dişi köpek kısırlaştırılması..

manikkk

Guru
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2013
2.152
2.289
2 buçuk yaşında kızım var bugün veterinerle görüştüm fiyatta anlaştım bu hafta kısırlaştırmayı planlıyorum zaten karantinada olduğumuz için daha iyi ilgilenebilicem en iyi boşluk buydu sanırım.
veteriner 1 gün yatış ve antibiyotiklerle 400 lira fiyat verdi
uygun olduğunu düşünüyorum (kıbrıstayım)
sizler dişi köpeklerinizi kaça kısırlaştırdınız veya fiyatı hakkında bilginiz var mı ?
bide bakımı nasıl olacak ne kadar sürede toparlar? pansuman vs. yapmalı mıyım dikişe bakmaktan çok korkuyorum
kızım yabancılara çok havlıyor bi cafede oturamıyoruz her an tetikteyiz, yolda yürürken bile insanların üstüne atlamaya çalışıyor pek sosyalleşemedi o konuda ne yazık ki. bu huyu değişir mi?

Kısırlaştırma hakkında bilgim yok ama havlama asabiyet sorunu kisirlasinca azalır diye umuyorum. Hâlâ devam ederse iyi bir eğitimle çözülecek bir konu. Cinsi nedir

400 tl çok iyi fiyat vermiş.
Hemen toparlar, insan ameliyatı gibi düşünmeyin.
Yabancılara havlaması da iyi bir şey aslında, korumacı bir köpek demek ki.
Ben sizin yerinizde olsam bu huyunu bastırmam.
Benim dana da yabancı sevmez ve şimdiye kadar 2 kere hırsızdan korudu bizi.

Ne güzel ya . Bizim ki olsa hırsızın üstüne atlar beni sev diye kuyruk sallar .

Ne güzel ya . Bizim ki olsa hırsızın üstüne atlar beni sev diye kuyruk sallar .
Yok valla, ne insan seviyor ne çocuk seviyor, kısacası yabancı sevmiyor.
Kendini paralarcasına havladığı her insan sıkıntılı çıktı ama. Mesela birinde arkadaşıma gittik, evde ustalar var, birine sürekli havlıyor, mümkün değil zapt edemedim. Boğazı parçalanacak artık havlamaktan hırlamaktan. Sonra öğrendik ki adamın sabıkası varmış. Karışmıyoruz artık, saldık küçük enişteyi :dondurma:

Yok valla, ne insan seviyor ne çocuk seviyor, kısacası yabancı sevmiyor.
Kendini paralarcasına havladığı her insan sıkıntılı çıktı ama. Mesela birinde arkadaşıma gittik, evde ustalar var, birine sürekli havlıyor, mümkün değil zapt edemedim. Boğazı parçalanacak artık havlamaktan hırlamaktan. Sonra öğrendik ki adamın sabıkası varmış. Karışmıyoruz artık, saldık küçük enişteyi :dondurma:
Ulaaa yerim o küçük enişteyi. Hissediyorlar işte minnoslar

Kısırlaştırma hakkında bilgim yok ama havlama asabiyet sorunu kisirlasinca azalır diye umuyorum. Hâlâ devam ederse iyi bir eğitimle çözülecek bir konu. Cinsi nedir
sokakta bulundu kırma ama anne-bana biri cins belli. vet hekimler rus finosu diyor
eğitim için de çiftliğe vermeyi düşündüm ama hem bunun için bütçem yok hem de 1 ay ayrı kalamam sanırım

ya yerinde havlasa tamam ama yolda yürürken yanımızdan insan geçemiyor, yürüyüşlere çıkarken rezil ediyor insanı
cafede oturamıyoruz müşterilere havlıyor rahatsız ediyor, eve bırakmak da istemiyorum
sosyal hayatımı da etkiliyor yani
evde bıraksam olmuyor dışarı çıkarsam olmuyor :KK53:

sokakta bulundu kırma ama anne-bana biri cins belli. vet hekimler rus finosu diyor
eğitim için de çiftliğe vermeyi düşündüm ama hem bunun için bütçem yok hem de 1 ay ayrı kalamam sanırım

ya yerinde havlasa tamam ama yolda yürürken yanımızdan insan geçemiyor, yürüyüşlere çıkarken rezil ediyor insanı
cafede oturamıyoruz müşterilere havlıyor rahatsız ediyor, eve bırakmak da istemiyorum
sosyal hayatımı da etkiliyor bi nevi
Eğitimcilere asla güvenmeyin canları psikopat gibi dövüyorlar. YouTube da bi beyefendi var o pozitif eğitim hakkında videolar çekiyor eminim çok yararlı olur bizde çok çok işe yaradı

