Dişçi korkusunu yenemiyorum!

Krissi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2016
3.000
2.221
33
kızlar iyi akşamlar. Benim sorunum dişçi korkusu. Eminim %80 herkeste vardır. Ancak ben o kadar korkuyorum ki resmen 2 senedir çıkamayıp yarıda kalan 20lik 2 dişimi bekleterek çeneme zarar veriyorum . Üstelik 2 senenin sonunda ilk defa bugün zonklamaya başladı. Ve sanırım benden bu kadar diyerek o da isyanlarda.
Bu pandeminin ortasında beni rezil edeceğinden hep korkuyordum öyle de oldu. Yarına özelden randevu aldım ilk muayeneme ggideceğim. Devlette çok titiz çalışmadıklarını 20liklerin ayrı özen gerektirdiğini duymuştum. Zaten devlette randevu yok mecburum artık kendi mahallemdeki bir klinikten yardım almaya..
benim sorum şu ki; çok sancılı bir çekim mi oluyor bu gömülü yarısı çıkmış 20likler? Kaç saatte çekiliyor ortalama? sonrası toparlanma süresi çok mu uzuyor ayrı bir bakım mı gerektiriyor normal çekimlerden?

bugün bana uyku yok kkorkudan uykuya da geçemem artık. Sanki o iğne beni uyuşturmuyor, her şeyi hissediyorum bütün acıları gibi geliyor. Dehşet bir panik halindeyim dua edin 😔😔😔

kızlar iyi akşamlar. Benim sorunum dişçi korkusu. Eminim %80 herkeste vardır. Ancak ben o kadar korkuyorum ki resmen 2 senedir çıkamayıp yarıda kalan 20lik 2 dişimi bekleterek çeneme zarar veriyorum . Üstelik 2 senenin sonunda ilk defa bugün zonklamaya başladı. Ve sanırım benden bu kadar diyerek o da isyanlarda.
Bu pandeminin ortasında beni rezil edeceğinden hep korkuyordum öyle de oldu. Yarına özelden randevu aldım ilk muayeneme ggideceğim. Devlette çok titiz çalışmadıklarını 20liklerin ayrı özen gerektirdiğini duymuştum. Zaten devlette randevu yok mecburum artık kendi mahallemdeki bir klinikten yardım almaya..
benim sorum şu ki; çok sancılı bir çekim mi oluyor bu gömülü yarısı çıkmış 20likler? Kaç saatte çekiliyor ortalama? sonrası toparlanma süresi çok mu uzuyor ayrı bir bakım mı gerektiriyor normal çekimlerden?

bugün bana uyku yok kkorkudan uykuya da geçemem artık. Sanki o iğne beni uyuşturmuyor, her şeyi hissediyorum bütün acıları gibi geliyor. Dehşet bir panik halindeyim dua edin 😔😔😔
geçmiş olsun ben o 20 liklerden ve dişçi korkusundan yıllarca çektim gittiğim dış dr larinin hatti yok hiç biri güven vermiyordu o koltuğa oturmadan çıkıp gidiyordum ve sağlıklı dişlerimde çürümeye başlamıştı enson Allah karşıma bir doktor çıkardı anestezi ile hem 20 liklerimden kurtuldum hemde aynı anda implant yaptı imkanınız varsa özele gidin anestezi ile aldırın biran önce kurtulun diş ağrısı çok zor

Dunyada benden korkak biri var midir bilmiyorum.kan verirken bile ecel terleri dokuyorum ama disciden zerre korkmuyorum.cunku uyusturuyor ve sonra hicbirsey hissetmiyorum.bana kalsa herseyde beni uyustursunlar.zamaninda ayni anda 6 disime dolgu yaptirdim zerre korkmadim.kanal yaptirdim yine hic korkmadim.

Ben bugün 20lik dişimi çektirdim ama benimki tam cikmisti kökten enfeksiyon ölmüş birini geçen hafta ikincisini bugün çektirdim ben panik atak hastasıyım ayrıca kronik ürtikerim var verdiği morfin alerji yapabilirdi ama koltuğa oturdum sadece iğneyi yaparken biraz diyuyosunuz uyustuktan sonra bişey yok hatta uyusmazda canınız yanarsa tekrar iğne yapılıyor çekildikten sonra dikiş atılabilir size korkmayın o da çabuk iyileşiyormus cikitiktan yarım saat sonra orda ki gazlı bezin alın uyuşukluk geçene kadar boaeybyeyip içmeyin yuksek yastıkla dinlenebilirsiniz sulu ve ılık beslenin iki gün ağrı kesici alın mutlaka bu kadar birde ilkgun tukurmeyin bu kadar korkacak bişey yok emin olun geçmiş olsun

