Dişten anlayanlar filmime bakabilirlermii ?

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.658
Default.jpg

Bu dişimin filmi . Şimdi anlatıyorum derdimi . İki gün önce ege üniversitesinde dişime dolgu yaptırdım . Ama dişim de sızlama oldu soğuk sıcak hassasiyetini bırakın normal su içsem bile sızlıyor oraaya deyince . hv gelince sızlıyor . Bizim eve yakın ağız ve diş sağlığı merkezi var oraya gittim bugün doktor dişine bir kurum müdahale etmişse 6 ay içinde başka bir kurum o dişe dokunamaz yasak dedi gittiğin yere gitmelisin dedi . Bu ege üniversitesindeki doktor alt dişimede dolgu yaptı o dişimde sızladı kanal tedavisi dediler dişimin dolgusunu söktüler geçici dogu yaptılar kanal tedavisi için randevu verdiler . şimdi üst dişimde böyle olunca ona gitmek istemediğim için sıra alamıyorum orda çok sıra oluyor dedim doktora . O da bi film istedi film sonucundada bu çıktı . doktor bu dişinde kanal tedavisi olacak dedi . neyse ordan çıktım mecbur yine egeye gittim egedeki o dişime dolgu yapan doktora gttim böyle böyle sızlama var dedim . gel bakalım dedi diş dolgunda yükseklik var dedi yaptı bak bakalım şimdi daha rahatlamadı mı ağzın dedi ben de hiçbirşey hissetmediğim için yani falan dedim bana palavra sıkma bilmem ne dedi . Ne diyim yani hiç bi fark hissetmedim manyak mıdır nedir laflara bakın . Yükseklik olunca bazen ağrı yapar dedi . Yolladı . Çıktıktan sonra yine bir su içip deneme yaptım dişim yine aynı . Başka yere gitsem müdahale edemeyiz gittiğin yere git diyorlar . Gittiğim yere gidincede bu beyinsiz adam baştan savma yapıyor gibime geliyor . Ne yapacağımı şaşırdım artık ya 1 diş için bi oraya bi buraya gidip duruyorum bıktım usandım yani gerçekten . Şimdi dişten anlayan birisi varsa bana yardım edebilirmi acaba bu dişin nesi var kanal tedavisine mi ihtiyacı var . ? Bu egedeki doktora anlattım başka doktora gittim evimin yakınında diye sabahleyin o kanal tedavisi uygulak lazım dedi dedim . Doktor kanal teavisi mi dedi dalga geçer gibi . Yok falan dedi . Biri diyor gerkeiyor biri diyor gerekmiyor . Hiç anlamadım ben bu işten . Egeedeki doktor da profösör adam amerikada görev bile yapmış kitap çıkarmış dergilerde yazıları olan bi doktor ama neden bu dişimde böyle birşey oluyor anlamıyorum

Son düzenleme:
O kurumdan başkasına gidemiyorsan orda başka bir diş hekimiyle görüşme şansın yok mu canım?

Dişimi bu doktor yaptığı için bilemiyorum ki o görünce direk sorar yani . Bu dişimi yapan doktorda profösör amerikada görev bile yapmış kitapları olan bir doktor ama neden böyle oluyor anlamadım bu işi

