Ortopedi Dizim çıtlıyor, ağrı yok, sebebi nedir?

Kimmik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2013
2.112
2.910
Merhaba. Öncelikle biraz babaannemin bacak ağrılarından bahsetmek istiyorum izninizle.
Babaannem 80 yaşın üstünde biri ve çoğu yaşlı gibi bacak ağrılarından muzdarip. Denemedik şey kalmadı desem yeridir.
● Ilk basta 70li yaşların başında fizik tedavi oldu ama faydası olmadı.
●Dizinden türlü türlü kortizonlu iğneler oldu faydası olmadı.
Konu komsudan ne duyduysa yaptı.
●Kimisi siyah kuru uzumlerin cekirdeklerini havanda döv, bacagina koy, strecle sar, gece onunla uyu dedi, o hemen hevesle yaptı. Hem de buna neredeyse bir yıl devam etti. Ama tek sonuç ara ara yatağından çıkan karıncalar oldu.
●Çeşitli yeşil çayların faydası oldugunu duydu radyolarda, hemen sipariş verdirtti, bir ebegumeci çayı. Tarifte anlatildigi uzere, cayin yarisini icti, diğer yarisiyla bacagina banyo yaptirtti her akşam. Ama sonuç ebegumeci bitkisinden kaynakli tansiyonunda sıkıntı yaşadı.
●Neredeyse hergün Voltaren, Bengay, Umre'den getirilen Baltazar adinda naneli yakici bir ilaci karıştırdı sürdü. Anlik faydalardan başka bir işe yaramadı.
●Avustralya'dan, Amerika'dan çeşitli cesitli ilaclar getirtti. Fadydasi olmadi.

Allah biliiiir benim unuttugum daha nice yöntem. Hiçbiri işe yaramadı. Ama yine de onca hayat tecrübesine rağmen, bir umut besliyor içinde, sanki koştuğu günleri özlüyor...

Eveeet, iste böyle... Şimdi gelelim bana. Son zamanlarda farkettigim kadariyla iki bacagimi da büküp yere cöktüğüm esnada sadece sol dizimden gelen bir çıtlama sesi işitiyorum. Kimisi buna gofret sesi diyor, kimisi kuru yaprağın ezilme sesi, kimisi de posetin hışırtı sesi. Aslında bir ağrım yok çok şükür. Ama yanımda babaannem gibi bir örnek varken, ne ile karsilasacagimi kestiremiyorum açıkçası. Acaba çok ciddi bir sorun mudur bu, endişe etmeli miyim? Romatizmal midir, ortopedi ile mi alakalıdır, ya da fizik tedavi? Ne yapmalıyım? Ne doktoruna gitmeliyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
 
Son düzenleme:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 78 gün geçti.mmzAya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2014
14
1
Aynısı bende de oluyordu ben doktora gittim 2.dereceden menisküs var dedi ilaç yazdı ama ben kullanmadım ağrımda yoktu çünkü,şimdi unuttum gitti arada ses geliyor o kadar:) ama yinede bi git doktora aklında kalmasın sağlık bu:44:
 

Kimmik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2013
2.112
2.910
Aynısı bende de oluyordu ben doktora gittim 2.dereceden menisküs var dedi ilaç yazdı ama ben kullanmadım ağrımda yoktu çünkü,şimdi unuttum gitti arada ses geliyor o kadar:) ama yinede bi git doktora aklında kalmasın sağlık bu:44:

Çok teşekkür ederim cevap için.

Evet, bende de ağrı olmuyor. Bu sebeple de hala daha doktora gitmedim. Ama bir ara ayarlayıp gitsem iyi olacak. Doktorun ne dediğini yazarım buraya inşaallah.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 78 gün geçti.emiko81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2012
62
3
bendeki o minik çıt sesi çok daha fazla arttı... ve yerini içindeki aksamın sanki bozlduğunu söylüyor dişlileri yağlamak gerekiyor kıvamına geldi resmen... 5yıl once fizik tedavi oldum yok sonuç... ilaçla falan gecicek bley değil ne yazık ki ne yapmalıyım onuda bilmiyorum.
 

seda esen

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2015
25
5
Arkadaslar o ses bende de var sanki dal kırılıyor gibi dizlerimden ses geliyor doktara gittim kireçlenmeden olduğunu soyledi sürekli yürüyüş yapma mı uygun gördü ihmal etmemenizi tavsiye ederim :)
 

balbocegi35

Ayı balı bol bulunca orasına burasına sürermiş :)
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2013
12.192
8.368
Bende de eğilip doğrulurken çıtır çıtır ses çıkar ama hiç bişi yok canım, doktora git ama telaş yapmana gerek yok
 

emiko81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2012
62
3
fiziktedavi bölümüne gidince hep fizik tedavi öneriliyor. Şimdi Spor hekimliği adı altında bölümler varmış ben yarın oraya gideceğim daha da olmaz ise iyi bir diz konusunda uzman bir ortopedist bulmam gerekecek. Hepmize geçmiş olsun