sosyal hayatımı da etkiliyor bi nevi
Çiftliğe falan vermeyin, sakın, asla, kat'a. Uzun uzun sebep yazmayayım, vermeyin.
Alışma sürecinde de olabilir, sokakta bulduk diyorsunuz, beler yaşadı bilmiyorsunuz ki.
Yavaş yavaş öğretirsiniz, gereksiz yapıyorsa sertçe hayır deyin, ama sakın vurma, sarsma gibi şeyler yapmayın. Hayır kelimesini ve anlamını öğrenmeleri rahat oluyor (gülerek, gevşek kurallarla olmaz tabii, kesin olmalısınız)

Eğitimcilere asla güvenmeyin canları psikopat gibi dövüyorlar. YouTube da bi beyefendi var o pozitif eğitim hakkında videolar çekiyor eminim çok yararlı olur bizde çok çok işe yaradı
2 buçuk yaştan sonra etkili olur mu sizce
çünkü otur-kalk komutlarını bile karıştırıyor.
çok güzel öğretmiştim ama otur diyince yatıyor yat diyince oturuyor mesela:rolleyes:

Çiftliğe falan vermeyin, sakın, asla, kat'a. Uzun uzun sebep yazmayayım, vermeyin.
Alışma sürecinde de olabilir, sokakta bulduk diyorsunuz, beler yaşadı bilmiyorsunuz ki.
Yavaş yavaş öğretirsiniz, gereksiz yapıyorsa sertçe hayır deyin, ama sakın vurma, sarsma gibi şeyler yapmayın. Hayır kelimesini ve anlamını öğrenmeleri rahat oluyor (gülerek, gevşek kurallarla olmaz tabii, kesin olmalısınız)
5 aylıktı sahiplendiğimde, 2 senedir benimle yani
hayırı çok iyi biliyor ama dışarıda dinlemiyor asla
halbuki kızdığımda sesimi yükselttiğimde çok korkar benden ama dışarıda ağa o :KK64:

2 buçuk yaştan sonra etkili olur mu sizce
çünkü otur-kalk komutlarını bile karıştırıyor.
çok güzel öğretmiştim ama otur diyince yatıyor yat diyince oturuyor mesela:rolleyes:
Olur olur . Sadece sık sık tekrar edip pekiştirmek gerekiyor . Havhavtv yazarsanız youtube bi göz atabilirsiniz

Fiyat çok uygun, bayağı uygun hem de. Ekstra bir komplikasyon çıkmazsa kısırlaştırma ameliyatları rutin ameliyatlar zaten.

Yabancılara tepkilerinin kısırlaştırmayla pek ilgisi yok, eksik veya yanlış sosyalleşmeden kaynaklanıyordur. Nitekim kurtarılmış bir köpekmiş. Size gelmeden önce neler yaşadığını bilmek mümkün değil. Bu ancak eğitimle düzeltilebilecek bir davranış. Eğitim için de en ideali eğitmenin sizinle birlikte çalışması, çiftliğe bırakılarak yapılan eğitimler verimli gözükse de geneli bu şekilde sürmüyor, üstelik ne şekilde eğitildiğini görme imkanınız olmuyor.

Zaten sizin durumunuz bir temel itaat durumu değil, sosyalizasyon ve davranış düzeltme durumu, dolayısıyla beraber çalışmanız gerekir.

Şimdiden geçmiş olsun ufaklığa.

Fiyat çok uygun, bayağı uygun hem de. Ekstra bir komplikasyon çıkmazsa kısırlaştırma ameliyatları rutin ameliyatlar zaten.

Yabancılara tepkilerinin kısırlaştırmayla pek ilgisi yok, eksik veya yanlış sosyalleşmeden kaynaklanıyordur. Nitekim kurtarılmış bir köpekmiş. Size gelmeden önce neler yaşadığını bilmek mümkün değil. Bu ancak eğitimle düzeltilebilecek bir davranış. Eğitim için de en ideali eğitmenin sizinle birlikte çalışması, çiftliğe bırakılarak yapılan eğitimler verimli gözükse de geneli bu şekilde sürmüyor, üstelik ne şekilde eğitildiğini görme imkanınız olmuyor.

Zaten sizin durumunuz bir temel itaat durumu değil, sosyalizasyon ve davranış düzeltme durumu, dolayısıyla beraber çalışmanız gerekir.

