Diyanet İşleri Başkanı neden eleştirildi, Cumhurbaşkanı Erdoğan Erbaş'ı nasıl savundu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ayseMsb

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2019
3.729
17.377
Ali Erbaş önce cennette vaadedilen 'gılman'ları açıklasın.
Ali Erbaş tan önce kuran mealini bir inceleyin ezbere konusmayın. merak ettiginiz birsey varsa arastirirsiniz ha yok köru körüne giderim ben diyorsanız birsey denmez...

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :78 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

su-doku

sen bilirsin
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2017
9.651
33.448
Hahahama bak sana mantığı söyleyeyim şöyle işliyor
“ her şey kusursuz yaratıldı insan kusursuz “
- ama bakın genetik hastalıklar, eşcinsellik ( size göre kusur ya) vs vs. O zaman her şeyde kusursuz değil.-
- ha onlar mı onlar kem küm imtihan için yaratıldı. Onların imtihanı o, benimki boğazda yalı, onların ki o.
- ama ...
- sus sen hangi hakla eleştirirsin, siz inanmayanlar cehenneme gideceksiniz ( ona neyse çok korktuk:) )
Mantıksızlıkta mantık aramak diyorsun:)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 196 gün geçti.

Simal0401

Unutulacak dunler var ..
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2020
1.181
2.246
Yanlı mı :) yabancı kaynaktan da yararlanacak kadar dil yetkinliğim var diyorum, lütfen komplo teorisi sıkmayın. Bizi haritadan silmek istese adamların bir ayını almaz. Evde kurup kurup inanıyorsunuz :)

İnanın yazacak enerjim yok. Ufak Google aramı yapın haberleri görün.
Bir ayını almaz öyle mi ? Sen Türkiyeyi küçümseyecek kadar ne yaşadın ya . O ülkelerden birine git o zaman bu ülkeyi küçümseyerek içinde barınma!

philly

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2010
4.268
14.446
Bir ayını almaz öyle mi ? Sen Türkiyeyi küçümseyecek kadar ne yaşadın ya . O ülkelerden birine git o zaman bu ülkeyi küçümseyerek içinde barınma!

Boş boş konuşmayın artık lütfen ya. GSMH ortada, teknolojik gelişim ortada, kıçınız ağrırsa hastanedesiniz kullandığınız bütün tıbbı malzeme oradan, biyolojik , kimyasal ve nükleer enerji teknolojisi onlarda. Uydularından adım adım izliyorlar seni, hala gelip saçmalıyorsunuz. Antibiyotik satmasa, ilaçların patentleri dolup herkes üretemese göreceğiz sonucunu, uçağın silahın her şeyin oradan, Hala kaçıncı yüzyılda yaşadığımızın farkında olmadan boş keseden sıkıyorsunuz.
Ülkeyi değil sizleri küçümsüyorum, sizlerle yaşamak bana yeterinde veri sağladı. Bu kafa yok olsa ülke elli yıl öteye gider zaten.

OzgeMeteMoms

Ben sizden değilim!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2018
3.401
6.949
Ali Erbaş tan önce kuran mealini bir inceleyin ezbere konusmayın. merak ettiginiz birsey varsa arastirirsiniz ha yok köru körüne giderim ben diyorsanız birsey denmez...
Hanımefendi şimdi dikkatlice okuyun yazdıklarımı!
Tûr 52/24 ayetinde geçen "Gılman"kelimesi,"bıyığı yeni terlemis,pırıl pırıl,temiz oğlan"anlamına gelir.Ğulâm kelimesinin çoğuludur.Ğulam kelimesi ise cinsel ilişki arzusu anlamına gelen "Gulmet/iğtilam"kelimesinden türemiştir.Arap dili sözlüklerinde gulmet/iğtilam ;cinsel istek,sehvetin galeyana gelmesi gibi anlamlarindan söz edilir.(Zebîdî,Tâcu'l-Arüs)
Cennetteki erkeklere sakilip yapıp,hizmet eden genç oğlanlar olarak tasvir edilir ilgili ayette.Bu tasvirler de Osmanlı saray geleneğinde ki "iç oğlanları"akla getirir.
Gılman kelimesinin arapların zihninde nasıl içeriklendirildiğini anlamak isteyen zahmet edip Cahız'ın Mufâheretü Beyne'l-Cevâri ve'l Gılmân risalesini okusun.
Ezbere konuşan ben olmadığım gibi, körü körüne giden sizsiniz asıl.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 478 gün geçti.

