Diyetisyene gidenler bi bakabilir mi?

burcusami

Cennet Kuşum Elifim,Canım Oğullarım Ömerim, Erenim
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2015
13.513
16.935
35
Arkadaşlar merhaba.bi senelik evliyim bi senede 15 kilo aldım zaten 5 kilo fazlam vardı iyice top gibi oldum.panik atak hastasıyım aç kalamıyorum aç kalınca kötü oluyorum tatlıdan vazgeçemiyorum.diyetisyene gitmeye niyetlendim ama kafam karıştı diyetisyen herkese aynı diyet listesi mi veriyo yoksa yağ oranına göre mi?faydalı mı yoksa nette olan diyet listelerine uysam kilo verebilir miyim?

Herkesin metabolizması farklı olduğu için, farklı diyetler oluyor.
Önce vücut boy/kilo ölçümü yapılır. Metabolizma hızı, vücut yağ oranı da eklenerek, ona göre liste yapılır.
Size beslenme şekliniz, tükettiğiniz içecekler de sorulacak. Olmak istediğiniz kilo da önemli.
Liste bu şekilde hazırlanıyor.

Bazıları herkese aynı diyet listesi veriliyor diyo doktora göre değişiyo mu ki?

Ya genelde hepaynı bende pek tercih etmiyorum bende panik atak hastasıyım o diyet listesini görnce moralim bozuluyo undan sekerden ekmekten uzak durakşam 5 ten sonrayeme ben böyle 6 ayda 23 kg verdim

Akşam 5 den sonra bişey yememek çok zor ama ya elim ayağım tutmaz benim:KK43:

Ben 5 diye sınırlamıyorum. 6-7 gibi yiyorum en son. Eğer gece 3 gibi geç bir saatte yatıyorsanız, 9da bile yiyebilirsiniz. Ama 11 oldu mu yatarım diyorsanız, 6 daha mantıklı.
Peki sence diyetisyene gitmek şart mı

Arkadaşlar merhaba.bi senelik evliyim bi senede 15 kilo aldım zaten 5 kilo fazlam vardı iyice top gibi oldum.panik atak hastasıyım aç kalamıyorum aç kalınca kötü oluyorum tatlıdan vazgeçemiyorum.diyetisyene gitmeye niyetlendim ama kafam karıştı diyetisyen herkese aynı diyet listesi mi veriyo yoksa yağ oranına göre mi?faydalı mı yoksa nette olan diyet listelerine uysam kilo verebilir miyim?
Ben de aç kalmaya dayanamıyorum. Özel hastaneye gitmeni tavsiye ederim. Beden ölçülerin alınıyo ve kan testi yapılıyo ve sana uygun bir liste oluşturuluyo. Korkmanı gerektiricek bi durum yok bence. 2 buçuk ayda 9 kilo verdim canım.

Merhaba,

Diyetisyen olayı biraz şans işi. Tüm doktorlar gibi ilgileneni var, ezbere yapanı var. Devlet hastanesine güvenmedi gitmedim ama benim gidexeğim devlet hastanesindeki doktor için iyi yorum yoktu o yüzden gitmedim. Sonra özel hastaneye gittim. Doktor ölçüm yaptı ama verdiği liste ezbere gibiydi. 2-3 Kilo verdim sevindim tebessüm oluştu yüzümde. şımarma diye tersledi. Bazısı ters psikoloji yapınca hırslanır sanıyor galiba. Çok sinirlenmiştim. Sanki havai fişek patlattım sevinip!! Gıcık kadın!! Bazende harfi harfine uymama rağmen kilo aldım. Neyse işte böyle olunca bıraktım bu diyetisyeni. Dahada gitmem diyordum. Daha önceden uyguladığım bir diyet vardı güzel kilo vermiştim onu yapayım tekrar dedim ama başarılı olamadım.

Sonra şans eseri bir diyetisyene rast geldim nette yorum okurken. Randevu alıp görüştüm çok tatlı biriyle karşılaştım. Benden daha umutluydu benim için. Uyanış yatış saatime göre ayarladı öğünlerimi. Spor ne yapmalıyım, nelere dikkat etmeliyim, porsiyonlarım ne olmalı tek tek anlattı. Geçmişte yaptıgım diyetleri sordu. Tek tek dinledi.

Bir doktorun sizi ilgiyle dinlemesi ve anladıgını hissettirmesi çok güzel bir şey. Çok mutlu umutlu ayrıldım yanından. Daha yeni başladım 3. Günümü bitirdim şahane devam ediyor.

