doğmamış bebeğimi kıskanıyorum

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, sağlıcakla al kucağına canım.

Doktor sezeryan diyorsa saçmalamayıp doktoru dinliyoruz yalnız :)

Herkeste heyecan var, sende de tavan anladığım, ama bunun ne kadar mucizevi bir durum olduğu kadar çok doğal bir süreç olduğunu da hatırlaman sakinleşmene yardımcı olabilir.
Sen sakin olacaksın, ve küçük arkadaşımıza yardımcı olacaksın, her daim.

İyi geceler hanımlar
Dünya kadınlar günümüz kutlu olsun...

Bu seferki derdim tatlı dert ama inanın boğazım düğüm düğüm...
bebeğimin kısa süre sonra içimde değil koynumda olacak inşallah..
Çok az zamanımız kaldı aynı bedende..
tekmelerini hıckırıklarını dönüşlerini herşeyini özlicem.. ikimize ait olan bu hayatı artık herkesle paylaşmak zorundayım.. inanın daha şimdiden kıskanıyorum.. lohusalıkta insanları kırmaktan incitmekten korkuyorum çünkü gerçekten şimdiden bile kimse dokunsun istemiyorum..
Kendi annem babam bile neden bu kadar heyecanlı diye tribe girdiğim oluyor.. nolur bana normal bizde yaşadık ama korkma geçti deyin..
kardeşim kaynım kayınvalidem annem babaam herkes onu bekliyor herkes hayatı durdurdu sanki onun gelişi ile yeniden devam edecek gibi...

İlk çocuk ilk torun herkesin ilki eşim ve benimde öyle.. ne kadar istediğimi hatırlayanlarınız vardır şimdi bende buruk bi hafta.. korkuyorum çıkmasından sanki elimden alacaklar gibi saçma sapan düşünceler içindeyim..

Sırf benden önce kimse dokunmasın aevmesin diye doktorun sezeryan yapsak daha iyi olur önerisini red ettim sırf içimdeki bu kıskançlıktan..
Ya emmezse ya benim kucağımda değil başkasında susarsa ya kokumu tanımazsa...

Kafamda sürekli olmayacak şeyler kurup uykusuz kalıyorum kendimi strese sokuyorum...
Allah isteyen herkese nasip etsin burada çok sıkıntı çeken arkadaşlarımız var biliyorum dert mi bu diyeceksiniz ama kıskançlık şimdiden böyle hissettiriyor bana doğumdan sınea çevremdekileri böyle bi düşünceden dolayı kaybetmek yıpratmak istemiyorum...

Biri kucağına aldığında ver diye bagırıp cagırmak istemiyorum ama kendimi biraz tanıyorsam herkesi bunaltcam eşim bile eliyle severken ona biraz fazla vurunca bozuluyorum en çok beni sevsin sadece bende huzur bulsun istiyorum... nolur bana güzel şeyler söyleyin geçecek hepimiz böyle hissettik sabret deyin...

Geçer dimi bu kıskançlık.. ?

Bu arada tekrar tekrar Allah isteyen herkese anne olmayı bu duyguları yaşamayı nasip etsin daha karnımdayken böylesine bir özlem ve sevgi besliyorsam doğduktan somra neler hissederim hiç kestiremiyorum...
Senin kaar olmasada bende diyordum ama bugun komsuya kaynanam oturmaya gitti dediki oglunuda goturelim mi dedimki hemen sizi rahatsiz etmezse goturun farketmez. Insan alisiyo ne kadar kisi severse sevsin o sizin cocugunuz bunu birsey degistirmiyor. Tabi 10 dk sonra geri getirdiler evin canina okumus hemen ve daha 1 yasinad. Buyume asmaasinda o kadr zorluklar oluyo ki biri cocugu alsina uyuyayim 5 dakka diyorsunuz. Degisiyo dusunceler.. ben daha zorunu yasadim gorumcem emzirdi ilk 5 gun gun icinde ara arar cok agladim bu duruma tabi ben istemistim onlar zorlamadilar ama simdi gulup geciyorum bile hepsine..

Karnımda olmasını bende çok özlüyorum :KK70:...harika bir hamilelik geçirtti sıpa :)
Hep gülümseyerek hatırlarım
Şu kıskanma olayını yaşamadım açıkçası
Daha çok evham yaşadım ama içten içe

Aynı bennn herkesede bağırdım walla tek başına kaldım sonunda o ayrı:))Kimse korkudan kucağına alamıyordu hele yanlışlıkla biri öperse off yandı:))Daha yeni geçti bebeğim 8 aylık ilk 6 ay aynen devam etti yani birde kolikti çok gazlıydı 8 saate yakın ağlıyordu hiç kucağımdan indirmedim şikayet etmedim kimseden yardım istemedim kimse dokunmasında ben uyumasamda olur modundaydım.Çok yıprandım tabii ki şimdi rahatım ama umarım sizin duygu durumunuz daha çabuk düzelir doğumdan sonra çünkü bu şekilde çok yıpratıcı oluyor.Hayırlı doğumlar

İyi geceler hanımlar
Dünya kadınlar günümüz kutlu olsun...

