Bebek Beslenmesi doğrumu acaba ?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
E

EU1

Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar....kızım 16 aylık ve doğru dürüst yemek yemiyor....tavuk suyuna çorbayı ise asla reddetmiyor...bugün duyduğum birşey beni şaşırttı...tavuk ürünlerini fazla tüketen çocuklarda kansızlık sorunu ortaya çıkıyormuş...doğprumu acaba...tecrübeli anneler şimdiden tşk ederim....

merhaba arkadaşlar....kızım 16 aylık ve doğru dürüst yemek yemiyor....tavuk suyuna çorbayı ise asla reddetmiyor...bugün duyduğum birşey beni şaşırttı...tavuk ürünlerini fazla tüketen çocuklarda kansızlık sorunu ortaya çıkıyormuş...doğprumu acaba...tecrübeli anneler şimdiden tşk ederim....

verdigin yemeyi yemiyorsa zorlama birkac gun sonra degisik bir sekilde ayni yemeyi sun ..benim oglum mesela etli dolma hic yemezdi ama sonradan yemeye basladi..cok fazla alternatif sunma..yemesini gerkeni yesin yemezse sonra yine verirsin aman ac kalmasin diye tavuksuyuna corbaya sarilma..kansizlik yaptigini duymadim ama surekli ayni besini tuketmesi de faydali degil..Allah kolaylik versin.

Tavuk ürünlerinin fazlası, kansızlık değil de alerji-kaşıntı yapmaz mı?
Mesela benim oğlum, hiç bir yemek istemese bile tavuğu severek yer. Ama fazla yemek istediği zaman alerji yapar diye çok vermek istemiyorum. Malum, bünyeleri yetişkinlerden daha hassas. Tavuk bazen yetişkin insanlarda bile alerjiye neden oluyor çünkü.

X