Diyanet İşleri Başkanı neden eleştirildi, Cumhurbaşkanı Erdoğan Erbaş'ı nasıl savundu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

philly

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2010
4.277
14.453
Hanımefendi bir hutbede zina haram der, başka bir hutbede işçinin hakkini alnının teri kurumadan verin der. Cuma hutbelerinde hepsini birden anlatması mümkün değil farkındasınız değil mi? Ben müslümanın bana göre zina eşcinsellik haram. Siz inanmıyorsanız sizi bağlayan bir şey yok. Niye gerildiniz ki 😏
Üstte açıklamışım bakın, devlet kurumu başında olduğu kurum ve ben dahil mılyonlarca ınsanın vergısı istememe rağmen kendısıne aktarılıyor o yüzden konuşamaz. Ne zaman kendıniz cemaat olarak finanse edersınız o zaman konuşsun. Şu an aldığı maaşın içinde fuhuştan bile alınan vergı var, bilmem anlatabildim mi!

Feslegen Kokulu Nane

Durmak, yıkılmaktan önceki son adımdır.
Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Ekim 2018
15.921
37.013
Peki bu eğilimlerle doğan birinin bu söylemler ve öğretilerle bu toplumda yaşayabileceğine inanıyormusun
Ben ilkokul arkadaşım hep bizimle oynardı
O çocuk kendini bizim gibi hissederdi
O çocuğun neyini lanetliyor bu öğreti
Tabiki dayanamadı 23 yaşında hayatına son verdi
Onu lanetleme hakkını kim hangi cüretle buluyor kendinde
Asıl lanetlenmesi gerekenler varken
Herkese karşı toleranslisiniz, herkese gelince ifade özgürlüğü ama bir müslüman kendi diniyle alakalı inandığı bir şey söyleyince özgürlük değil ama.
Benim dinim bunu lanetliyor. Verdiğiniz örnekte de istisnalar kaideyi bozmaz. Erkek olarak doğup kadın gibi hissetmek ya da tam tersi normal değildir. Hormonlarla alakalı bir bozukluk olabilir. Genetik bozukluk olabilir... cift cinsiyetli olabilir. Bunlar hastalıktır, özür durumudur. ( özür dilemeleri gerek manasında değil).
Arkadaşınızın ailesi bunu fark edip bir doktora götürse belki düzelebilecek bir durumdu.
Ama hiçbir hormonal veya genetik bozukluğu yokken hem cinsine ilgi duymak sapkıklıktır. Dinimiz bunu lanetlemiştir. Birileri beni kınayacak diye de susacak değilim.

philly

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2010
4.277
14.453
İslam dini hakkında bildikleriniz yanlış
İslam dininde Hz.Muhammed s.a.v Efendimizden önce gelen bütün peygamberlere inanılıyor Sadece onlara indirilen din o zamana aitti
İslam'da son Peygambere (s.a.v) indirildiği icin bütün insanlar için kıyamete kadar olan tek hak dindir
Ben din hakkında tartışma olsun diye konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum
Birde virüs ile ilgili haberleri detaylıca takip ederseniz hangi ülkelerin yaşlılarını ölüme terk ettiğini okursunuz
Aç kalmak ve ölmek gibi birşey demişsiniz
Çalışmayan insana gökten zembille ekmek yağmıyor maalesef dünyanın kanunu bu Avrupa'nın hiçbir ülkesinde çalışmadan para kazanan duymadım
Ben Türkiye'de yaşıyorum ve burada yaşamaktan çok çok memnunum
Hayırlı günler dilerim

İslam hakkında yeterince bılyorum " islam böyle diyor " demiyorum. İslam bilmem kimleri peygamber kabul ediyor ds demiyorum. Yazdığımı anlamış olsaydınjz bunları yazmazdınız.
İslam onlara göre İbrahim'i son din değil, son peygamber Hz.İsa'dıe, sonrası mesih beklenir, yani arada islam şeygamberını peygamber olarak da kabul etmezler, bılmem anlatabıldım mi!

Neye inanırsanız ınanın umrumda değil hanımefendı hiç umrumda değil, ta ki başkalarına baskı aracı olarak kullanmadığınız sürece.

Çalışmayana para vermek ve virüs sürecini tartışmak İstemıyorum. Çalışmadan para almak ile ne alakası var söylediğimin. Dışarıda virüs olmasına rağmen sen halkını destekleyecek parayı sağlayamıyorsan ve bu sürü insan işe gıtmek zorunda kalıyorsa, sen ölüme terketmiş olmuyor musun dıyorum. Bır sürü iş yeri iflas etti, işsiz kaldı insanlar. Ücretsız izne çıkarıldılar, işsizlik maaşı bıle alamıyorlar işsiz olmadıkları için güya , ben kusur lira para ile geçinsinler diye bekleniyor eme faturalara yağıyor!