Bu seferki derdim tatlı dert ama inanın boğazım düğüm düğüm...
bebeğimin kısa süre sonra içimde değil koynumda olacak inşallah..
Çok az zamanımız kaldı aynı bedende..
tekmelerini hıckırıklarını dönüşlerini herşeyini özlicem.. ikimize ait olan bu hayatı artık herkesle paylaşmak zorundayım.. inanın daha şimdiden kıskanıyorum.. lohusalıkta insanları kırmaktan incitmekten korkuyorum çünkü gerçekten şimdiden bile kimse dokunsun istemiyorum..
Kendi annem babam bile neden bu kadar heyecanlı diye tribe girdiğim oluyor.. nolur bana normal bizde yaşadık ama korkma geçti deyin..
kardeşim kaynım kayınvalidem annem babaam herkes onu bekliyor herkes hayatı durdurdu sanki onun gelişi ile yeniden devam edecek gibi...

İlk çocuk ilk torun herkesin ilki eşim ve benimde öyle.. ne kadar istediğimi hatırlayanlarınız vardır şimdi bende buruk bi hafta.. korkuyorum çıkmasından sanki elimden alacaklar gibi saçma sapan düşünceler içindeyim..

Sırf benden önce kimse dokunmasın aevmesin diye doktorun sezeryan yapsak daha iyi olur önerisini red ettim sırf içimdeki bu kıskançlıktan..
Ya emmezse ya benim kucağımda değil başkasında susarsa ya kokumu tanımazsa...

Kafamda sürekli olmayacak şeyler kurup uykusuz kalıyorum kendimi strese sokuyorum...
Allah isteyen herkese nasip etsin burada çok sıkıntı çeken arkadaşlarımız var biliyorum dert mi bu diyeceksiniz ama kıskançlık şimdiden böyle hissettiriyor bana doğumdan sınea çevremdekileri böyle bi düşünceden dolayı kaybetmek yıpratmak istemiyorum...

Biri kucağına aldığında ver diye bagırıp cagırmak istemiyorum ama kendimi biraz tanıyorsam herkesi bunaltcam eşim bile eliyle severken ona biraz fazla vurunca bozuluyorum en çok beni sevsin sadece bende huzur bulsun istiyorum... nolur bana güzel şeyler söyleyin geçecek hepimiz böyle hissettik sabret deyin...

Geçer dimi bu kıskançlık.. ?

Bu arada tekrar tekrar Allah isteyen herkese anne olmayı bu duyguları yaşamayı nasip etsin daha karnımdayken böylesine bir özlem ve sevgi besliyorsam doğduktan somra neler hissederim hiç kestiremiyorum...
Bu düşünceler az da olsa her annede olmuştur. Fakat uzun sürerse hiç düşünmeden destek alım derim çünkü hayatınızı eşinizi o çok sevdiğiniz kuzunuzu etkiler. Kendinizi şöyle telkin edin o yavrucağım sizden başka insanlarada alışması lazım sevgi hissetmesi lazım sadece size bağlanması ona zarar verir. Diğer konuya gelirsek tek bildiği koku siz tek bildği şey sizi emmek zaten uzunca bi süre hala kendini size ait organ gibi hissedecek. Bol bol emzirin ten tene temas ettirin. Sağlıcakla büyütün

Ben sezeryanla dogum yaptim ve zor ayağa kalktım. ilk gunlerde annem gazini benden daha kolay cikardigi icin annemin kokusunda susuyordu sıpam :KK70:
Sonra ne oldu annem evine dondu kalkdik biz basbasa. Simdi wcye gittigimde bile aglayan cocuk. Abimin sevmesi gorumcemim kaynımın sevmesi benim cok hosuma gidiyor. Kimse benden cok sevemez onu cunku annesi benim. Sende zamanla asarsın bu dusuncelerini insallah.

Doktor sezaryen diyorsa epidural düşünebilirsin. Ben gayet kendimdeydim doktorum getirip direkt benim tenime dokundurmuştu. Eşim de hemen sağ tarafındaydı. Kesinlikle hayatımın en güzel anı:KK200:

Bende oyleydim fakat bebek doğduktan sora yardim ister olsun iyi oluyor düşündüğün gibi degil hic bisey. Bebek anne kokusunu daha doymadan tanir surekli annenin memesini arar. Ogrenmeye ihtiyacin olcak annen yada kv ogretcek hic biaey deme kirma sakin bende yasadim lohusalik işte sinirlendigim patladigim oldu yinede terk edip gitmediler bebegimi görmeye geliyor 40 gun boyunca basimda olcaklar seninde 40 gun boyunca birilerin yardima ihtiyacin olcak o zaman mutlu olursun

Bebegini insallah saglikla sihhatle kucagina alirsin. Benim annem kizim dogdugunda bana öptürmüyordu ve bir gün kizim daha 2-3 haftalikti onu dudagindan öperken yakaladim. Sinirimden cildirdim. Onu ben karnimda tasidim ben o kadar aci icinde dogurdum ama öpmeye gelince öptürmüyordu. Ikinci dogumumdan sonra insallah kendim bakicam bebegime. Lohusalik psikolojisi gercekten cok baska. Doguma az kaldigi icin böylesin.

