Dişçi korkusunu yenemiyorum!

Kanama olmadan diş etleri küretaj yapacak kadar kötü bir duruma nasıl gelebilir ki ? Hiç mi farketmediniz sıkıntı olduğunu diş etlerinizde çünkü diş eti problemi öyle görünürde bişi yokken diş etlerin berbat durumunda olamaz ki çok şaşırdım .
Hiç kanama yoktu. Onu geç ağrı sızı bile yoktu. Görünürde de normal pembelige sahipti, dişeti çekilmesi falan da olmazdı hiç.
Ama operasyonda önce elimde filmimle birkaç ayrı doktora gittim, fiyat vs danismaya. Hepsi aynı vehametten bahsetti. Hatta şeffaf aparey takmak istiyorum , ama bu diş etleriyle belki yapamayacağımı soylediler..
Buradan kamu spotu olsun; her şey yolunda da olsa yılda bir diş doktoruna muayeneye gidin (zaten muayane ücretsiz). Geciktikce her şey daha kötü olabiliyor

Güler yüzlü ve işinde iyi bir diş hekimi seçin. İstemediğiniz bir şeyi yapmayacağına güvenirseniz korkunuz azalır.

Bir de katılmayanlar olacaktır bana ama kesinlikle tavsiye ediyorum, diş tedavilerinde biraz nazlı olmak gerekiyor. Hekiminizle çekinmeden iletişim kurun. Canınız acırsa, hoşunuza gitmeyen bir şey olursa muuutttttlaka söyleyin. Tepki verin. Bu kadar acıyı çekerim falan demeyin sakın. Ben benzer bir hatayı yaptım, hayatımın en kötü deneyimiydi

Yarısı çıkmışsa çok zor olmaz ameliyat gibi olmaz. Zaten diş çekiminden sonra antibiyotik ve ağrı kesici verirler. İlk 3 gün biraz sızısı olur sonrasında geçer.

Gömülü diş ise tam bir sürpriz. Normalde 7-10 gün arası iyileşir iyi bir cerrah denk gelirseniz.
Ben çok iyi bir doktora gittim ancak yapım itibariyle benim çok zor geçti. O dönem ani kilo vermiştim yoksa hızlı geçerdi.

kızlar iyi akşamlar. Benim sorunum dişçi korkusu. Eminim %80 herkeste vardır. Ancak ben o kadar korkuyorum ki resmen 2 senedir çıkamayıp yarıda kalan 20lik 2 dişimi bekleterek çeneme zarar veriyorum . Üstelik 2 senenin sonunda ilk defa bugün zonklamaya başladı. Ve sanırım benden bu kadar diyerek o da isyanlarda.
Bu pandeminin ortasında beni rezil edeceğinden hep korkuyordum öyle de oldu. Yarına özelden randevu aldım ilk muayeneme ggideceğim. Devlette çok titiz çalışmadıklarını 20liklerin ayrı özen gerektirdiğini duymuştum. Zaten devlette randevu yok mecburum artık kendi mahallemdeki bir klinikten yardım almaya..
benim sorum şu ki; çok sancılı bir çekim mi oluyor bu gömülü yarısı çıkmış 20likler? Kaç saatte çekiliyor ortalama? sonrası toparlanma süresi çok mu uzuyor ayrı bir bakım mı gerektiriyor normal çekimlerden?

bugün bana uyku yok kkorkudan uykuya da geçemem artık. Sanki o iğne beni uyuşturmuyor, her şeyi hissediyorum bütün acıları gibi geliyor. Dehşet bir panik halindeyim dua edin 😔😔😔
Ölümüne korkuyordum bende kırık bir dişim vardı ikidebir iltihap olup yüzümü gözümü şişiriyordu acısı da beterdi yıllarca korkudan gidemedim en son arkadaşım sürükleyerek kendi doktoruna götürdü en ufak acı hissetmedim boşuna korkmuşum yıllardır ben de doktor iğneyi yaptı uyuşmadı bu diyip durdum 3 kere enjekte ediyormuş gibi yapmış :KK70: çünkü uyuşmuştu yani korkudan anlamıyosun ama en son geçmiş olsun dedi ben bitti mi ya filan diye şoka uğramıştım cidden en ufak bişey anlamadım

Benim de yarışı çıkan dişim çekildi.
Saatler değildi yarım saat içerisinde girip çıktım aşağı yukarı.

Çekim sırasında bir ağrı olmadı çünkü zaten uyuşuk oluyor.
İğneyi de gözümü kapatıp bekledim ve özellikle aletlere doktorun naptığına bakmadım.

Ağrı oldu ama iltihap ağrısını da bildiğim için şükürlük bir ağrıydı benim için.
Zaten ilaç kesmişti.
Geceleri de hiç sıkıntı yaşamadım hep uyuyabildim şükür.
Benim tek problemim bir süre ağzımı çok az açabilmemdi.
1 hafta sonra dikişler alınınca ciddi bir rahatlama oldu onda da.

Dünyanın en kolay şeyi değil evet ama emin olun diş ağrısının yanında ufak kalıyor.

Bende çektirirken değil çektirdikten sonrası için korkanlardanım.