Benim 20liklerim çok kolay çıkmıştı. Hatta doktor bile şaşırmıştı zamanında :KK70: Bence diş hekimleri normal doktorlardan çok çok daha sabırlı ve anlayışlı yaklaşıyor. Özelde doktorlar genelde hep size soru sorarak ilerler. Canın acıyor mu ya da ağrın var mı tarzı soruları sık sık soruyorlar ve siz kendinizi rahatsız hissettiğiniz an 10 saniyelik molalar veriyorlar. Hiç korkmayın yani

Ben canı tatli biri degilimdir ama dişçiyle ilgili oldukca kotu anilarim oldugundan diş hekimine gitmeyi uzzzuuuuuun sure ertelemiştim. Bu bana agir patladi soyleyeyim, ertelemek asla cozum degil cok daha kotu operasyonlara mecbur kalirsiniz.

Ben 20lik cekim de dahil bir çok işlem yaptirdim ama oyle asiri sancili bir durum olmadi.
Once coook tatli, sabirli doktorlar buldum ve guvendim cidden doktor çok onemli.
Hala o dişci koltuguna otururken bir gerginlik oluyor ama gercekten asiriii olan korkumu buyuk olcude yendim diyebilirim ve bu doktorlarim sayesinde oldu.

Gomulu 2 yirmilik disimi ayni anda aldirdim
Kac saatmi? Sanirim yarim saat falan surmustu. Dis etini kesiyo disi cekiyo dikiyo bitti
Lokal anestezi oluyosun, dua etki anesteziye karsi bi reaksiyon vermiyosun
Vucudumn resmen anesteziyi red ediyo. Dogumda catir catir herseyi hissettim. Gecen discide 2kez anestezi vurulmama ragmen tutmadi 15dklik bi isdi ellerimi sktim.
Bak hala ayaktayim yasiyorum :)

geçmiş olsun ben o 20 liklerden ve dişçi korkusundan yıllarca çektim gittiğim dış dr larinin hatti yok hiç biri güven vermiyordu o koltuğa oturmadan çıkıp gidiyordum ve sağlıklı dişlerimde çürümeye başlamıştı enson Allah karşıma bir doktor çıkardı anestezi ile hem 20 liklerimden kurtuldum hemde aynı anda implant yaptı imkanınız varsa özele gidin anestezi ile aldırın biran önce kurtulun diş ağrısı çok zor
aanesteziden kastınız genel anestezi mi? Lokal zate iğne yapıyor. Ama ben yine de her acıyı hissediyorum gibi sürekli ağlıyorum o koltukta ve doktorlar çok panik olup süreci uzatıyor.

Ben disciden korkmam, şu bir senede de 2 ameliyat, 2 dikiş alma, çekim,kanal,dolgu derken zırt pırt dişçi koltuğuna oturdum.
Şunu diyeyim tüm korkanlara ; diş uyusmadan işlem yapmak diye bir şey yok. Gerekirse bes iğne yapıyorlar, yine de tüm hislerin uyusunca işleme başlıyorlar. Yani olay anında zaten hissetmiyorsun ki...benim ameliyatlarımin her biri bir saat sürmüştü. Tüm diş etimi açıp içini temizleyip geri dikmislerdi falan. Onu bile hissetmedim, discimin,yardımcısının kaşlarını izledim,içimden şarkı söyledim derken bitti gitti hissetmeden:)
Yani dişçi korkusuna gerek yok. En fazla ilk iğneden korkulur,çünkü devamında hissetmiyorsun bile hiç bir sey
Yirmilik hikayesine gelince...bizim insanlarımiz abartmayi çok sever. Adet ağrısını, asker anısını, ilk gece yaşadıklarını, normal doğumunu,sezaryanini bir anlatir, sanki korku filmi anlatıyor:)) yirmilik dış de bunun gibi... Ben de salaklık edip gitmeden yorumları okudum ekşi sözlük yorumlari,YouTube yorumları falan... 'bismillah' dedim,girdim. Adam uyuşturucu iğne yapıp beni beklemem üzere gönderdi. İki dakikaya çağırdı, 'uyusmadi daha' dedim, 'dur bir de ben bakayim' dedi. Ben Dişime iki vurup 'hissettin mi?' diyecek sandım, o sırada adam bir güçle çekti yirmilik dişimi (benimkisi çıkmıştı. Ama sonra çürümüştü,tutacak yeri kalmamıştı) . Yani gidişim, çekilişi toplam 5 dakika belki sürmüştür:)
Sizinki de büyük ihtimal böyle olur. En kötü, her şey bittikten sonra bol bol ağrı kesici içersin, birkaç güne sızısı da kalmaz zaten:)

