♥ DisiAnka'nın Diyet ve Spor Günlüğü ♥

GonulSenligim

Sen gül ki; hayat devam ediyor diyeyim ♥ ♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
6.597
12.633
Merhaba diyerek başlamak istiyorum günlüğüme :KK25:

Yaşım 28 ,boyum 1,55 . Kilo verme serüvenime 62 kilo olduğumda başladım . Ay aman ne de çokmuş peh :p Benim gibi kısa boylu olunca 62 kg baya baya tombalak duruyor . Boyu kısa olanlar bilir :KK19:
Neyse yediklerime dikkat ederek 54 kiloya kadar indim. Sonra burada oldukça fazla takıldım 1 sene hatta 1,5 sene kadar. Kiloyu korudum yani. daha doğrusu mecburen korudum çünkü kilo takıldı veremedim. Veremeyince tabi ki direncim kırıldı ve tekrar hunharca yemeye başladım :KK70: Ee sonuç tekrar 57,5 kiloyu gördüm. 2,5 ay evvel tekrar kilo verme isteği ve azmi geldi, ve aldığım kiloyu verdim. şimdi tekrar 53,8 kiloyum.
yine ve yine burada takıldım :63: ama bu sefer pes etmeye niyetim yok. Çünkü bu sefer önemli bir neden ve motivasyon kaynağım var benim Hoppa Ağustos'ta düğünüm var kısmetse :KK68: Nişanımda tombul gelin adayıydım :KK72: Ama düğünümde kuğu olmam gerekiyor :KK28:

Eh sadece yediklerime dikkat ederek olmayacak bu durum dedim ve spora da başladım.

3 Nisanda ölçülerimi aldım ve aynı gün spora başladım.
3 Nisan ölçülerim
Kilo= 54,4
Bel=67
Göbek=89
Kalça=96
Sağ bacak= 57
Sol bacak=57
Kol= 28

Spor olarak Jillian 30 days 'a başladım. level 1 'i bitirdim. Bu 10 günlük spor sonrasındaki ölçü değişimim şu şekilde oldu :

Kilo: 53,8
Bel: 66
Göbek: 87
Kalça: 95
Sağ bacak: 56
Sol bacak :56
Kol: 28

Şimdi level 2 ' yi yapmaya devam ediyorum. tabi ki yanında başka sporlarla destekliyorum.
Aynı zamanda pilates yapıyorum. Pilatesi level 1 'in 5. günündeyken falan başladım. Hala devam ediyorum ona da.

Buraya her gün yaptığım sporumu ve beslenme şeklimi paylaşacağım. Kendim için bir kayıt tutmak istiyorum ki istikrarım bozulmasın .

Level 2 bittiğinde tekrar ölçüm yapacağım ,umarım değişim görürüm yine.

Hedef kilom = 48

Aynı zamanda http://www.kadinlarkulubu.com/forum...erme-yarismasi.823847/page-4957#post-46132341 Haftalık Kilo Verme Yarışması topiğinde aktif olarak bulunuyorum.Motivasyon konusunda çok yardımcı gerçekten bu topik bana :KK19:

18 Nisan kilom =53,8
25 Nisan kilom = 52,9

23 Nisan Ölçülerim

19 Mayıs tarihli güncel ölçülerim
Kilo= 51,7
Bel= 65
Göbek= 83,5
Kalça= 92
Sağ bacak= 54,5
Sol bacak= 54,5
Kol= 26

Hadi o zaman bismillah :nazar:

JİLLİAN 30 DAYS SHREDLEVEL 2PİLATESEKSTRA
1.GÜN++-
2.GÜN++-
3.GÜN++250 İP ATLAMA
4.GÜN++300 ip atlama
5.GÜN++350 ip atlama
6.GÜN++300 ip atlama
DİNLENMEdinlenmedinlenme300 ip atlama
7.GÜN++350 ip atlama
8.GÜN
9.GÜN
10.GÜN
[tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td]DİNLENME[/td] [td]dinlenme[/td] [td]dinlenme[/td] [td]-[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td]-[/td] [td]-[/td] [td]-[/td] [td]400 ip atlama[/td]