Simal0401

Unutulacak dunler var ..
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2020
1.181
2.246
Boş boş konuşmayın artık lütfen ya. GSMH ortada, teknolojik gelişim ortada, kıçınız ağrırsa hastanedesiniz kullandığınız bütün tıbbı malzeme oradan, biyolojik , kimyasal ve nükleer enerji teknolojisi onlarda. Uydularından adım adım izliyorlar seni, hala gelip saçmalıyorsunuz. Antibiyotik satmasa, ilaçların patentleri dolup herkes üretemese göreceğiz sonucunu, uçağın silahın her şeyin oradan, Hala kaçıncı yüzyılda yaşadığımızın farkında olmadan boş keseden sıkıyorsunuz.
Ülkeyi değil sizleri küçümsüyorum, sizlerle yaşamak bana yeterinde veri sağladı. Bu kafa yok olsa ülke elli yıl öteye gider zaten.
Mune Mune abla bakar mısın, bu üye konuyu ülkeyi küçümsemeye ve diğer ülkeleri yuceltmeye kadr götürdü. Ayrıca bizleri de kucumsuyormus.

philly

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2010
4.268
14.446
Mune Mune abla bakar mısın, bu üye konuyu ülkeyi küçümsemeye ve diğer ülkeleri yuceltmeye kadr götürdü. Ayrıca bizleri de kucumsuyormus.
Polemiğe girmek istemiyorum da, şaka mısın sen? Ülkeyi eleştirmek suç mu, siteden banlanma sebebi mi? Çocuk musunuz siz? Elinde veriyle gel. Yıllık üretim hacminden bahset, ürettiğin ilaç, tıbbi malzeme, ve teknoloji ürününden ve patenti sende olanlarından bahset. Okyanusta yüzmeye e çalışan tatlı su balığı gibi yazıyorsun.

Biliyorum gerçekler acıtır ama sima git dil öğren, evde takılma, ikinciyi de öğren. Ülken için gerçeklerden uzakta değerlendirme yapma ki, bir adım ileri gitsİn. Dünya sen düz desen de düz değil üzgünüm.

Usulca git şimdi apple denen şirketin bütçesine ve kendi ülkemiz dahil onlarca ülkelerin üretim gücüne bak, bir şirket onlarca ülkeyi geçiyor !

O zaman ne yapıyorsun bu gerçeğin farkına varıp çalışıyorsun, ülkesini en çok seven işini en iyi yapan ve üretime katkı sağlayandır! Altı boş nutuk çekenler değil!

ayseMsb

ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2019
3.729
17.377
Hanımefendi şimdi dikkatlice okuyun yazdıklarımı!
Tûr 52/24 ayetinde geçen "Gılman"kelimesi,"bıyığı yeni terlemis,pırıl pırıl,temiz oğlan"anlamına gelir.Ğulâm kelimesinin çoğuludur.Ğulam kelimesi ise cinsel ilişki arzusu anlamına gelen "Gulmet/iğtilam"kelimesinden türemiştir.Arap dili sözlüklerinde gulmet/iğtilam ;cinsel istek,sehvetin galeyana gelmesi gibi anlamlarindan söz edilir.(Zebîdî,Tâcu'l-Arüs)
Cennetteki erkeklere sakilip yapıp,hizmet eden genç oğlanlar olarak tasvir edilir ilgili ayette.Bu tasvirler de Osmanlı saray geleneğinde ki "iç oğlanları"akla getirir.
Gılman kelimesinin arapların zihninde nasıl içeriklendirildiğini anlamak isteyen zahmet edip Cahız'ın Mufâheretü Beyne'l-Cevâri ve'l Gılmân risalesini okusun.
Ezbere konuşan ben olmadığım gibi, körü körüne giden sizsiniz asıl.
elestirmek isteyince her yonden haklisiniz cok cahil kalmisim ya siz cok akıllisiniz neyse benim inancım tam herseyiyle ikna oldum sizin icinde dua edicem 😊

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.