aanesteziden kastınız genel anestezi mi? Lokal zate iğne yapıyor. Ama ben yine de her acıyı hissediyorum gibi
Ben bugün 20lik dişimi çektirdim ama benimki tam cikmisti kökten enfeksiyon ölmüş birini geçen hafta ikincisini bugün çektirdim ben panik atak hastasıyım ayrıca kronik ürtikerim var verdiği morfin alerji yapabilirdi ama koltuğa oturdum sadece iğneyi yaparken biraz diyuyosunuz uyustuktan sonra bişey yok hatta uyusmazda canınız yanarsa tekrar iğne yapılıyor çekildikten sonra dikiş atılabilir size korkmayın o da çabuk iyileşiyormus cikitiktan yarım saat sonra orda ki gazlı bezin alın uyuşukluk geçene kadar boaeybyeyip içmeyin yuksek yastıkla dinlenebilirsiniz sulu ve ılık beslenin iki gün ağrı kesici alın mutlaka bu kadar birde ilkgun tukurmeyin bu kadar korkacak bişey yok emin olun geçmiş olsun
o iğne gerçekten hissettirmiyor mu ya? Sanki ben genel olarak uyumadığım sürece her şeyi hissedeceğim gibi geliyor şimdiden terlemeye başladım.

Benim 20liklerim çok kolay çıkmıştı. Hatta doktor bile şaşırmıştı zamanında :KK70: Bence diş hekimleri normal doktorlardan çok çok daha sabırlı ve anlayışlı yaklaşıyor. Özelde doktorlar genelde hep size soru sorarak ilerler. Canın acıyor mu ya da ağrın var mı tarzı soruları sık sık soruyorlar ve siz kendinizi rahatsız hissettiğiniz an 10 saniyelik molalar veriyorlar. Hiç korkmayın yani
şu an pandemi sürecinde olduğu ve kapanma olduğu için iyi doktoru çok arayıp bulmak şansım yok. Küçük bir kızım var evimin yakınında olan bir kliniği tercih ettim yarın ilk muayene olacak. Doktor kim nasıl biri bilmiyorum telefonla randevu aldım yarın tanışacağım. Umarım rahatlatan ve beni gerçekten çekebilecek bir hekim olur. Kovulmak istemiyorum 😔

Ben disciden korkmam, şu bir senede de 2 ameliyat, 2 dikiş alma, çekim,kanal,dolgu derken zırt pırt dişçi koltuğuna oturdum.
Şunu diyeyim tüm korkanlara ; diş uyusmadan işlem yapmak diye bir şey yok. Gerekirse bes iğne yapıyorlar, yine de tüm hislerin uyusunca işleme başlıyorlar. Yani olay anında zaten hissetmiyorsun ki...benim ameliyatlarımin her biri bir saat sürmüştü. Tüm diş etimi açıp içini temizleyip geri dikmislerdi falan. Onu bile hissetmedim, discimin,yardımcısının kaşlarını izledim,içimden şarkı söyledim derken bitti gitti hissetmeden:)
Yani dişçi korkusuna gerek yok. En fazla ilk iğneden korkulur,çünkü devamında hissetmiyorsun bile hiç bir sey
Yirmilik hikayesine gelince...bizim insanlarımiz abartmayi çok sever. Adet ağrısını, asker anısını, ilk gece yaşadıklarını, normal doğumunu,sezaryanini bir anlatir, sanki korku filmi anlatıyor:)) yirmilik dış de bunun gibi... Ben de salaklık edip gitmeden yorumları okudum ekşi sözlük yorumlari,YouTube yorumları falan... 'bismillah' dedim,girdim. Adam uyuşturucu iğne yapıp beni beklemem üzere gönderdi. İki dakikaya çağırdı, 'uyusmadi daha' dedim, 'dur bir de ben bakayim' dedi. Ben Dişime iki vurup 'hissettin mi?' diyecek sandım, o sırada adam bir güçle çekti yirmilik dişimi (benimkisi çıkmıştı. Ama sonra çürümüştü,tutacak yeri kalmamıştı) . Yani gidişim, çekilişi toplam 5 dakika belki sürmüştür:)
Sizinki de büyük ihtimal böyle olur. En kötü, her şey bittikten sonra bol bol ağrı kesici içersin, birkaç güne sızısı da kalmaz zaten:)
sonrasında hissedeceğim ağrı beni ilgilendirmiyor açıkcası 😊 olay anında hissetmesem bana yeter sonra evime gider paşa paşa ağrımı çekerim dert değil. O koltuk ve o işlem yaparken duyacaklarım beni şimdiden geriyor. İğne ciddi anlamda uyuşturuyor sanırım. Ben gerçekten bu yaşa kadar hiç canımı yalan bir diş operasyonu geçirmedim. O yüzden net olarak hatırladığım bir anım yok. Ama sanırım bu 20lik baba büyük bir anı bırakacak. 2 senedir rezil etti beni.