Eki Görüntüle 1633819

Bu dişimin filmi . Şimdi anlatıyorum derdimi . İki gün önce ege üniversitesinde dişime dolgu yaptırdım . Ama dişim de sızlama oldu soğuk sıcak hassasiyetini bırakın normal su içsem bile sızlıyor oraaya deyince . hv gelince sızlıyor . Bizim eve yakın ağız ve diş sağlığı merkezi var oraya gittim bugün doktor dişine bir kurum müdahale etmişse 6 ay içinde başka bir kurum o dişe dokunamaz yasak dedi gittiğin yere gitmelisin dedi . Bu ege üniversitesindeki doktor alt dişimede dolgu yaptı o dişimde sızladı kanal tedavisi dediler dişimin dolgusunu söktüler geçici dogu yaptılar kanal tedavisi için randevu verdiler . şimdi üst dişimde böyle olunca ona gitmek istemediğim için sıra alamıyorum orda çok sıra oluyor dedim doktora . O da bi film istedi film sonucundada bu çıktı . doktor bu dişinde kanal tedavisi olacak dedi . neyse ordan çıktım mecbur yine egeye gittim egedeki o dişime dolgu yapan doktora gttim böyle böyle sızlama var dedim . gel bakalım dedi diş dolgunda yükseklik var dedi yaptı bak bakalım şimdi daha rahatlamadı mı ağzın dedi ben de hiçbirşey hissetmediğim için yani falan dedim bana palavra sıkma bilmem ne dedi . Ne diyim yani hiç bi fark hissetmedim manyak mıdır nedir laflara bakın . Yükseklik olunca bazen ağrı yapar dedi . Yolladı . Çıktıktan sonra yine bir su içip deneme yaptım dişim yine aynı . Başka yere gitsem müdahale edemeyiz gittiğin yere git diyorlar . Gittiğim yere gidincede bu beyinsiz adam baştan savma yapıyor gibime geliyor . Ne yapacağımı şaşırdım artık ya 1 diş için bi oraya bi buraya gidip duruyorum bıktım usandım yani gerçekten . Şimdi dişten anlayan birisi varsa bana yardım edebilirmi acaba bu dişin nesi var kanal tedavisine mi ihtiyacı var . ? Bu egedeki doktora anlattım başka doktora gittim evimin yakınında diye sabahleyin o kanal tedavisi uygulak lazım dedi dedim . Doktor kanal teavisi mi dedi dalga geçer gibi . Yok falan dedi . Biri diyor gerkeiyor biri diyor gerekmiyor . Hiç anlamadım ben bu işten . Egeedeki doktor da profösör adam amerikada görev bile yapmış kitap çıkarmış dergilerde yazıları olan bi doktor ama neden bu dişimde böyle birşey oluyor anlamıyorum
derin yani sinirlere yakın bir çürüğünüz varmış dolayısıyla yine sinirlere yakın bir dolgu olmuş. ilk 1 ay normaldir sıcak soğuk hassasiyeti. genelde gece şiddetli ağrı ya da şişlik durumlarında kanal tedavisi tercih edilir. tavsiyem bir ay dolguya alışma sürecini beklemeniz eğer bir ay sonunda hala aynıysa şikayetiniz doktorunuzdaan kanal tedavisi yapmasını istemeniz. ve evet 6 ay boyunca aynı hastane de dahil olmak üzere başka doktora gidemezsiniz o dişle ilgili özel hariç tabiki. geçmiş olsun..

Yani çok ağrınıniz ya da gece agrisi varsa kanal da yapilabilir ancak bi süre yaklaşık 1 ay kadar hassasiyet normal kabul edinebilir.bnce eğer dayanamiyacaginiz kadar bi ağrı yoksa süre daha bekleyin

Ege universitesindeki doktorlarin kanal tedavisine alerjisi var galiba. Beni de baska bir kurum oraya sevk etti kanal tedavisi icin. Kanal tedavisine gerek yok, dolgu yapalim dediler ve yaptilar. Hic bir ise yaramadi. Disim hep agridi. 3 ay oncede dolgum dustu. Disim şiş su anda. Cok kotu iltihap var. Tekrar gitmem gerekecek sanirim.
Ama en azindan sizin doktor profesormus. Beni asistanlara yonlendirdiler.

Canınız acıyor anliyorum, geçmiş olsun ayrıca. Ama rica ederim dayaklik vs bu tabirleri bırakın artık. İşini kötü tapan herkes dayak mi yiyor? Bilmiyorum çalışıyor musunuz ama mesela yemek kötü gelse aşçı dövülmez değil mi? Ya da trafikte hata yapan şoförü dovmuyoruz. Belki çok naif birisiniz normalde ve canınız acıdığından böyle soylediniz ama sozlerimize biraz dikkat edelim çünkü böyle diye diye şiddet olayları normallestiriliyor. Tekrar geçmiş olsun

Dolgudan sonraki 2-3 hafta diste hassasiyet olmasi normal diye biliyorum dayanabilecek gibiyse bekleyin bir sure belki gecer.

X