Doktora gideceksen ismini nette araştırıp yorumlarını oku, kendi şehrinde diyetisyenlere gidenlerden yorum al. çok yardımcı oluyor
Başarılar şimdiden.. :KK50:

Bence diyetisyene değil endokrin uzmanına çıkın insülin direnci ve tip 2 diyabet olabilir aynı sorunlar bende de vardı şuan Nasılsınız peki

Bence diyetisyene değil endokrin uzmanına çıkın insülin direnci ve tip 2 diyabet olabilir aynı sorunlar bende de vardı şuan Nasılsınız peki
Dikkat etmeye çalışıyorum ama kilom aynı.maşallah sizi takip ediyorum güzel kilolar veriyorsunuz bi irade olsa bende verebilsem:KK43:

Peki sence diyetisyene gitmek şart mı
Bence iş diyetisyende değil önce uzman bir doktor teşhis koysun dahiliye yada endokrin ama özellikle endokrin Canım ben doçente çıktım sonra diyetisyenine yönlendirdi 1.5 sene veremedim benim şikayetlerim şuydu yemekten 2-3 saat içinde açıkıyor tatlılar saldırıyor midem bulanıyor tekrar acıkıyor ve yemeğe saldırıyordum birden kilo almaya başladım doktorum süper ama diyetisyen ile insülin direncini ve tip 2 diyabeti yenemedim 1.5 sene sonra Karatay ile tanıştım şuan değerlerim çok iyi

Dikkat etmeye çalışıyorum ama kilom aynı.maşallah sizi takip ediyorum güzel kilolar veriyorsunuz bi irade olsa bende verebilsem:KK43:
Sizde bence bir uzmana çıkın ben öyle yaptım doçent işe yaradı ama diyetisyen olmadı bana Karatayı keşfettim aradım okudum araştırdım şuan başka kitaplar ile pekiştirdim çözüm bu Canım detoks ,haplar bana göre değil zaten teşekkür ederim çok sağol

Bence iş diyetisyende değil önce uzman bir doktor teşhis koysun dahiliye yada endokrin ama özellikle endokrin Canım ben doçente çıktım sonra diyetisyenine yönlendirdi 1.5 sene veremedim benim şikayetlerim şuydu yemekten 2-3 saat içinde açıkıyor tatlılar saldırıyor midem bulanıyor tekrar acıkıyor ve yemeğe saldırıyordum birden kilo almaya başladım doktorum süper ama diyetisyen ile insülin direncini ve tip 2 diyabeti yenemedim 1.5 sene sonra Karatay ile tanıştım şuan değerlerim çok iyi
Aynen öyle ya bende çok acıkıyorum herkes şaşırıyor haklısın cnm benim doktora gitmem lazım.peki Karatayla duyabiliyor musun ekmeksiz:KK43:

Aynen öyle ya bende çok acıkıyorum herkes şaşırıyor haklısın cnm benim doktora gitmem lazım.peki Karatayla duyabiliyor musun ekmeksiz:KK43:
Evet asla aç kalıcam diye düşünme diyetisyen bana günde 3-4 dilim ekmek veriyordu inan ekmek Canım istedikçe zeytin ve ceviz yedim ve unuttum gitti yanlız bayramda yemeyi düşünüyorum tatlı bile yemiyorum inan artık unuttum gitti önce bir doktora çık sana gerekli tetkikleri yapar sonra bana yaz olur mu yardım ederim sen yeter ki iste ben insülin iğnesinden dönmüş insanım 200-300 kadar çıkmıştı bir ara şekerim evli misin bilmiyorum ama yumurtalıkları bile etkiliyor

burcusami burcusami hangi şehirde yaşıyorsun Canım benim Denizli ise burada semin Fenkçi var kendisi doçent ve çok iyi bir doktor tavsiye ederim bulunduğun ilde varsa özelde yada üniversitede hocalara çık devlet çok yoğun ve ilgisiz bu konuda bizzat yaşadım

Evet asla aç kalıcam diye düşünme diyetisyen bana günde 3-4 dilim ekmek veriyordu inan ekmek Canım istedikçe zeytin ve ceviz yedim ve unuttum gitti yanlız bayramda yemeyi düşünüyorum tatlı bile yemiyorum inan artık unuttum gitti önce bir doktora çık sana gerekli tetkikleri yapar sonra bana yaz olur mu yardım ederim sen yeter ki iste ben insülin iğnesinden dönmüş insanım 200-300 kadar çıkmıştı bir ara şekerim evli misin bilmiyorum ama yumurtalıkları bile etkiliyor
Evliyim cnm.atama sebebiyle Malatya'nın küçük bi ilçesinde yaşıyorum öğretmenim 15 tatilde Bursa'ya gelince araştırıp gidebilirim anca.ben tatlıya hiç dayanamıyorum hele Regl dönemi..iki haftada 5 kilo aldığımı biliyorum

Evliyim cnm.atama sebebiyle Malatya'nın küçük bi ilçesinde yaşıyorum öğretmenim 15 tatilde Bursa'ya gelince araştırıp gidebilirim anca.ben tatlıya hiç dayanamıyorum hele Regl dönemi..iki haftada 5 kilo aldığımı biliyorum
Anladım Canım o Zaman 15 tatilden önce internetten araştır doktoru sonra o güne gelecek şekilde randevunu al ben her gün yiyordum kaşık kaşık çikolata jelibon sakın aksatma bana da yaz doktorun bana verilen ilaçdan verir onunla birlikte Karatay yaparsan düzene girer merak etme rabbim şifa versin

X