Diyetisyen eşliğinde yaşam tarzını değiştirerek zayıfla!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

diyetisyeninbiri

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2021
245
903
Merhaba arkadaşlar, ben Diyetisyen .........
Şimdilik adımı gizli tutmayı düşünüyorum. Çünkü burda bu konuyu açma amacım kendi reklamımı yapmak değil. Mesleğimin belki de bana verebileceği en güzel şeyi yaşamak istiyorum "çok fazla insanın hayatına dokunup onlardan iyi ki kelimesini duymak"

Eveett gelelim bu konunun amacına. Buraya daha yeni katıldım ve dünden beri yaptığım gözlemler sonucunda kilo problemi yüzünden çok fazla sorun, sıkıntı yaşamış kişiler var. Defalarca kez diyet deneyimlerinin sonucu hep hüsranla biten insanlar, diyeti aç kalmak olarak algılayan, değişik kürlerden medet umanlar vs vs vs

İşte ben bu duruma bir dur demek, diyetin aslında böyle çok zor bir şey olmadığını kanıtlamaya, sizlere göstermeye geldim💃 öncelikle bir kilo verme geçmişi olan bir diyetisyen olarak sizleri çok iyi anladığımı ve anlayacağımı bilmenizi isterim 🙃

✨ Nasıl ilerleyeceğimizden bahsediyorum...
Kilo vermeye basamak basamak başlayacağız. Şimdilik ilk basamağımız yarından itibaren tam 4 gün boyunca herkes en az 2-3 litre su tüketmeye başlayacak. Evet ilk kuralimiz bu. Diyette en çok göz ardı edilen konulardan biri malesef su. Diyete önce su içme alışkanlığı elde ederek başlayıp adım adım asıl diyete başlarsanız diyet hem size sıkıcı gelmeyecek hem de imkansız zor gibi görünmeyecektir. 5. günden itibaren hayatımıza sporu katacağız, daha sonra günde en az 2 kupa bitki çayı eklemeyi, hamur işini bırakmayı vs vs ilerleyeceğiz. Her şey adım adım olacak 🙃

Diyette İzlenece Adımlar
7-11 Haziran: Günde en az 2-3 litre su ✔️
11-14 Haziran: Hergün 30 dakika tempolu yürüyüş/egzersiz ✔️
14-18 Haziran: Hergün 2 kupa yeşil çay/beyaz çay**✔️
18-21 Haziran:Bitter çikolata hariç tüm aburcuburlarla vedalaş✔️
21-25 Haziran: Hergün 45 dakika tempolu yürüyüş/egzersiz✔️

**Tiroit, tansiyon, hamilelik, hamilelik öncesi durumlarında lütfen tüketmeyin ‼️‼️

Her adımın üzerine bir önceki adımlar eklenerek devam edilecektir. Örneğin 11-14 Haziran da hem suyumuzu içiyoruz hemde yürüyüşümüzu yapıyoruz.

Bu 4 gün boyunca suyunuzu tam içip istediğinizi yapabilirsiniz yani isterseniz tatlı yiyin isterseniz de hamur işi. Hepsini birden bırakmayacağız. Dediğim gibi adım adım onlara da sıra gelecek 🤫

Kimler benimle bu yolda olmak ister? 7 Haziran pazartesi başlıyoruz. Pazartesi günü sabah aç karnına tuvalet sonrası kiyafetsiz tartiliyoruz ve başlıyoruz 💃

‼️ Gün sonunda mutlaka herkes günlük durumunu belirtecektir.

Son düzenleme:
Şimdilik adımı gizli tutmayı düşünüyorum. Çünkü burda bu konuyu açma amacım kendi reklamımı yapmak değil. Mesleğimin belki de bana verebileceği en güzel şeyi yaşamak istiyorum "çok fazla insanın hayatına dokunup onlardan iyi ki kelimesini duymak"

Eveett gelelim bu konunun amacına. Buraya daha yeni katıldım ve dünden beri yaptığım gözlemler sonucunda kilo problemi yüzünden çok fazla sorun, sıkıntı yaşamış kişiler var. Defalarca kez diyet deneyimlerinin sonucu hep hüsranla biten insanlar, diyeti aç kalmak olarak algılayan, değişik kürlerden medet umanlar vs vs vs

İşte ben bu duruma bir dur demek, diyetin aslında böyle çok zor bir şey olmadığını kanıtlamaya, sizlere göstermeye geldim💃 öncelikle bir kilo verme geçmişi olan bir diyetisyen olarak sizleri çok iyi anladığımı ve anlayacağımı bilmenizi isterim 🙃