Son düzenleme:
Bugünkü menü bildirimim

Öğle= 2 ç.k yulaf + 1 bardak süt + 2 kuru kayısı
Ara = türk kahvesi + 2-3 adet çakıl çikolata
Akşam = 1 posiyon taze fasulye + salata
Yemekten sonra = yeşil çay
Gece= ayran

Spor bildirimim

Jillian level 2 / 3. gün (30 dk )
pilates (30 dk )
250 ip atlama
toplam = 60 dk

günlükçüğüm yemek menümü bildirmek için geldim :kk77:

bugün yine maalesef geç uyandım . o yüzden kahvaltı dediğim öğünü saat 11.30 da yedim.

Kahvaltı: 2 ç.k yulaf + 1 bardak süt + 2 kuru kayısı
Sonra : çay (şekersiz)
Öğle: lahusa şerbeti mini bardak + mini parmak çikolata+ 3 adet tutku bisküvi
Akşam : 1 porsiyon kabak yemeği
Sonra: yeşil çay

henüz sporumu yapmadım . biraz üşeniyorum aslında ama yapmam lazım :KK49:

Menümü güncelliyorum.
akşam yemeği yemedim . ve yeşil çay yerine biberiye çayı içiyorum.
yemek yemediğim için yoğurt yicem birazdan.

Spor bildirimi

jillian level 2 / 4.gün (30 dk)
pilates (30 dk )
300 ip atlama

Toplam= 60 dk

Merhabalarr..bende minyon bi bayanim.yas 33..60 kiloyla basladim bende.hedef..54..52 olsam super olurr..hele helede 50 olsam daha super olurr:)) iki cocuk annesi olunca cok cok zayif olmak zor oluyo tabiki.buraz kilo kaliyo cocuklardan.ama denemeye deger:))gecen yaz..53 olabildim en son.8 kilo vermistim.yine olsam yeter..hepimize kolay gelsin disi anka..

Merhabalarr..bende minyon bi bayanim.yas 33..60 kiloyla basladim bende.hedef..54..52 olsam super olurr..hele helede 50 olsam daha super olurr:)) iki cocuk annesi olunca cok cok zayif olmak zor oluyo tabiki.buraz kilo kaliyo cocuklardan.ama denemeye deger:))gecen yaz..53 olabildim en son.8 kilo vermistim.yine olsam yeter..hepimize kolay gelsin disi anka..
merhaba :KK25:olursun tabi neden olmayasın canım :) bence 50 bile olursun . yeter ki iste :KK66: fit durmak önemli olan .
neler yapıyosun peki diyet falan mı uyguluyorsun yoksa benim gibi yemene mi dikkat ediyorsun.
spor var mı hayatında ?

Bugünkü menüm

Kahvaltı = 2 haşlanmış yumurta + peynir + salatalık + şekersiz çay
Ara= 1 yeşil erik
Akşam = 1 porsiyon kabak yemeği ( az pirinçli-naneli ) + 2 ç.k yoğurt
Sonra = yeşil çay (demleme)
Gece= ayran

Spor bildirimim

jillian level 2 / 5.gün (30 dk)
pilates (30 dk )
350 ip atlama
kalça ve besen egzersizi
toplam = 60 dk

Diyet ve sporunla örnek olacağından eminim bebeğim :) yakında Max' a geçeceksin inş bide süper.. Aa canım sana hep sorucam unutuyorum; 30 dk pilates yapıyorum yazıyorsun ya hızlı pilates mi o başka bişi mi? Hızlı platesse etkili oldu mu sende ??
internetimde bağlantı sorunu yaşadım canım ondan geç yazıyorum . kusura bakma. pilates normal ebru şallı pilatesi yapıyorum kuzum. diğer türlerine bunları bitirdikten sonra başlıcam. herpsini bi anda çorba yapmak istemedim. çabuk sıkılıyorum sonra. senin tavsiyenle hızlı pilatesi indirdim videosu var elimde. yaptıkça yazıcam sana da :KK66:

