Diyette Köfte Yenir Mİ ?

kesha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2010
6
1
arkadaşlar lütfen yardım edin yeni üye oldum ve sorumu nereye yazıcağımı bilemedim.bilmiyorum

diyetteyken köfte yenir mi ? birde kuru köftenin 1 adeti kaç kaloridir ara ara bir saattir bulamadım:çok üzgünüm: :2:

lütfen yardım edinn benneyaptımki

bildigim kadariyla 3 izgara kofte yiyebilirsin yaninda bol yesillikle bir ogunde...ama kizartma yasak diyetteyken...

Ben kilo varmeye çalışırken diyet köfte yapıyorum, kalorisini bilmiyorum ama, ben diyet yapıp daha önce 10 kilo verdiğimde, diyetimde 3 köfte kadar et vardı günlük, ben et yiyemeyen b insanım, tavuk ta her gün sıktığı için, bu köfteyi kendim buldum, diyetime bir zararı yok,
Tarifi;
Malzemeler: yarım kilo yağsız dana eti(kıyma çektiriyoruz)
1 kepek ekmeği(dilimli olanlar daha kolay oluyor)
1 soğan
maydonoz
Tuz
1 kaşık sıvığağ
bol acı biber, karabiber(ben et kokusunu önlemek için atıyodum)
ve su
1 yumurta
Önce kepek ekmeğini suyla ıslatıyoruz, eğer bayat olursa daha iyi oluyor iyice blendırla çekerek de yapabilrsiniz, maydonozu soğanı aynı bildiğiniz gibi, kıyın tüm malzemeleri karıştırıp köftemizi yoğuruyoruz Sonra köfte haline getirip buzluğa streç filme yayıp donduruyoruz, sonra her sabah istediğiniz kadar çıkartıp buzdolabına alıyoruz(Çözünmesi için, yoksa ilk çıktığı anda buzlu oluyo ve içi çiğ kalıyor) arzuya göre az yağlı(1 kaşık yağ) tavada kızık ateşte pişirip afiyetle yiyoruz.
Bu köfteyi ben şöyle düşünüyodum, köfte yerken 1 dilim kepek ekmeği daha az yeyin, ve salatalara yağ koymaın:)
Afiyet olsun

ben kilo verirken 4 köfteyi teflon tavada yagsız pişirip 2 dilim kepek ekmekle yiyordum. genelde öğle öğünümde. tam kalorisini bulamazsın ki herkes farklı yapar köfteyi, önemli olan kızartmaman..
ayrıca o kadar da hesaba takılma derim :KK66:

suan bende diyetteyim arada bir köfte yapiyorum ama icine yumurta ve ekmek koymuyorum ve izgarada kizartiyorum....sadece kiyma sogan maydonoz ve baharatlar...tabiki tam bildigimiz köfte gibi olmuyor ama yinede lezzetli oluyor. Kalorisini maalesef bende bilemiyorum :KK43:

ben de iki diyetisyenle görüştüm şimdiye kadar ve ikisi de köfte veriyordu listelerde.
hatta 2.si öğlen ve akşam yemeklerinde hem sebze yemeği hem de 3 köfte ya da 3 köfte kadar et ya da 8 kaşık bakliyat yemeği veriyordu...

Tabiki zaten yemelisin sağlığın açısındanda mutlaka ızgara şeklinde yağsız kıymayla sorun olmaz canım afiyet olsun

Ben tavuk kıymasından(yağsız tavuk göğsünü kıyma yaptırıp) yumurta koymadan köfte yapıyorum yağsız teflonda pişiriyorum bi öğün diyette yiyorum ama kalorisini bende bilmiyorum kaydirigubbakcemile3

karbonhidrat dietnine göre düşünürsek yenir.hemde bal gib ve doya doya:)ister tavuk kıyması ister etten kıyma ile.sadece içine çok az ekmek yada hiç ekmek koymadan

valla canım ben 59 kilodan 47ye düştüm diyetle ve diyet günlüğüme bakarsan nerdeyse her gün öğlende köfte yedimkaydirigubbakcemile3 ve düzenli bi şekilde verdim kiloları..49da diyeti bırakmıştım ama nişan telaşından 2 kilo verdim şimdi 53 kiloyum yine başlıycam diyete ve yine bol bol köfte yiycem..

ha bide ben köfte harcıyla yaptım..öyle daha pratik geldi ve 4-5 tane teflon tafada hiç yağ koymadan hazırladım..

Izgara ya da fırında olmak şartıyla kızartma olmayacak şekilde 4 köfte 1 porsiyon olacak şekilde yenebilir . Ben diyetteyim ve bugün öğlen bu şekilde ızgara yedim . Az yağlı için orta adet köfte 50 kalori 4 adet 200 kalori .

arkadaşlar lütfen yardım edin yeni üye oldum ve sorumu nereye yazıcağımı bilemedim.bilmiyorum

diyetteyken köfte yenir mi ? birde kuru köftenin 1 adeti kaç kaloridir ara ara bir saattir bulamadım:çok üzgünüm: :2:

Benim diyetisyenim diyet listem de 3 köfte verdi yani sorun yok listede köfte Hakkı da olabilir Teşekkür ederim

Evet yenir benim diyet listemde öğle yemeğin 2 köfte ve salataydı

X