Doğuma Hazırlık Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Mrveaydgdu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2018
15
4
31
Kızlar merhaba kendime şöyle bir doğum çantası liste yaptım ama eksik varmı bilmiyorum.

benim için
  • Emzirme için önden açılan iki gecelik
  • Birkaç çift rahat iç çamaşırı
  • Ağır hizmet türü sıhhi pedler
  • Bir şal veya sabahlık
  • Terlikler
  • Bir çift sıcak tutan çorap
  • Göğüs pedi emzirme sütyeni göğüs kremi
  • Bir emzirme örtüsü
  • Tuvalet ve kozmetik malzemeleri
  • Evde giymek için rahat giysi
  • Vücut losyonu veya masaj yağı
  • Hastane dosyası/notları
bebek için
  • Önden iliklenen 3 adet tüm vücut tulumu
  • Çorap, eldiven ve şapka
  • Şapka ve battaniye dahil eve gidiş giysisi
  • Bebek bezi
  • Bebek mendilleri
Alıntıdır

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlara ilaveten ben kendim için sıcak su torbası(açılmayı beklerken o sancı anlarında iyi geliyormuş bir ebe söylemişti), bir rulo kağıt havlu, büyük paket ıslak mendil koydum. Ebebekten aldığım depend marka lohusa pedinden aldım. Külot gibi giyiliyor ve kenardan yırtılıp atılıyor.
Hastaneden terlikleri bir iki numara büyük getirmemi söylediler. Ayaklarımız şiştiği için. Göğüs kalkanı aldım bir de tavsiye üzerine. Meme ucunu korumak için.
Çantaya saç tokası attım:)
Tulumların yanına birde ayrı alt üst takım aldım bebek için. Kıyafetlerin içine zıbın (atlet niyetine yani) üstüne de ince bir penye yelek aldım.
Bebek bezi içinden çıkan alt açma örtülerinden koydum bir tane. Yatağın üstünde altını açınca örtüleri batırmayalım dedim. Acemiyim sonuçta :)
Süt gelmeme ihtimaline karşı biberon getirmemi söylediler bir de hastenede.

Allah hayırlısıyla ve sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :)

Şu tulumu yazacaktım yazılmış.
Bir de doğumdan sonra süt hemen gelmiyor.
Mama kaşık çay bardağı götürüp bebeğe biraz mama vermiştik kaşık ucuyla. Biberona alismasin diye

“Bir iki kereden alışmaz ve artık yeni nesil biberonlarda akış hızı kontrol edildiği için anne memesinden farklı olmuyor.” Bana hastane de söylenen bu şekilde. Dr browns marka biberon aldım gaz önleyici sistemi var içinde. Bebek çektikçe mama geliyor böylece meme reddi yaşatmıyormuş.

X