşa gider.

Hypios

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2020
112
357
O dediğiniz retainer, bende 10 senedir var, yapışkan dişten ayrılınca hemen diş yerinden oynuyor ve diğer dişlerde etkileniyor,sonradan yapıştırınca bile siller eskisi gibi olmuyor malesef.
Belli bir genetik yapımız var, müdahaleye ara verince orjinal haline dönmeye çalışıyor.

Papatyaa_35

Seni tanıdıktan sonra şiirler anlamlı geldi.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2014
272
147
2009 yılından beri duruyor arkaya takılan telim benimde. Üst dişlerime plak vermişti düzenli takmadığım için maalesef biraz bozulma oldu vakit kaybetmeden taktırın yine bence.

kirpapatyasi44

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
96
144
21
Hemen gitmelisiniz