Bende 2 sene önce çektirdim mecburen kırılmıştı 3 gün yemek yiyemedim kanadı ödüm koptu hep öyle kalıcam diye çok korktum tek iğne yetmemişti ikinci iğneyi yapmıştı ama çekerken hissetmiyorsun AA bitti mi diyon sun hatta

şimdi başka bir dişim ile başım dertte randevu alıp alıp iptal ediyorum dolgu sökülecek sinirleri alınıp yine dolgu olacak off offf

kızlar iyi akşamlar. Benim sorunum dişçi korkusu. Eminim %80 herkeste vardır. Ancak ben o kadar korkuyorum ki resmen 2 senedir çıkamayıp yarıda kalan 20lik 2 dişimi bekleterek çeneme zarar veriyorum . Üstelik 2 senenin sonunda ilk defa bugün zonklamaya başladı. Ve sanırım benden bu kadar diyerek o da isyanlarda.
Bu pandeminin ortasında beni rezil edeceğinden hep korkuyordum öyle de oldu. Yarına özelden randevu aldım ilk muayeneme ggideceğim. Devlette çok titiz çalışmadıklarını 20liklerin ayrı özen gerektirdiğini duymuştum. Zaten devlette randevu yok mecburum artık kendi mahallemdeki bir klinikten yardım almaya..
benim sorum şu ki; çok sancılı bir çekim mi oluyor bu gömülü yarısı çıkmış 20likler? Kaç saatte çekiliyor ortalama? sonrası toparlanma süresi çok mu uzuyor ayrı bir bakım mı gerektiriyor normal çekimlerden?

bugün bana uyku yok kkorkudan uykuya da geçemem artık. Sanki o iğne beni uyuşturmuyor, her şeyi hissediyorum bütün acıları gibi geliyor. Dehşet bir panik halindeyim dua edin 😔😔😔
Korkacak hiç bişey yok başıma bela olan bi çok dişçi tarafından biz çekemeyiz tabiri caizse kazıya kazıya çıkarılması gereken biş diş olduğunu söyleyip çene cerrahına yönlendirilmiştim. Dişim parçalana parçalana çıkarılmıştı. Acı hissi hiç yaşamadım. Sadece kanamam saatlerce sürmüştü.

bilmiyorum gittiniz mi ama güzel anı yazayım diye yazıyorum

alt yirmilik dişlerim çıkmadı

gömülü mü acaba diye film çektirdiğimde alt çenemde hiç olmadıkları ortaya çıktı

sonra üsttekiler çıkıp uzamaya başladılar, yanağıma batmaya alttaki dişlerimin üstüne dokunmaya başladılar

doktora gittim altı boş olduğu için uzama yapabilir çekelim dedi

sapasağlam yani ağrısı sızısı, çürüğü olmayan iki yirmi yaş dişimi de ben kendi istek ve iradem ile çektirdim

ne acısını hatırlarım ne de yeme içme problemini

geçmiş olsun

Dişçiden çok korkan biri olarak sana diyebilirim ki

Korkma en çok 1 saat canın acır sonra geçer , bir ömür çekmekten iyidir.

Konuyu ben yazdım sandım 😂 benim dişçi korkum yok genel olarak dolgu, çekim vs hep yaptırdım bugüne kadar. Amaaaa bende de tamamen gömülü halde 20lik var nur topu gibi. 6 sene falan olmuştur çekilmesi lazım diye söylediler. Bu işlemden deli gibi korkuyorum. Gömülü diş fobisi resmen 🤦🏻‍♀️ bende şu ana kadar ağrı vs yapmadı ama biliyorum ki bir gün o gün gelecek..
Ne yapicaz nasıl aşıcaz bu durumu bilmiyorum..

2 defa dış ameliyatı oldum.20 lik dişlerim çekildi.yarım saat sürüyor ama ınan uyuştuğu için hiçbirşey anlamıyorsun.dikiş atıyorlar onu da farketmiyorsun..

merhaba kızlar. Korkunçlu bir günün sonundan bildiriyorum.
Film çekildi, üst iki 20lik çekilmesi gerekiyor zaten ağrıyordu evet. Ama ağrı yapana öncelik vererek çekim. Sonrasında bir dişimin dolgusu kırılmış 🥲 kırılmış diyorum ama biliyordum sadece onu çok geri plana atmıştım 🤭 meğerse öncelik sırasındaymış..

Fiyatta anlaştık ve cuma gününe randevu alıp çıktım. Arabaya bindim eşim saçmalama neyi erteliyorum çektir kurtul hadi dedi elimden tutup kliniğe geri soktu. Sonuç çektirdim 🥲🥲

hissettim mi evet hissettim çok bağırdım acıdı dedim. Ama dikişsiz ve 5 dakikada temiz bir çekim oldu. Darısı diğerine o zamana kadar kafada kurmaya devam 🤭😔

İse başladigim ilk gun 20 lik dişler hepsi ağrıya başladı.Mecbur gittim 3 tanesi çekildi tabi hafta ile aynı anda değil.Rontgen var korkmayın yani bakıyorlar köküne.Ben sorun yaşamadım şükür ama bir tane kaldı yarışı gitti pandemiden randevu yok ağrıyor.Gecmis olsun.

X