Neyse merak etmeyen sadece Türk basını takip etmıyorum ıyı bır yabancı dılım var. Avrupa bır sürü ülkeden oluşuyor yekpare bır yer değil aklınızda bulunsun.

su-doku

sen bilirsin
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2017
9.651
33.452
Herkese karşı toleranslisiniz, herkese gelince ifade özgürlüğü ama bir müslüman kendi diniyle alakalı inandığı bir şey söyleyince özgürlük değil ama.
Benim dinim bunu lanetliyor. Verdiğiniz örnekte de istisnalar kaideyi bozmaz. Erkek olarak doğup kadın gibi hissetmek ya da tam tersi normal değildir. Hormonlarla alakalı bir bozukluk olabilir. Genetik bozukluk olabilir... cift cinsiyetli olabilir. Bunlar hastalıktır, özür durumudur. ( özür dilemeleri gerek manasında değil).
Arkadaşınızın ailesi bunu fark edip bir doktora götürse belki düzelebilecek bir durumdu.
Ama hiçbir hormonal veya genetik bozukluğu yokken hem cinsine ilgi duymak sapkıklıktır. Dinimiz bunu lanetlemiştir. Birileri beni kınayacak diye de susacak değilim.
Neyse çok şey var yazılacak ama boşver diyorum
Enerjimi harcamaya değmez
Daha dininizi bile tarafsız bilmiyorsunuz
Hastaydı hastalığı yüzünden dışlandı ve toplumda yaşayamadı ve öldü
Bu kadar basit

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 238 gün geçti.

Feslegen Kokulu Nane

Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Ekim 2018
15.921
37.013
Üstte açıklamışım bakın, devlet kurumu başında olduğu kurum ve ben dahil mılyonlarca ınsanın vergısı istememe rağmen kendısıne aktarılıyor o yüzden konuşamaz. Ne zaman kendıniz cemaat olarak finanse edersınız o zaman konuşsun. Şu an aldığı maaşın içinde fuhuştan bile alınan vergı var, bilmem anlatabildim mi!
Tek söylediğiniz bu değil mi? Genelevden alınan vergiler. Diyanet islerini degil devletin saçma tutumunu eleştirin. Vergisini vermeden yaparsa suç, vergisini vererek yaparsa değil. Bir taneniz itiraz ediyor mu o kadınların o şartlarda çalışmasına? Önce bunu konuşun.

Feslegen Kokulu Nane

Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Ekim 2018
15.921
37.013
Daha dinizi bile tarafsız bilmiyorsunuz
Bu kadar basit
Bence de değmez, siz ön yargılarınızla devam edin.

philly

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2010
4.277
14.453
Bakın bu hastalık değil, tedavı edilen bir şey değil. Bilmeden yazmayın lütfen.
Ha madem dedıgınız gıbı genetık bozukluk,inandığınızı söylediğiniz yaratıcının gücü ile çelişmiyor mu bu söylem. Hani insan mükemmel yaratılmıştı, eee yaratmasaydı madem neden genetık olarak sorunlu bebekler doğuyor

philly

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2010
4.277
14.453
Tek söylediğiniz bu değil mi? Genelevden alınan vergiler. Diyanet islerini degil devletin saçma tutumunu eleştirin. Vergisini vermeden yaparsa suç, vergisini vererek yaparsa değil. Bir taneniz itiraz ediyor mu o kadınların o şartlarda çalışmasına? Önce bunu konuşun.
Çarpıtmayın yazdığımı, o zaman devlete diyeceksiniz, bunu savunan politika yapacaksınız " bizim inancımızda içkiden fuhuştan alınan vergı ile dınımız fınsanse edılemez bu kurum bağımsız olsun, boz kendımızı helal kazançlarımız ile fınanse eder, din adamlarımızı da yetiştiriliriz " ne oldu zor mu geldi bunu söylemek peki?

philly

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2010
4.277
14.453
Daha dininizi bile tarafsız bilmiyorsunuz
Bu kadar basit

Olur mu keyfınden öyle olmayı seçti " ay benı dışlasınlar, kötü konuşsunlar , iş vermesinler " diye arsızlık edip bunu seçti. Çünkü her insan bunları yaşamak ister!

Feslegen Kokulu Nane

Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Ekim 2018
15.921
37.013
Bakın bu hastalık değil, tedavı edilen bor şey değil. Bilmeden yazmayın lütfen.
Ha madem dedıgınız gıbı genetık bozukluk,inandığınız söylediğiniz yaratıcının gücü ile çelişmiyor mu bu söylem. Hani insan mükemmel yaratılmıştı, eee yaratmasaydı madem neden genetık olarak sorunlu bebekler doğuyor
Bir kadının emzirmedigi halde süt hormanlarinin yuksek olması bile hastalikken kendini farklı cinsiyette hissetmek ( hormonal bir sıkıntı varken) hayli hayli hastalıktır.
Ama dediğim gibi size göre değil. Siz öyle inanin ben böyle inanıyoruz. Farkındaysanız sizin fikrinizi değiştirmeye çalışmıyorum. 😊😊😊
Saygı bekliyorsanız önce saygı durmanız lazım. Diyanet işlerinin neyi söyleyip neyi soyleyemeyecegine siz karar veremezsiniz.