Kilo vermeye basamak basamak başlayacağız. Şimdilik ilk basamağımız yarından itibaren tam 4 gün boyunca herkes en az 2-3 litre su tüketmeye başlayacak. Evet ilk kuralimiz bu. Diyette en çok göz ardı edilen konulardan biri malesef su. Diyete önce su içme alışkanlığı elde ederek başlayıp adım adım asıl diyete başlarsanız diyet hem size sıkıcı gelmeyecek hem de imkansız zor gibi görünmeyecektir. 5. günden itibaren hayatımıza sporu katacağız, daha sonra günde en az 2 kupa bitki çayı eklemeyi, hamur işini bırakmayı vs vs ilerleyeceğiz. Her şey adım adım olacak 🙃

Bu 4 gün boyunca suyunuzu tam içip istediğinizi yapabilirsiniz yani isterseniz tatlı yiyin isterseniz de hamur işi. Hepsini birden bırakmayacağız. Dediğim gibi adım adım onlara da sıra gelecek 🤫

Kimler benimle bu yolda olmak ister? Yarın başlıyoruz. Yarın sabah aç karnına tuvalet sonrası kiyafetsiz tartiliyoruz ve başlıyoruz 💃

‼️ Gün sonunda mutlaka herkes içtiği su miktarını belirtecek.
Ay ben isterim ama gebeyim🤦‍♀️

Spora da doğumdan sonra katılırım bari zaten gebelik şekerim de var şu an diyete aşırı ihtiyacım var 🥰
Spor olarak günlük 20-30 dk yürümeyi tercih edebilirsiniz böylece doğumu kolaylaştırırsiniz☺️ ayrıca gebelik şekerini mutlaka kontrol altında tutmaya çalışın. Hem sizin hemde bebeğinizin sağlığı için bu çok önemli 🥰

Kimler benimle bu yolda olmak ister? Yarın başlıyoruz. Yarın sabah aç karnına tuvalet sonrası kiyafetsiz tartiliyoruz ve başlıyoruz 💃

‼️ Gün sonunda mutlaka herkes içtiği su miktarını belirtecek.
ben çok isterim bir dediğinizi iki etmem 😂

Emziriyorum ben nasil yapmaliyim
Emzirme dönemi diyet yapmanıza engel değildir. Özellikle de benim diyetime hiç engel değil. Minik Minik değişiklikler ile diyet yapacağız. Bol bol su içmek hem kilo veriminizi hızlandıracak hemde sütünüzü arttıracaktır:)

Bayılırım diyetisyenlere ama diyetlerin sonu gelmiyor bende🙈 öneri varsa alırım🤪
Sonu gelmeyen diyetlerin nedeni yaşam tarzı değişikliği yapılmayan, düşük kalorili, detoks diyetleri ile zayıflamadan kaynaklı oluyor. Eğer sağlıklı beslenmeyi alışkanlık edinirseniz hem doyar hemde diyetiniz sıkıcı gelmez ve istenilen kiloya düşürülür ☺️

Sonu gelmeyen diyetlerin nedeni yaşam tarzı değişikliği yapılmayan, düşük kalorili, detoks diyetleri ile zayıflamadan kaynaklı oluyor. Eğer sağlıklı beslenmeyi alışkanlık edinirseniz hem doyar hemde diyetiniz sıkıcı gelmez ve istenilen kiloya düşürülür ☺️
Şekerle ilgili sıkıntım var şekersiz yapamıyorum🙈 hep o yüzden diyet yapamıyorum zaten.

kafestekikiz kafestekikiz
D Dediyy
K Kahvetelvesimoon var mısınız kızlar pazartesi gününden itibaren başlayıp cumaya kadar hergun en az 2-3 litre su içerek sağlıklı beslenmeye adım adım başlamaya 💪🏻💪🏻💪🏻 pazartesi sabah aç karnına tartilalim burda paylaşalım. Sadece su içiminin bile vücudumuza nasıl bir değişiklik yapacağını görün 🙃

ben varım, zamanında şekeri ve ekmeği direk kesebilmiş insanım ama motivasyon uzun sürmüyor, iki hafta sonra sıkılıyorum yani tek başıma 🤣
Aa hiç bunu duymamış olayım. Ben diyet yapamam bir iki güne bozarım diyip de 3 ay diyet yapıp 20 kg lara veda eden danışanlarım oldu 😎😄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X