SOn bir aydır her gece rüyamda diş çektiriyorum ya da dişlerim dökülüyor. Sabah ağlayarak kalkıyorum.

Benim 20 ilk dişler çıktı ve hiç ağrımadan. Şimdide altta çıkıyor sanırım. Herkes çektirmek zorunda mı? Yorumlarda herkes çektirmiş fakat ben çok memnunum korktum şu an diş kaybı bana organ kaybı gibi geliyor önemli bir şey bence

Şunu diyeyim tüm korkanlara ; diş uyusmadan işlem yapmak diye bir şey yok. Gerekirse bes iğne yapıyorlar,
yine de tüm hislerin uyusunca işleme başlıyorlar. Yani olay anında zaten hissetmiyorsun ki...benim ameliyatlarımin her biri bir saat sürmüştü. Tüm diş etimi açıp içini temizleyip geri dikmislerdi falan. Onu bile hissetmedim, discimin,yardımcısının kaşlarını izledim,içimden şarkı söyledim derken bitti gitti hissetmeden:)
:stop:konu sahibini korkutmak istemiyorum ama illaki uyusmuyi bazi benim gibi spesyal insanlarda :KK53:
2 kez igne vurmasina ragmen uyusmadi 1hafta sonra gel dedi, cunku paracetamol icmistim disciye giderken
Gittigimde yine 2kez yapti banamisin demedi
Ama dedigim gibi ben spesyalim :KK70:
Dogumda epidural vurundum yarim saat sonrz etkisi gecti okadar tuhafim iste

Diş hekimi korkusunu hiç anlamıyorum, ortalamaya vurulunca en az gidilenlerden birisi maalesef.
Vızt, bızt sesleri sanırım ürkütüyor insanları, uzanır halde olduğu için de hakim değil olaya, ondan galiba.

En korkulmaması gereken dal halbuki, en fazla der ki kanal tedavisi yapacağız, çürük başlangıcı var vs. Diğer branşlarda kanser başlangıcı deme riski bile var ( yeni korku kategorisi açıldı) :KK53:

Hiç korkmayın, hissedeceğiniz şey acı değil, baskı hissi olur en fazla, merak etmeyin.
Bir de çıktığınızda uyuşturucu etkisi geçmemiş olacaktır büyük ihtimalle, botoxlardan kendi salyasını hissetmeyen Ajda Pekkan gibi gezersiniz ama maske olduğu için kimse görmez :KK70:

Benim 20 ilk dişler çıktı ve hiç ağrımadan. Şimdide altta çıkıyor sanırım. Herkes çektirmek zorunda mı? Yorumlarda herkes çektirmiş fakat ben çok memnunum korktum şu an diş kaybı bana organ kaybı gibi geliyor önemli bir şey bence

Benim çektirmedigim ve kullandigim 20lik dişlerim var. Çekilen 20lik problem cikariyorsa cekiliyor genelde ve benim bir tanesi o şekilce cekilmek zorunda kalindi. Sorun yoksa kullaniyorsun.

Dişle ilgili okadar çok işlem yaptırdım ki hala yenemiyorm korkumu 😓 tekrar gitmem gerek ama korkumdan gidemiyorum.
Ama şöyle bi şeyde var gittikten sonra keşke daha önce gitseydim oldu bitti diyorum.
Ertelemeyin, hepi topu yarım saat sürecektir

Benim çektirmedigim ve kullandigim 20lik dişlerim var. Çekilen 20lik problem cikariyorsa cekiliyor genelde ve benim bir tanesi o şekilce cekilmek zorunda kalindi. Sorun yoksa kullaniyorsun.
Teşekkür ederim 🥰🥰🥰

X