Azraam1718

Hayat eşimle değişti kızlarımla mükemmelleşti ❤️ ❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2017
6.297
11.363
Ha madem dedıgınız gıbı genetık bozukluk,inandığınızı söylediğiniz yaratıcının gücü ile çelişmiyor mu bu söylem. Hani insan mükemmel yaratılmıştı, eee yaratmasaydı madem neden genetık olarak sorunlu bebekler doğuyor
Her insan mükemmel yaratılmaz imtihan denen bişi var. Bu tür insanların sorgusuz cennete gireceğinide unutmayalım!

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 115 gün geçti.

Feslegen Kokulu Nane

Pro Üye
Anneler Kulübü
30 Ekim 2018
15.921
37.013
Çarpıtmayın yazdığımı, o zaman devlete diyeceksiniz, bunu savunan politika yapacaksınız " bizim inancımızda içkiden fuhuştan alınan vergı ile dınımız fınsanse edılemez bu kurum bağımsız olsun, boz kendımızı helal kazançlarımız ile fınanse eder, din adamlarımızı da yetiştiriliriz " ne oldu zor mu geldi bunu söylemek peki?
Belki öyledir, ne biliyorsunuz? Yanli bir haber kuruluşunun yazısını okuyup buna göre yorum yapıyorsunuz. Sosyal medyada her hangi bir resim koyup altına istenilen her şey yazılabilir. 5 dakika içinde de milyarlar görebilir. Bu ortamda sağlıklı bir paylaşma mümkün değil ki. Bu arada yabancı kaynaklardan haber okuduğunuz çok belli. Ellerinden gelse bizi haritadan silecekler. Ülkemiz hakkında doğru haber yapılması mümkün mü?

Azraam1718

Hayat eşimle değişti kızlarımla mükemmelleşti ❤️ ❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2017
6.297
11.363
Yaratıcının gücünü sorgulayacak en son insansınız. Bı kimsenin haddine değil. Adeletsizlik bir insanın hakkından çalmaktır Allah onları imtihan ve ibret üzere yaratmış olup onları sorgusuz sualsiz cennetine alacaktır. Buda Onun ihsanıdır

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 115 gün geçti.

philly

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2010
4.277
14.453
Belki öyledir, ne biliyorsunuz? Yanli bir haber kuruluşunun yazısını okuyup buna göre yorum yapıyorsunuz. Sosyal medyada her hangi bir resim koyup altına istenilen her şey yazılabilir. 5 dakika içinde de milyarlar görebilir. Bu ortamda sağlıklı bir paylaşma mümkün değil ki. Bu arada yabancı kaynaklardan haber okuduğunuz çok belli. Ellerinden gelse bizi haritadan silecekler. Ülkemiz hakkında doğru haber yapılması mümkün mü?

Yanlı mı :) yabancı kaynaktan da yararlanacak kadar dil yetkinliğim var diyorum, lütfen komplo teorisi sıkmayın. Bizi haritadan silmek istese adamların bir ayını almaz. Evde kurup kurup inanıyorsunuz :)

İnanın yazacak enerjim yok. Ufak Google aramı yapın haberleri görün.

Son düzenleme:

su-doku

sen bilirsin
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2017
9.651
33.452
Bence de değmez, siz ön yargılarınızla devam edin.
Ya susuyorum diye kendini alim ulema zannetme
Sübyancılığı neden lanetlemiyor din
6 yaşında çocuğa nikah olur diyor biliyorsun değil mi
Zeydi zeynebi açıkla
Gülsümü ömeri açıkla
Ayşeyi açıkla
Muhamnedden sonra yaşanan aile ve halifeler arasında yaşanan iktidar savaşlarını açıkla
Güzellemelerle değil ama sağlam temellerde açıkla
Kuran dönemin mekke medine sokaklarına yazılmış bir yasa kitabıdır
Günümüzde hiçbir güncelliğide yoktur
Süt anne ile ilgili ayet var
Günümüzde bu ayetin nasıl bir gücelliği var
Cariye var nerede cariye eğer işidli değilsen
Miras hükmü zaten facia
4 kadın yasası var
Size biat etmeyen kadını dövün diye ayet var
Bunu hangi zemine oturtacak tarafsız bir beyin
Önyargılıymış önyargının ne olduğunu sizden iyi kim bilebilir
Neyse senin yüzünden gene banlamayacağım

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 238 gün geçti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.