OzgeMeteMoms

Ben sizden değilim!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2018
3.401
6.949
😂 philly'in yazdıklarında ülkeyi küçümsemek gibi niyet yok.Neyse onu yazmış.Bir tanesi yanlışsa düzelt.Aglayacaksan oynama!

OzgeMeteMoms

Ben sizden değilim!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2018
3.401
6.949
elestirmek isteyince her yonden haklisiniz cok cahil kalmisim ya siz cok akıllisiniz neyse benim inancım tam herseyiyle ikna oldum sizin icinde dua edicem 😊
Alın size kaynaklarıyla belge.Araştır,öğren diyen sizsiniz.Yanlışı,hatayı,eksiği siz de araştırın.Kendiniz için dua edin.

ayseMsb

ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2019
3.729
17.377
Alın size kaynaklarıyla belge.Araştır,öğren diyen sizsiniz.Yanlışı,hatayı,eksiği siz de araştırın.Kendiniz için dua edin.
okudugum kitapta ne bir hata ne bir yanlis hepsi dogruyu bulmamız icin gönderilmedi mi neyinde yanlıs arayım.

OzgeMeteMoms

Ben sizden değilim!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2018
3.401
6.949
okudugum kitapta ne bir hata ne bir yanlis hepsi dogruyu bulmamız icin gönderilmedi mi neyinde yanlıs arayım.
Beni ezbere konuşmakla,körü körüne gitmekle itham eden kişi,önüne kaynak koyunca ezbere konuşup,körü körüne gidiyor.
Hı hı..Peki.Tamam.

ayseMsb

ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2019
3.729
17.377
Beni ezbere konuşmakla,körü körüne gitmekle itham eden kişi,önüne kaynak koyunca ezbere konuşup,körü körüne gidiyor.
Hı hı..Peki.Tamam.
uzatmayalim o ezber degil inanc meselesi sen seni yaratana nimetlerle donatanı sorgulayacaksan en basa gitmek lazim kitaptan da önceye yaratilis amacina !! alintilamayin rica ediyorum

gulay_gulay

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2009
3.976
6.148
Hanımefendi bir hutbede zina haram der, başka bir hutbede işçinin hakkini alnının teri kurumadan verin der. Cuma hutbelerinde hepsini birden anlatması mümkün değil farkındasınız değil mi? Ben müslümanın bana göre zina eşcinsellik haram. Siz inanmıyorsanız sizi bağlayan bir şey yok. Niye gerildiniz ki 😏
[/Q

İslam hakkında yeterince bılyorum " islam böyle diyor " demiyorum. İslam bilmem kimleri peygamber kabul ediyor ds demiyorum. Yazdığımı anlamış olsaydınjz bunları yazmazdınız.
İslam onlara göre İbrahim'i son din değil, son peygamber Hz.İsa'dıe, sonrası mesih beklenir, yani arada islam şeygamberını peygamber olarak da kabul etmezler, bılmem anlatabıldım mi!

Neye inanırsanız ınanın umrumda değil hanımefendı hiç umrumda değil, ta ki başkalarına baskı aracı olarak kullanmadığınız sürece.

Çalışmayana para vermek ve virüs sürecini tartışmak İstemıyorum. Çalışmadan para almak ile ne alakası var söylediğimin. Dışarıda virüs olmasına rağmen sen halkını destekleyecek parayı sağlayamıyorsan ve bu sürü insan işe gıtmek zorunda kalıyorsa, sen ölüme terketmiş olmuyor musun dıyorum. Bır sürü iş yeri iflas etti, işsiz kaldı insanlar. Ücretsız izne çıkarıldılar, işsizlik maaşı bıle alamıyorlar işsiz olmadıkları için güya , ben kusur lira para ile geçinsinler diye bekleniyor eme faturalara yağıyor!

Neyse merak etmeyen sadece Türk basını takip etmıyorum ıyı bır yabancı dılım var. Avrupa bır sürü ülkeden oluşuyor yekpare bır yer değil aklınızda bulunsun.

Ali Erbaş bunları Ensar Vakfı ucubesi ve onu övenler için mi söyledi acaba. Ensar Vakfın da da hem eşcinsellik hem de sübyancılık olayları dönmüştü. Demek Corana Ensar ın da yüzünden çıktı. Allah bütün çocuk eşcinsellerine her iki dünyada da laneti üzerlerine olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.