Şimdiden geçmiş olsun ufaklığa.

kısırlaştırıldığı zaman daha uysallaşır insanlara daha sıcak davranır diye umut ediyorum

yaşını daha doldurmadığı zamanlar böyle değildi yani dışarıdayken kimseye bulaşmazdı,
eve biri geldiğinde önce havlardı ama 5 dk sonra kendini sevdirmeye başlardı
ilk adet görmesinden sonra huyları bu yönde değişti
ve eğer kendisinden kaçmazlarsa bi süre saldırganlığa devam edip sonra sıkılıp peşini bırakıyor o kişinin
korkutmayı seviyor bi nevi
halbuki alıştıktan sonra çok insan canlısı bi köpek
kavga edeni ayırmaya çalışır deli olur ilgi manyağıdır
bu havlama, yabancılara saldırma davranışının önüne nasıl geçebilirim?
yani hayır hayır diyip çekiştirmekle olmuyor laftan anlamıyor
sosyalleştirmeyi çok istiyorum ama yanına kimseyi yaklaştırmıyor
kedi köpekle sosyalleştirmek istiyorum ama çevremde hayvan sahibi kimse yok

400 TL bedava resmen.

Bizim erkek kediye kisirlastirma+bir gece konaklama 430 TL verdik Ankara'da.

Bakım kısmını bilmiyorum. Bizimki erkek olduğu için bir kesik açıp oradan halletmisler. Dikiş vs yoktu.

Dişi de biraz daha zahmetli diye biliyorum ama en fazla krem vs veriliyordur.

400 TL bedava resmen.

Bizim erkek kediye kisirlastirma+bir gece konaklama 430 TL verdik Ankara'da.

Bakım kısmını bilmiyorum. Bizimki erkek olduğu için bir kesik açıp oradan halletmisler. Dikiş vs yoktu.

Dişi de biraz daha zahmetli diye biliyorum ama en fazla krem vs veriliyordur.
bi kaç gün önce aynı şehirdeki başka bi veterinerle görüştüm
kızımı sahiplendiğim ilk zamanlar bu hekime gitmiştik daha donanımlı bi kliniği olduğu için
350 ye yapıyormuş o da ameliyatı, ama onun kliniği gidemeyeceğim bi mesafede virüsten dolayı otobüs dolmuş ulaşımı tamamen durdu çünkü
kendi veterinerimizle görüşüp indirim isteyeceğim bakalım umarım yardımcı olur
400 de olsa uygun sanırım türkiyede daha pahalıymış erkek kısırlaştırması dişiden daha ucuz oluyor çünkü
kim bilir türkiyede ne kadar derlerdi bize:rolleyes:
bide tek korkum beni kesik çizik kan vs tutuyor bayılcak gibi oluyorum
bunun derdindeyim daha çok fiyatın değilde...

kızımı sahiplendiğim ilk zamanlar bu hekime gitmiştik daha donanımlı bi kliniği olduğu için
350 ye yapıyormuş o da ameliyatı, ama onun kliniği gidemeyeceğim bi mesafede virüsten dolayı otobüs dolmuş ulaşımı tamamen durdu çünkü
400 de olsa uygun sanırım türkiyede daha pahalıymış erkek kısırlaştırması dişiden daha ucuz oluyor çünkü
Ameliyata siz girmiyosunuz ama nihayetinde :) bişey olmaz telaşlanmayin.

2 buçuk yaşında kızım var bugün veterinerle görüştüm fiyatta anlaştım bu hafta kısırlaştırmayı planlıyorum zaten karantinada olduğumuz için daha iyi ilgilenebilicem en iyi boşluk buydu sanırım.
veteriner 1 gün yatış ve antibiyotiklerle 400 lira fiyat verdi
uygun olduğunu düşünüyorum (kıbrıstayım)
sizler dişi köpeklerinizi kaça kısırlaştırdınız veya fiyatı hakkında bilginiz var mı ?
bide bakımı nasıl olacak ne kadar sürede toparlar? pansuman vs. yapmalı mıyım dikişe bakmaktan çok korkuyorum
kızım yabancılara çok havlıyor bi cafede oturamıyoruz her an tetikteyiz, yolda yürürken bile insanların üstüne atlamaya çalışıyor pek sosyalleşemedi o konuda ne yazık ki. bu huyu değişir mi?
Bir şey diyeyim mi? Acayip uyguna bulmuşsunuz. Ben erkek kedi kısırlaştırmaya 450 ödedim ki erkek olmasına rağmen yani.

ben kedi kızım için istanbul da bir klinikten fiyat aldım kan tahlilleri vs herşey içinde gazla uyutuyorlarmış ve kesi sadece birkaç cm olacakmış öyle boydan boya kesmeyeceklermiş vs vs 850 tl dediler sizin fiyat bedava

X