internetimde bağlantı sorunu yaşadım canım ondan geç yazıyorum . kusura bakma. pilates normal ebru şallı pilatesi yapıyorum kuzum. diğer türlerine bunları bitirdikten sonra başlıcam. herpsini bi anda çorba yapmak istemedim. çabuk sıkılıyorum sonra. senin tavsiyenle hızlı pilatesi indirdim videosu var elimde. yaptıkça yazıcam sana da :KK66:
Geç yazman sorun değil bebeğim ya sen ne kadar ince düşünceli bi kızsın Maşallah tatlım ya, burcun ne ayy senin ? Kız sen süper bi eş olacaksın bence nişanlın çok şanslı, bunu ona söyle :) gerçekden öyle bence :)
Evet hepsini birarada yapmak iyi olmaz çok iyi düşünmüşsün şekerciim :)

Geç yazman sorun değil bebeğim ya sen ne kadar ince düşünceli bi kızsın Maşallah tatlım ya, burcun ne ayy senin ? Kız sen süper bi eş olacaksın bence nişanlın çok şanslı, bunu ona söyle :) gerçekden öyle bence :)
Evet hepsini birarada yapmak iyi olmaz çok iyi düşünmüşsün şekerciim :)
ayyy teşekkür ederim ,kesinlikle söyleyeceğim bunu ,zaten kıymetimi biliyor Allah razı olsun ama yine de duysun bilsin :)
canımcım ben başak burcuyum. ama daha çok yükselenimin özellklerini taşıyorum o da akrep. başağın takıntılı olma durumunu almışım ama :KK70: :KK70:

ayyy teşekkür ederim ,kesinlikle söyleyeceğim bunu ,zaten kıymetimi biliyor Allah razı olsun ama yine de duysun bilsin :)
canımcım ben başak burcuyum. ama daha çok yükselenimin özellklerini taşıyorum o da akrep. başağın takıntılı olma durumunu almışım ama :KK70: :KK70:

Canim hayırlı olsun günlüğün düğün tarihinde yaklaşmış emin adımlarla ilerliyorsun maşallah peri kızı gibi olacaksın gelinliginle inşallah

Canim hayırlı olsun günlüğün düğün tarihinde yaklaşmış emin adımlarla ilerliyorsun maşallah peri kızı gibi olacaksın gelinliginle inşallah
ayyy teşekkür ederim canım benim. seni gördüğüme sevindim :) evet yaklaştı çok şükür .
inşallah bu sefer baya azmettim karşılığını almak ümidiyle :KK66:

menüm

sabah = 2 haşlanmış yumurta + peynir + şekersiz çay
ara= yeşil çay ( demleme ) + 1 kuru kayısı
öğlen = avcum kadar lavaş ekmeği + komposto ( tamamen meyve.şeker yok )
spordan sonra = 1 bardak süt
Akşam = muz
gece = ayran

spor bildirimi
jillian level 2 / 6. gün (30 dk )
pilates (30 dk )
300 ip atlama
bölgesel bir kaç egzersiz
toplam = 60 dk

Ayy kuzum benim inşallah ömrünüzün sonuna kadar birbirinizin kıymetini bilirsiniz tatlım benim .. Öyle olunca mutluluk daim oluyor bebeğim ..

Kız Akrep olabileceğin inan aklımdan geçdi.. Akrepler bu konuda çok prensiplidirler, verdikleri sözde durmak onlar için nerdeyse ölüm kalım meselesidir :) kendimden biliyorum :)) Başak burcunu fazla bilmiyorum , acaba başak burcu sayı olarak az mı ne :) hiç başak yakın tanıdığım olmadı benim en az tanıdığım burçdur diyebilirim :) titizdirler diye biliyorum birtek ..

Burpee' ye baktın mı şekerim ? Gerçi Max' a geçersen o hareketi bol bol yapacaksın canımcıımm :))

X