Gelecegin süper kaynanasi olacaksin :)

Galiba hissetdiklerin normal... insan genetigi buna kodlu. Yavrunu korumak istiyorsun. Zamanla rahatlarsin.

ayni duygulari oglumda yasadim,oyle zor bi dogum oldu ki dogduktan sonra kucagima almaya ne halim ne de istegim kalmisti halbuki karnimdayken ne kiskanirdim ne kuruntular yapardim.
Allahin sopasi yok iste travmali dogum sonrasi bnde o duygulardan eser kalmadi, bide ustune kolik bi bebekti, 3 saat kesintisiz aglardi gunluk, kucakta olsa dahi..
oyuzden sukredin dort gozle gozleyenleri ve size yardim etmek isteyenler var.

Hic boyle bisey yasamadigim icin bilmiyorum ama gecer bencede hic olmadi lohusalik bitince geçer :)
Şu da bi gercek ki onun annesi sizsiniz en cok sevecek olan ve onun en cok sevecegi kişisiniz. O yuzde hic dusunmeye gerek yok. :)

Zorlukla gelen bir bebek oldugu icindir pembe. Ama şunu unutma bir bebek ne kadar cok şeyle muhattap olursa zekası o kadar gelisir. Yani evet mikrop kapmamasi icin yuzune nefes verilmemeli eller yuzler yikanmadan dokunulmamalı. Ama cocugun zekası gelismesi icinde farkli kisiler farkli esyalarla muhattap olmalı. Bundan emin ol olur mu, hocamız söylemisti bize.

Bir de dogduktan sonra sen de cok yorgun olucaksın, baskalari bebegi tutup onunla ilgilenirse en azindan sen de dinlenmis olursun. Eger dinlenirsen de daha mutlu daha huzurlu bir anne olarak bebegine de huzur asilarsin. Unutma o bebek senin ruh halinden etkileniyor. Hem enerjin yerinde olsun ki esinle de bu zamanlarin tadini çıkarın :)

Bu düşüncelerin çok yanlış ama normal. Cok beklediniz bu bebegi cok istediniz ondan hep. Ama bunun yanlış olduğunu bil ve kabullen içinde :)

Allah sağlıkla kucağınıza alıp büyümeyi nasip etsin :)

ay ben hiç böyle şeyler yaşamadım düşünmedim. bana pek de normal gelmedi. acaba psikolojik destek mi alsan.

Zorlukla gelen bir bebek oldugu icindir pembe. Ama şunu unutma bir bebek ne kadar cok şeyle muhattap olursa zekası o kadar gelisir. Yani evet mikrop kapmamasi icin yuzune nefes verilmemeli eller yuzler yikanmadan dokunulmamalı. Ama cocugun zekası gelismesi icinde farkli kisiler farkli esyalarla muhattap olmalı. Bundan emin ol olur mu, hocamız söylemisti bize.

Bir de dogduktan sonra sen de cok yorgun olucaksın, baskalari bebegi tutup onunla ilgilenirse en azindan sen de dinlenmis olursun. Eger dinlenirsen de daha mutlu daha huzurlu bir anne olarak bebegine de huzur asilarsin. Unutma o bebek senin ruh halinden etkileniyor. Hem enerjin yerinde olsun ki esinle de bu zamanlarin tadini çıkarın :)

Bu düşüncelerin çok yanlış ama normal. Cok beklediniz bu bebegi cok istediniz ondan hep. Ama bunun yanlış olduğunu bil ve kabullen içinde :)

Allah sağlıkla kucağınıza alıp büyümeyi nasip etsin :)

Türk kadının klasik halleri galiba :)
Hiç yaşamadım değişikmis ama.
Allah sağlıklı doğumlar nasip etsin.

Benim de bir kızım var ve hiç böyle şeyler yasamadim. Çevremde de siz gibisini görmedim. İnanın hiç kimsenin umurunda değil bir başkasının bebeği.

İlk bebeğimdi ilk zamanlar o kadar yoruldum uykusuz kaldım ki biraz baksınlar da dinleneyim diye annemin görümcemin gözlerinin içine baktım. Sağolsunlar çok yardımları oldu. İnan bana bebeğin doğduğunda geçecek. Sen yorgun uykusuz olursan tek başına bakman zor olur başkasına muhtaç kalabilirsin.

X