doğalgaza ödediğiniz parayı azaltın......

zubeyda

ANNEM IŞIĞIN SÖNMESİN....
Kayıtlı Üye
14 Mart 2009
517
0
45
evet arkadaşlar bu konuyu kışın açacaktım bende denedikten sonra açmayı düşünüyordum ama buna benzer bir konu yok bu yapacağımız püfle faturada 40-50 civarında bir azalma oluyormuş biz yaptık eşime arkadaşı söylemiş onlar uygulamış ve gerçektende 50 tl civarında bir fark oluyormuş hatta çoğu fabrika bu yöntemi kullanıyormuş ve faydasını görüyormuş biz faydasını gördükmü bilmiyorum henüz kombiyi tam anlamıyla kullanmadığımız için bişey diyemiyceğim yalnız yapanların fayda gördüğü kesin şimdi yöntemi yazacağım arkadaşlar inşallah işe yarar yaparsanızda kaybedeceğiniz bişey yok belki kazancınız olur
iki güçlü mıknatısı alıyoz doğal gaz borusununa zıt kutuplar karşılıklı gelecek şekilde kombiye yakın bir boruya yapıştırıyoz
bu iki zıt kutup birbirni çekerken arada yani borunun içinde manyetik alan olşuyormuş ve gaz ordan geçerken daha yoğun değilde süzülerek geçiyormuş bunun içinde fazla gaz gitmiyormuş
inşallah işinize yarıyan faydalı bilgi vermiştirim kızlaropuyorumnanaktan

bana pek inandırıcı gelmedi ama deneyen olursa sonuçlarını öğrenmek isterim

canım fabrikalarda bu yöntemi yapıyorlarmış eşimin arkadaşı yapmış ve 50 civarında azalma olmuş bizde yaptık ve ben kışı bekleyemeden paylaşmak istedim deneyen bişey kaybetmez belki kazancı olur

hah bi ara elektrik saatleri içinde aynı şeyi söylüyolardı döndüğü yönün tersine mıknatıs koyun die
işe yararmı bilmem ama bişey kaybetmeyiz aklımda bulunsun :nazar:

yok canım biz iki aydır yapıyoruz bunu ısnma herzamanki gibi sıcaklığı
burda kimse inanmayınca bende bırakmıştım artık uğramayı neyse sıcaklık azalmıyor yani aynı geçen ay devamlı yaktım gece gündüz 48 lira fatura geldi sıcaklık 40-45 derecede yaktım ve 6 petek var evimde

hah bi ara elektrik saatleri içinde aynı şeyi söylüyolardı döndüğü yönün tersine mıknatıs koyun die
işe yararmı bilmem ama bişey kaybetmeyiz aklımda bulunsun :nazar:

o kaçak elektiriğe giriyodu sanırım, bunu bilmem ama :sm_confused:

evet elektirkte yapılınca kaçak olur
bunda kaçak olmuyor yalnızca gazınız birden değilde yavaş yavaş borudan geçiyor yine kullandığınız kadar yakıyorsunuz sonuçta
gaz borulardan birden geçmiyor yavaş yavaş geçiyor bu yöntemi uygulayınca

bana yazın ortasında bile 50 lira fatura gelir kışında 200 civarı sıcak su çok kullanıyorum ondan sanırım bide benim kombim kapalı dolabın içinde boru falan göremedim etrafında nereye koyucam mıknatısları anlamadım zübeyde iyice anlat canım basmadı benim kafam yine

ayşegül boru illaki kombini yanındaki boru olack diye bişey yok kombiye giden borunun herhangi bir yerine yapsanda olur canım

evet bi deneyin bence kaybedecek bişey yok belkide kazancınız olur ama dikkat edin mıknatısalrın zıt kutupları karşılıklı gelecek birbirini çekecek şekilde karşılıklı yapıştıracaksınız birde güçlü mıknatıs olması lazım

bugün aldım koca mıknatıs yapıştırdım boruya denemekte fayda var...
mıknatısı bulmakta mesele...

ben anlamadım kombının cıkıs boruları plastık bızım neresıne yapıstırcak benım kafada basmadı :KK43:( bunu yapsak kotu bır patlama felan olmaz dımı tehlıkelı dogalgaz bı cvp gelsınde bızde yapalım :KK43:( tesekkurler arkadasım :1hug:

slm çok şaşırdım umarım faydası olurr kışın 600tl fatura ödeyen biri olarak bugün ilk işim mıknatıs bulmak olucak kaydirigubbakcemile5

X